» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Do vdisnit pėr vendin tuaj?

Shko poshtė

Do vdisnit pėr vendin tuaj?

Mesazh nga Arjana prej Thu 26 Aug 2010, 14:58

A do ishit ne gjendje te vdisni e te vrisni per vendin tuaj?
Do luftonit ne nje lufte te mundeshme per te mbrojtur Shqiperine, shqipetaret, interesat kombetare?
Do luftonit per pavaresine e Kosoves, nese dicka ne KS te OKB-se nuk shkon si duhet dhe fillon nje lufte e re?

Arsyetoni qendrimet tuaja PRO ose KUNDER!
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15346
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do vdisnit pėr vendin tuaj?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 26 Aug 2010, 15:40

Jo kurr sepse ata qe vdiqen qfar fituan nje dhe te zi, ku ju kan mbet familjet pa streh mbi koke, kan mbetur jetimet e gjor pa buk ne goj,ndersa ata qe e kan pushtetin ne dore jetojn si ne pallatin mbreteror,ateher ata qe vdiqen mbeten thjesht kufoma ose viktima te luftes qe i quajn dhe asgje me shume!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do vdisnit pėr vendin tuaj?

Mesazh nga Luan_Valikardi prej Thu 26 Aug 2010, 16:06

(Jam kundra Princeshes )

Atdheu do udheheqje, do dashuri, do krenari nga populli i tij...
Nese Shqiptaret nuk dine te udheheqin, te adhurojne (se vec urrejtje kemi!), te krenohen per vendin e tyre si dhe per AFTESINE KULTURORE SHQIPTARE...
Atehere dheun do ta kemi te zi, e Shqiponjen te gjakosur prej papjekurive tona!
Te paret tane na trasheguan uraten e zotit per te qene SHQIPTARE dhe ne si bisha e egerr dime vetem trimerine ndaj njeri-tjetrit, xhelozine e pasurise, kapricon e varferise dhe dashurine e shejtanit!...
Edhe Zoti ne kulmet e tija do te luftonte perkrah Shqiperise, e jo vetem une.

(ishte nje sqarim i vogel sajimi im, per Princeshen se e kuptoj ku do te dali)

Bota ka 7 miliarde njerez dhe vetem Shqiptaret nuk e dine se Shqiperia mund te perparoje!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=65TQotAQiA0
avatar
Luan_Valikardi

Postime : 651
Kyējet nė forum : 9703
Regjistruar mė : 06/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do vdisnit pėr vendin tuaj?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 26 Aug 2010, 16:22

Luan_Valikardi shkruajti:(Jam kundra Princeshes )

Atdheu do udheheqje, do dashuri, do krenari nga populli i tij...
Nese Shqiptaret nuk dine te udheheqin, te adhurojne (se vec urrejtje kemi!), te krenohen per vendin e tyre si dhe per AFTESINE KULTURORE SHQIPTARE...
Atehere dheun do ta kemi te zi, e Shqiponjen te gjakosur prej papjekurive tona!
Te paret tane na trasheguan uraten e zotit per te qene SHQIPTARE dhe ne si bisha e egerr dime vetem trimerine ndaj njeri-tjetrit, xhelozine e pasurise, kapricon e varferise dhe dashurine e shejtanit!...
Edhe Zoti ne kulmet e tija do te luftonte perkrah Shqiperise, e jo vetem une.

(ishte nje sqarim i vogel sajimi im, per Princeshen se e kuptoj ku do te dali)

Bota ka 7 miliarde njerez dhe vetem Shqiptaret nuk e dine se Shqiperia mund te perparoje!

Flm per sqarimin un i di keto qe mi the, historin shqiptare e di permendesh ,por un qendroj prap te mendimi im ,sepse keshtu eshte realiteti per fat te keq,ata qe dhan jeten te shquarit tan ne ate koh dhe ne kete kohen me te re per shqiptaret ne luften e kosoves ,kan mbetur thjesht lapidar ,ku dhe per pervjetorin e tyre pritojn njerzit te shkjojn ti vizitojn!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do vdisnit pėr vendin tuaj?

Mesazh nga Luan_Valikardi prej Thu 26 Aug 2010, 16:36

...Mbeshtetur mendimit tend, jemi jashte teme e para dhe e dyta keshtu i vetmi parashikim eshte te vdesim nga dhe per mendte e kokes!...

(nese jo, per Atdheun dhe perparimin e tij!)

Kuptimin qe pata tek ty, ishte se vertet ne jemi ne rruge te gabuar dhe nuk po bejme asgje per kete, por jo te na mbyti dhimbja pa e luftuar!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=65TQotAQiA0
avatar
Luan_Valikardi

Postime : 651
Kyējet nė forum : 9703
Regjistruar mė : 06/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do vdisnit pėr vendin tuaj?

Mesazh nga Elhamiu prej Thu 26 Aug 2010, 16:39

skam pse te vdes sepse jetoj ne vendin tim skam leshur vendinse tua sa vetent ime , jetoj , ushqehem nga ky vend .
aq skam pse te vdes se jetoj ne ket vend do punojm per mos vdekur per vendim tim

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 13214
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do vdisnit pėr vendin tuaj?

Mesazh nga Kotelja prej Thu 26 Aug 2010, 16:40

Pyetem cfare mora une nga vendi im per 24 vjet me radhe... ?!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 14211
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do vdisnit pėr vendin tuaj?

Mesazh nga Luan_Valikardi prej Thu 26 Aug 2010, 16:42

Elhamiu shkruajti:skam pse te vdes sepse jetoj ne vendin tim skam leshur vendinse tua sa vetent ime , jetoj , ushqehem nga ky vend .
aq skam pse te vdes se jetoj ne ket vend do punojm per mos vdekur per vendim tim


...ok, por ndryshe te drejtohet tema dhe pyetjet e temes!!!
avatar
Luan_Valikardi

Postime : 651
Kyējet nė forum : 9703
Regjistruar mė : 06/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do vdisnit pėr vendin tuaj?

Mesazh nga Luan_Valikardi prej Thu 26 Aug 2010, 16:43

Kotelja shkruajti:Pyetem cfare mora une nga vendi im per 24 vjet me radhe... ?!

Pashaporten serbe???
avatar
Luan_Valikardi

Postime : 651
Kyējet nė forum : 9703
Regjistruar mė : 06/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do vdisnit pėr vendin tuaj?

Mesazh nga Elhamiu prej Thu 26 Aug 2010, 16:49

Kotelja shkruajti:Pyetem cfare mora une nga vendi im per 24 vjet me radhe... ?!

more edukimin tend, jeton ne ket vend . ke jeten 24 vjeqe ketu , qfare deshe eren e lules . kshu eshte gjith kund

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 13214
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do vdisnit pėr vendin tuaj?

Mesazh nga Kotelja prej Thu 26 Aug 2010, 16:52

Luan_Valikardi shkruajti:
Kotelja shkruajti:Pyetem cfare mora une nga vendi im per 24 vjet me radhe... ?!

Pashaporten serbe???
As ate jo, megjithese e pavlefshme eshte. Luften e bejne heronjte, te gjallet bejne jeten. Vendi udhehiqet nga njerez servile, nderkaq heronje kane mbetur emra. Turp me te madh nuk ka!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 14211
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do vdisnit pėr vendin tuaj?

Mesazh nga Elhamiu prej Thu 26 Aug 2010, 16:53

Arjana shkruajti:A do ishit ne gjendje te vdisni e te vrisni per vendin tuaj?
Do luftonit ne nje lufte te mundeshme per te mbrojtur Shqiperine, shqipetaret, interesat kombetare?
Do luftonit per pavaresine e Kosoves, nese dicka ne KS te OKB-se nuk shkon si duhet dhe fillon nje lufte e re?

Arsyetoni qendrimet tuaja PRO ose KUNDER!



pasi luani me kundershtoj

do isha ne gjendje te vdisja per vendim tim se jetoj ketu , ushqehem nga ky vend u u dukova ne ket vend edhe jam i lumtur deri ketu.
do luftoja se jam une interes per ket vend qe jetoj , per shqipetaret se kam vellla motra familje .
do luftoj per pavarsi pse jo se dua vendin tim

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 13214
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do vdisnit pėr vendin tuaj?

Mesazh nga Kotelja prej Thu 26 Aug 2010, 16:54

Elhamiu shkruajti:
Kotelja shkruajti:Pyetem cfare mora une nga vendi im per 24 vjet me radhe... ?!

more edukimin tend, jeton ne ket vend . ke jeten 24 vjeqe ketu , qfare deshe eren e lules . kshu eshte gjith kund
Se kam bere ketu as jeten komplet as edukimin. Ketu kam hequr te zite e ullinit' qe thote populli. Eren e luleve e kam ndjere neper perralla...

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 14211
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do vdisnit pėr vendin tuaj?

Mesazh nga Elhamiu prej Thu 26 Aug 2010, 16:56

Kotelja shkruajti:
Elhamiu shkruajti:
Kotelja shkruajti:Pyetem cfare mora une nga vendi im per 24 vjet me radhe... ?!

more edukimin tend, jeton ne ket vend . ke jeten 24 vjeqe ketu , qfare deshe eren e lules . kshu eshte gjith kund
Se kam bere ketu as jeten komplet as edukimin. Ketu kam hequr te zite e ullinit' qe thote populli. Eren e luleve e kam ndjere neper perralla...

:bravo023: pajtohem. sdo flas mo une

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 13214
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do vdisnit pėr vendin tuaj?

Mesazh nga Luan_Valikardi prej Thu 26 Aug 2010, 17:26

Kotelja shkruajti:Pyetem cfare mora une nga vendi im per 24 vjet me radhe... ?!


Cfare do mbjellesh, do korresh!...
avatar
Luan_Valikardi

Postime : 651
Kyējet nė forum : 9703
Regjistruar mė : 06/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do vdisnit pėr vendin tuaj?

Mesazh nga Arjana prej Thu 26 Aug 2010, 21:20

Eshte shume heroike ta mendosh,por shume e larget per tu bere vertete.Shkurt ne nuk kemi ndjenjen e vetesakrifikimit per atdheun. nuk mund te themi qe jemi popull qe nuk ia vlejme etj,sepse historia tregon ndryshe .Qe nga koha e Skenderbeut,Ismail Qemalit etj.Kjo kohe tregon me se miri se populli yne,ose me mire te themi shqiptaret kane dashur gjithmone lirine e vendit dhe jane sakrifikuar me breza.Dhe mendoj se eshte shume per tu vleresuar.Me vjen keq qe shoh qe nuk vleresohet ajo qe eshte bere,sepse kur vete ne shqiptaret nuk vleresojme dhe njohim historine dhe te kaluaren e vendit qe e ka bere POPULLI,ath c'presim nga BOTA??!!
Prape historia tregon me luften e Kosoves qe populli eshte vetesakrifikuar per lirine e vendit.
Mbase ne brezi i sotem shprehemi ndryshe per 2 motive mendoj:
1-sepse fatmiresisht nuk ndodhemi ne nje situate te tille,dhe sigurisht as mendojme per te marr nje vendim te tille te rendesishem
2-sepse dhe nqs do te ndodheshim ne ate situate,shumica e shqipetareve jane neper bote...

Megjithate mendoj se vetesakrifikimi fillon nga gjerat e vogla,e kur nuk jemi ne gjendje te bejme as ato,sakrifikimi per shqiperine eshte shume i larget!
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15346
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do vdisnit pėr vendin tuaj?

Mesazh nga Adonisi prej Thu 26 Aug 2010, 23:45

Luan_Valikardi shkruajti:(Jam kundra Princeshes )

Atdheu do udheheqje, do dashuri, do krenari nga populli i tij...
Nese Shqiptaret nuk dine te udheheqin, te adhurojne (se vec urrejtje kemi!), te krenohen per vendin e tyre si dhe per AFTESINE KULTURORE SHQIPTARE...
Atehere dheun do ta kemi te zi, e Shqiponjen te gjakosur prej papjekurive tona!
Te paret tane na trasheguan uraten e zotit per te qene SHQIPTARE dhe ne si bisha e egerr dime vetem trimerine ndaj njeri-tjetrit, xhelozine e pasurise, kapricon e varferise dhe dashurine e shejtanit!...
Edhe Zoti ne kulmet e tija do te luftonte perkrah Shqiperise, e jo vetem une.

(ishte nje sqarim i vogel sajimi im, per Princeshen se e kuptoj ku do te dali)

Bota ka 7 miliarde njerez dhe vetem Shqiptaret nuk e dine se Shqiperia mund te perparoje!

E vertete se bota ka afer 7 miliarde njerez.Ne mesin e tyre jane shume e shume shtete me mbi 10 milion banore dhe nuk rrezikojne asnje shtet fqinje apo edhe me gjere.Kurse shqiptaret po(!) nese bashkohen ne nje shtet me 7-8 milion banore!!!
Nuk me duket e drejte se shqiptaret nuk e kan te dijtur se Shqiperia mund te perparoje.Por, paradoksi me i madhe i kohes eshte se Shqiperia eshte i vetmi vend ne bote qe kufizohet me veteveten.Ngase natyralishte kur ka qene Shqiperia, ka pasur fatin e keqe qe "komshit" t'i kete ne cdo ane grabitqaret me te mdhenje.

Atdheu nuk ka pasur dhe nuk ka nevoje qe njerezit te vdesin per Ate, por te luftojne ne nje menyre apo tjeter, cdo kush sipas mundesive dhe aftesive te veta.
Relativishte pajtohem me postimin e pare te Princeshes.Sepse, sot mund te hasesh ne ato raste ku edhe vete antaret e familjes nuk e respektojne gjakun e deshmorit, e mos te flasim per me larg!!!Kjo ndodhe per faktin se kojta eshte dicka qe veshtire njerezit ta kontrollojne veten perpara saj.Kojta per karrier, para, pushtet etj.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11823
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do vdisnit pėr vendin tuaj?

Mesazh nga Kle@Love prej Sun 19 Dec 2010, 18:35

Me plot bindjen pooo

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17907
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do vdisnit pėr vendin tuaj?

Mesazh nga albi prej Mon 20 Dec 2010, 18:05

Luan_Valikardi shkruajti:...Mbeshtetur mendimit tend, jemi jashte teme e para dhe e dyta keshtu i vetmi parashikim eshte te vdesim nga dhe per mendte e kokes!...

(nese jo, per Atdheun dhe perparimin e tij!)

Kuptimin qe pata tek ty, ishte se vertet ne jemi ne rruge te gabuar dhe nuk po bejme asgje per kete, por jo te na mbyti dhimbja pa e luftuar!

vella luan ata shqiptar si e urrejn vendin dhe shtetin e vet mendoj se ekan nje emer trathtar i kombit
e lexova postimin e princeshes jam befasu si nje vajz e re shqiptare ka aq shum urrejte per shtetin dhe popllin e vet sedei ajo a e kupton kush shkon ne lufut per ta mbrojt popllin dhe shtetin.
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12570
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do vdisnit pėr vendin tuaj?

Mesazh nga Kle@Love prej Sun 22 May 2011, 21:20

Patjeter

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17907
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do vdisnit pėr vendin tuaj?

Mesazh nga albi prej Fri 10 Jun 2011, 11:25

po nese i rrezikohet liria e vendit tim
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12570
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do vdisnit pėr vendin tuaj?

Mesazh nga Leta prej Fri 10 Jun 2011, 14:13

Kurre Jo !
avatar
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 9213
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do vdisnit pėr vendin tuaj?

Mesazh nga albi prej Fri 10 Jun 2011, 18:30

po per ket siper hahaha
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12570
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Do vdisnit pėr vendin tuaj?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi