» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A jane ne nivelin e duhur shkollat Shqiptare

Shko poshtė

A jane ne nivelin e duhur shkollat Shqiptare

Mesazh nga Arjana prej Thu 26 Aug 2010, 15:59

shkollat shqipetare si cdo institucion ne shqiperi ndihen krize, dhe si e tille perballet me te gjithe problemet politike, sociale, individuale te shoqerise ku ajo formohet.duke u nisur nga niveli i njohuriva qe jepet neper shkolla e them me bindje qe eshte mjafte i larte, per kete arsye shumica e studenteve tane ne bote jane me rezultatet me te larta.po te veme ne diskutimi personat qe japin keto njohuri (stafin pedagogjik) mendoj se ka mjaft per tu lavderuar dhe shume te tjere per te turperuar institucionin e mesimdhenies.(mjaft eshte pak ne krahasim me shume, kjo gje duhet te ndryshoj)duke vazhduar te flasim me studentet( e te gjitha sistemeve arsimore) dheketa te fundit kane shume per te vene ne dukje; mosinteresim, dembelizem, arroganc, vandalizem dhe shume te tjera. droga dhe perfshirja e nxenesve ne grupime politike nuk eshte faji i sistemit arsimor, por e mosedukimit te brezave, dhe nuk eshte faji vetem i shkollave, kopshteve apo unive, por e cdo qelize sociale, pra qe nga familja, dhe si e tille duhet te dije te edukoj ata femije qe neser do jene nxenes , student, apo kuadro...
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14977
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jane ne nivelin e duhur shkollat Shqiptare

Mesazh nga Luan_Valikardi prej Thu 26 Aug 2010, 16:29

Shfletimet e hollesive te kesaj teme, perfundojne ne nje tmerr te cilin ashtu po e pasqyron shumica e shoqerise sot!
Menyra e trajtimit te ndergjegjjes ne nivelin e shkollave Shqiptare ka pesuar humbjen me te madhe ne dinjitetin dhe aftesine morale te saj.

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=65TQotAQiA0
avatar
Luan_Valikardi

Postime : 651
Kyējet nė forum : 9334
Regjistruar mė : 06/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jane ne nivelin e duhur shkollat Shqiptare

Mesazh nga Katilja prej Wed 11 Sep 2013, 18:03

Shkollat Shqiptare=Shpi Publike

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7192
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jane ne nivelin e duhur shkollat Shqiptare

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi