» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Celesat e miqesise

Shko poshtė

Celesat e miqesise

Mesazh nga Arjana prej Sat 28 Aug 2010, 15:58

SI MENDONI CILAT JANE CELSAT QE PERCAKTOJNE FILLIMIN DHE VAZHDUESHMERINE E NJE MIQESIE???
A JANE KETO ME POSHTE DHE KU E SHKALLEZONI VETEN JU???

Fillueshmeria.Ēdo person duhet te ndaje me t'jeret emcionet,mendimet,pikepamjet.A jeni ju dikush qe filloni nje lidhje te re miqesore apo jeni i mbyllur ne berjen e miqve te rinj?

2.Pergjigjeshmeria.C'do person duhet te jete i pergjigjshem(jo ne kuptimin i pergjegjshem por pergjigj +shem,pran ne kuptimin e aftesise qe te degjoni te tjeret dhe te pranoni keshilla).A jeni ju i tille?

3.Sekretet personale.Ēdo njeri duhet te jape e te marre perceptime personale intime.Sa e lehte eshte per ju te shkembeni me te tjeret perceptimet personal te tipit sekret i brendshem?

4.Ndihma dhe mbeshtetja emocionale.A jeni ju dikushi qe afron ndihme te tille kur te tjeret kane nevoje?

5.Drejtimi i perplasjes mendimore.Ēdo njeri duhet te beje te mundur pranimin e kundershtimit.A e urreni ju kundershtimin?A perpiqeni ju ta shmangni ate duke shtypur ndjenjat e tua te brenshme kundershtuese?
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15061
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Celesat e miqesise

Mesazh nga E Dashuruar prej Sat 28 Aug 2010, 17:11

Personi qe eshte plot...ne gjithkuptimin e fjales ka celesat e nje miqesie te sinqerte.
Ai qe eshte me hijen e zilise edhe shpirtligesise ka celsesin kopil* qe eshte me pak xhiro rrotullimi.

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11710
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Celesat e miqesise

Mesazh nga Elhamiu prej Sun 29 Aug 2010, 13:33

i vetmi qels eshte, durimi, edhe mos interesi

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12929
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Celesat e miqesise

Mesazh nga Katilja prej Wed 11 Sep 2013, 18:01

me mir vetem qetsi

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7276
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Celesat e miqesise

Mesazh nga Eidisi prej Mon 17 Feb 2014, 22:32

Sinqeriteti edhe Respekti

firma.................................................................................................................................................................................
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi)
avatar
Eidisi
Admin

Shteti : Europe
Postime : 280
Kyējet nė forum : 6374
Regjistruar mė : 10/01/2013
Profesioni : Duke rritur Cunin

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Celesat e miqesise

Mesazh nga Naki prej Sat 22 Feb 2014, 23:30

Me sa shof une ne kohen e sotme celsat jan zhdukur me nje zhvillim te vrullshum te nje teknologjie te re qe quhet INTERESI.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19268
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Celesat e miqesise

Mesazh nga epanjohura prej Sun 23 Feb 2014, 13:42

Fatkeqesisht ,,bravat''jane dryshkur,dhe nuk ka cels qe i hap... fest

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5810
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Celesat e miqesise

Mesazh nga Vizitor prej Sun 23 Feb 2014, 16:16

Qels i gjithqkaje eshte vet Njeriu ashtu , dhe pse kupton qe tjetri e do per interes te mos dali nga vetja .

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Celesat e miqesise

Mesazh nga albi prej Tue 25 Feb 2014, 20:36

sinqeriteti    dhe   rrespekti i sinqert
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12285
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Celesat e miqesise

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi