» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


ShBA-ja lanson pullė postare me imazhin e Nėnė Terezės

Shko poshtė

ShBA-ja lanson pullė postare me imazhin e Nėnė Terezės

Mesazh nga Kle@Love prej Fri 03 Sep 2010, 17:01


Washington, 2 shtator - Posta amerikane ka njoftuar tė mėrkurėn se mė 5 shtator do tė nxjerrė nė treg njė pullė tė re pėr nder tė Nėnė Terezės. Nė njė njoftim tė Shėrbimit Postar tė SHBA-sė, thuhet se do tė nderohet nobelistja e paqes sė vitit 1979 pėr punėn e saj humanitare.
“E njohur pėr mėshirėn e saj pėr tė varfrit dhe ata qė vuajnė, Nėnė Tereza, njė murgeshė e vogėl katolike dhe njė qytetare nderi amerikane, u shėrbeu tė sėmurėve dhe nevojtarėve tė botės pėr gati 50 vjet”, thuhet nė kėtė njoftim. Pulla e re me imazhin e bamirėses sė madhe shqiptare, njė portret i realizuar nga artisti i mirėnjohur Thomas Blackshear, do tė dalė nė qarkullim nė 5 shtator. Ish -presidenti amerikan Ronald Regan nė vitin 1985 e nderoi Nėnė Terezėn me Medaljen Presidenciale tė Lirisė, ndėrsa nė vitin 1997, Kongresi Amerikan e nderoi atė me Medaljen e Artė tė Kongresit pėr kontributet e jashtėzakonshme pėrmes aktiviteteve humanitare dhe tė bamirėsisė.

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17703
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi