» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Uji nė njė ditė tė nxehtė; mik apo armik?

Shko poshtė

Uji nė njė ditė tė nxehtė; mik apo armik?

Mesazh nga Arjana prej Fri 24 Sep 2010, 01:56

Secili prej nesh mendon se ėshtė detyrė tė freskojmė veten nė njė ditė tė nxehtė vere duke e lagur trupin nė ujė, por nė kėtė pikė duhet treguar pak kujdes. Tė notuarit nė ujė tė ftohtė nė njė ditė tė nxehtė ėshtėdhe e rrezikshme, sidomos nėse keni kohė qė rrini nė diell e futeni nė det menjėherė. Problemi qėndron se sapo tė hyni nė ujė mund tė shkaktoni spasma nė enėt e zemrės. Prandaj, duhet tė freskoheni pak nė hije, dhe vetėm atėherė mund tė futeni nė ujė.

Pėrsa I pėrket pijeve, pėrvec lėgjeve tė frutave, cajit dhe supės duhet tė pini tė paktėn 1.5 litra ujė nė ditė tė nxehta. Do tė ishte I preferueshėm uji mineral. Nė anėn tjetėr, qėndroni larg cajrave tė fortė dhe kafesė kur bėn shumė nxehtė. Kafeina e cila gjendet nė kėto pije nxit humbjen e ujit.

Dhe pėr t’ju kujtuar dicka tė fundit, filtrimi I ujit nga njė cezmė nuk do tė thotė se ėshtė I disifenktuar. Kėshtuqė duhet t’a zieni ujin dhe t’a mbani nė frigorifer.
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14902
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi