» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Gėnjeshtarėt e Internetit.

Shko poshtė

Gėnjeshtarėt e Internetit.

Mesazh nga Arjana prej Sat 02 Oct 2010, 19:43

Duke u bazuar te njė studim amerikan i publikuar prej pak kohėsh nė
revistėn “Scientific American”, mė shumė se 90 pėr qind e njerėzve qė
regjistrohen nė njė sit takimesh online gėnjejnė kur japin tė dhėna
rreth profilit tė tyre. Femrat rrėzojnė nga pesha 2 deri nė 9
kilogramė, ndėrsa meshkujt nuk tregojnė asnjėherė tė vėrtetėn se sa
para fitojnė, nėse janė shkolluar ose jo dhe me ēfarė merren nė jetėn e
pėrditshme. Qėllimi ėshtė pak a shumė i njėjti: tė jenė mė seksi dhe mė
tėrheqės nga ē’janė nė tė vėrtetė. Ja njė listė me gėnjeshtrat mė tė
zakonshme qė i tregojnė meshkujt dhe femrat njėri-tjetrit nė internet:

1) Jam e dobėt dhe shumė simpatike
Pėrkthimi:

Kam qenė e dobėt dhe shumė bukuroshe, por para 15 vjetėsh. Nuk e kam
pranuar kurrė idenė qė mund tė ndryshoj dhe pavarėsisht se nė sajtet e
takimeve online kam lexuar qė gjithmonė duhet tė tregoj tė vėrtetėn dhe
tė prezantohem ashtu siē jam, mendova tė hiqesha tjetėr njeri. Ndoshta,
pasi tė jemi njohur mė mirė dhe tė kemi filluar ta vlerėsojmė
njėri-tjetrin, partnerit as qė do t’i kujtohen 10 kilet e mia tė
tepėrta (sigurisht, i kam shtuar pasi kam dalė nė fotografi).

2) Jam i gjatė, brun dhe shumė simpatik
Pėrkthimi:

Jam njė njeri i zakonshėm, me gjatėsi mesatare dhe pamje normale. Asgjė
mė pak, asgjė mė shumė, pra nuk jam ndonjė tip qė bie nė sy. Ky ėshtė
pėrkthimi ekzakt. 52,6 pėr qind e meshkujve, ka bėrė tė ditur “Medical
News Today”, gėnjejnė nė internet kur flasin pėr gjatėsitė e tyre,
njėsoj si 39 pėr qind e femrave. Kėshtu, nėse brenda vetes nuk jeni
ende tė sigurt qė personi me tė cilin keni komunikuar ka thėnė ose jo
tė vėrtetėn, ose nė krahasim me tė tjerėt ka gėnjyer shumė pak, mund ta
quani veten me fat, sepse edhe ajo gėnjeshtėr “e vogėl” do tė harrohet
pas pak kohėsh.

3) Jam 29 vjeē
Pėrkthimi:
Eh sikur! E di qė
jam shumė i vjetėr pėr sajte tė tilla dhe nėse nuk shkruaj qė jam mė
pak se 30 vjeē, atėherė nuk do tė nxjerr asgjė nė dritė. E kush
dėshiron tė lidhet me njė burrė qė i ka kaluar tė 40-at? Shpresoj qė tė
arrij tė nxjerr ndonjė vajzė nė takim, sepse atėherė i gjithė mundi do
tė mė shkonte dėm.

4) Kam shumė prirje, veē tė tjerash jam drejtor i pėrgjithshėm i njė faqeje tė suksesshme interneti
Pėrkthimi:

Kam hapur njė aktivitet online, shes kompjuterė tė cilėt i rregulloj
vetė me paratė qė mė japin prindėrit e mi. Pjesėn mė tė madhe tė kohės
e kaloj nė internet, duke parė faqe tė ndryshme pornografike, ose duke
imagjinuar njė jetė alternative nė “Second Life”.

5) Jam e ndjeshme, e zgjuar dhe bėj shumė shaka
Pėrkthimi:

Jam shumė e ndjeshme, madje nė njė pikė tė paimagjinueshme, dhe mė
pėlqen ideja qė tė tjerėve mund t’u dukem intelektuale.

6) Gjėrat mė shkojnė mirė, po fitoj goxha para
Pėrkthimi:
Kėtė herė e ndiej qė kam zgjedhur numrat e duhur, do tė fitoj goxha para.
Alternativa: Shumė shpejt gjėrat do tė ndryshojnė, kam nė kokė
njė ide gjeniale pėr tė fituar para online me porno.

7) Nuk po tė vė nė lojė
Pėrkthimi:
Jam shumė ironik, por mė pėlqen edhe sarkazma qė jeton nė shpirtin tim. Jam krenar pėr veten time.

8 ) Dua tė tė njoh, mos presim mė qė tė takohemi
Pėrkthimi:

Edhe syri dėshiron pjesėn e tij dhe nėse nuk je siē thua, unė pėrse
duhet tė vazhdoj tė humbas kohė me ty? Dėshiroj tė shoh nėse je po aq e
bukur sa nė foton e profilit.

9) Sapo kam mbyllur njė lidhje qė zgjaste prej vitesh dhe tani po kėrkoj vetėm tė njoh njerėz tė rinj
Pėrkthimi:

Sapo i kam dhėnė fund njė historie qė zgjaste prej vitesh. Ndihem i
shkatėrruar dhe tani dua thjesht tė shijoj jetėn, pa ndonjė angazhim.
Problemi ėshtė se nėse shprehem kėshtu, nuk do tė bėj figurė tė mirė
dhe nuk do tė mė pėrgjigjet askush.
10) Mes interesave tė mia janė: tė shkoj nėpėr koncerte, tė ha mirė dhe tė pi shumė mirė
Pėrkthimi:

Zakonisht me miqtė shkojmė nė lokalet ku kėrcehet, na pėlqen tė japim
shfaqe me muzikėn tekno. Nė darkė nuk mė pėlqen tė gatuaj ose tė dal tė
ha diēka: nėse jam vetėm, blej diēka tė gatshme, ndonjė shishe birrė tė
ftohtė, televizor dhe pastaj gjumė.
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15061
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Flirt ne internet....

Mesazh nga Arjana prej Sat 02 Oct 2010, 19:54

Eshte me se e vertete se shume persona edhe pse jane te lidhur apo te martuar flirtojne ne internet me te tjere.....Si do vepronit nese partneri ose partnerja juaj do te flirtonte ne internet me te tjere...?
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15061
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gėnjeshtarėt e Internetit.

Mesazh nga Google prej Sat 02 Oct 2010, 21:32

do i kerkoja nji laptop Very Happy mos te zihemi per pc

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
Google

Shteti : prishtina city
Postime : 80
Kyējet nė forum : 8643
Regjistruar mė : 30/09/2010
Profesioni : instruktore

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gėnjeshtarėt e Internetit.

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 02 Oct 2010, 22:50

Hahaha mos ka ndodhur tani ka kohe kjo gje

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17622
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gėnjeshtarėt e Internetit.

Mesazh nga Naki prej Sun 03 Oct 2010, 00:39

Po gje normale moj Arjana pse duhet te gjitha te dhenat te ipen nje personi qe ke para monitorit dhe kurr ne jete se ke pare ose takuar. Une personalisht jap te dhena krejt ndryshe atyre qi i njof dhe me njofin kurse krejt ndryshe atyre qe nuk i njof dhe nuk me njofin. Shume normale eshte kjo qe te mbahet e fshehur privatesia personale. Eshte bote virtuale kjo dhe duhet te vetedihesohemi me kete.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19268
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gėnjeshtarėt e Internetit.

Mesazh nga Naki prej Sun 03 Oct 2010, 01:07

Google shkruajti:do i kerkoja nji laptop mos te zihemi per pc

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19268
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gėnjeshtarėt e Internetit.

Mesazh nga Elhamiu prej Sun 03 Oct 2010, 14:15

Arjana shkruajti:Eshte me se e vertete se shume persona edhe pse jane te lidhur apo te martuar flirtojne ne internet me te tjere.....Si do vepronit nese partneri ose partnerja juaj do te flirtonte ne internet me te tjere...?


mese e veret eshte kjo qe behet flirt shum , mua me ka nodhur kjo gje te me bej flirtt , pse eshte vet e till ajo qe ben ket , edhe e ben , mendon qe sben asgje e ne vund ja kthen gjithen

nese eshte tamam njeri e dashura sdo bej ket kurrr per te vetem nevoj por ka te till qe e ben .

kam reaguar shum por per vat te keq x ishte e till edhe vashdoj

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12929
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gėnjeshtarėt e Internetit.

Mesazh nga Elhamiu prej Sun 03 Oct 2010, 14:15

genjeshtar ka mjafttt nuk ndalen dottt

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12929
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gėnjeshtarėt e Internetit.

Mesazh nga Kle@Love prej Sun 03 Oct 2010, 17:09

Eshte normale qe ka genjeshtra jan te rralle ato qe tregojne realitetin

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17622
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gėnjeshtarėt e Internetit.

Mesazh nga stralli prej Wed 06 Oct 2010, 10:52

Gėnjeshtrat janė evidente dhe bashkėjetojnė me tė vėrtetėn.
avatar
stralli

Postime : 715
Kyējet nė forum : 9299
Regjistruar mė : 21/09/2010
Profesioni : Teknik

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gėnjeshtarėt e Internetit.

Mesazh nga Elhamiu prej Wed 06 Oct 2010, 12:24

si gjithnje kur kan frig ne mbrendesin e shtepis gjithmon do ket genjeshtar

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12929
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gėnjeshtarėt e Internetit.

Mesazh nga Interesant prej Wed 06 Oct 2010, 12:42

Une mendoj se identiteti i nje personi mund te fshihet vetem atehere kur ai person deshiron te jete dikush tjeter apo dicka tjeter qe ne realitet nuk eshte. Po u bere real me te gjithe eshte shume e veshtir sepse ne virtualitet keqperdoret, por padyshim se ai qe eshte real, ne fund te fundit te te triumfoi realiteti i tij dhe sigurisht ai qe ka qene " jo real - falls " do e kaplon apo mbulon ate injoranca dhe jo sinqeriteti i tij.
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13889
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gėnjeshtarėt e Internetit.

Mesazh nga E Dashuruar prej Wed 06 Oct 2010, 12:53

Genjen me shume ate qe e vret ndergjegj-ja me pak.

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11710
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gėnjeshtarėt e Internetit.

Mesazh nga Elhamiu prej Wed 06 Oct 2010, 13:01

po genjeve genjeshtar do jesh , po ke real real do jesh

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12929
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gėnjeshtarėt e Internetit.

Mesazh nga Arjana prej Wed 06 Oct 2010, 16:56

Interesant shkruajti:Une mendoj se identiteti i nje personi mund te fshihet vetem atehere kur ai person deshiron te jete dikush tjeter apo dicka tjeter qe ne realitet nuk eshte. Po u bere real me te gjithe eshte shume e veshtir sepse ne virtualitet keqperdoret, por padyshim se ai qe eshte real, ne fund te fundit te te triumfoi realiteti i tij dhe sigurisht ai qe ka qene " jo real - falls " do e kaplon apo mbulon ate injoranca dhe jo sinqeriteti i tij.


mbeshtet mendimin tuaj se dicka te tille e kam perballuar e vete...
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15061
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gėnjeshtarėt e Internetit.

Mesazh nga Leta prej Mon 11 Oct 2010, 02:40

Per te Shkruar per Genjeshtaret e Intrnetit me duket qe eshte Horizonti i Ngushte... aq shume qe ka Genjeshtra te Lloj llojshme te sajuar aq bukur . Zakonisht kete gje e bejen njerzit qe jan Hipokrit , dhe kan Frig nga vetja e tyre .
avatar
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 8928
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gėnjeshtarėt e Internetit.

Mesazh nga Naki prej Mon 11 Oct 2010, 02:43

Shume normale eshte kjo qe te mbahet e fshehur privatesia personale sidomos kur ke te besh me disa qe i ke vetem para monitorit dhe ate po i pare fare. Eshte bote virtuale kjo dhe duhet te vetedihesohemi me kete. Prap se prap realiteti eshte gjeja me e mire.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19268
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gėnjeshtarėt e Internetit.

Mesazh nga Katilja prej Sat 14 Sep 2013, 20:00

8 ) Dua tė tė njoh, mos presim mė qė tė takohemi
Pėrkthimi:

Edhe syri dėshiron pjesėn e tij dhe nėse nuk je siē thua, unė pėrse
duhet tė vazhdoj tė humbas kohė me ty? Dėshiroj tė shoh nėse je po aq e
bukur sa nė foton e profilit.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7276
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gėnjeshtarėt e Internetit.

Mesazh nga epanjohura prej Sat 01 Feb 2014, 17:56

Une per vete nuk kam asnje interes te ,,reklamohem'',as nuk kerkoj te lidhem me dike,e meta ose ajo qe i bene me nerva atyre qe me shtrojn pyetje eshte - : Pse une kurr nuk i pyes asgje...Une as ne jeten reale nuk jame kurreshtare,degjoj at cfar flasin por kurr nuk shtroj pyeje...Nuk e dij a eshte e meta ime apo vyrtyti?

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5810
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gėnjeshtarėt e Internetit.

Mesazh nga Naki prej Sat 01 Feb 2014, 18:16

Bota virtuale kurrnjehere nuk ka qene dhe nuk mund te jete reale por ka raste kur ka realitet. Tek e fundit asnjeri nga ne nuk di cfar fshihet pas monitorit.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19268
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gėnjeshtarėt e Internetit.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi