» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A duhen rrahur kalamajte?

Shko poshtė

A duhen rrahur kalamajte?

Mesazh nga Arjana prej Sun 03 Oct 2010, 15:28

A duhen rrahur kalamajte?

Pyetje e thjeshte qe kerkon pergjigje nga te gjithe.
Dua qe te pergjigjeni jo se cfare eshte e drejte por se cfare mendoni ju sinqerisht.
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14881
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhen rrahur kalamajte?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 03 Oct 2010, 15:45

Jo femijet jan engjuj, shqiptaret nuk din dialog vetem dru din te japin, femija ka nevoje per mesim edukim, perkrahje , ngrohje dhe mund te presesh diqka nga ai, ndersa po e perdore dhunen kunder tyre do e shkaterrosh ne tru dhe do mesoj vetem menyra negative , urrejtjen,inatin, injorimin,pameshiren,me nje fjale do marri rrugen e gabuar!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhen rrahur kalamajte?

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 04 Oct 2010, 00:44

Femija asnjehere nuk duhet goditur menyre sepse edhe po i re nuk do kuptoje prandaj mundohuni ti shjegoni ne menyre me te drejte gjerat pa perdorur te renen

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17442
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhen rrahur kalamajte?

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 04 Oct 2010, 01:35

Te gjitha postimet jasht teme u fshine nga une faleminderit per mirkuptimin

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17442
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhen rrahur kalamajte?

Mesazh nga LeeA prej Mon 04 Oct 2010, 13:16

Joo Femija nuk rrite as nuk edukuhet me te rrahura !

firma.................................................................................................................................................................................
A dream es a Wish Your Heart Makes
avatar
LeeA

Postime : 41
Kyējet nė forum : 8398
Regjistruar mė : 04/10/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhen rrahur kalamajte?

Mesazh nga stralli prej Wed 06 Oct 2010, 10:49

Fėmija duhet edukuar e jo rrahur e torturuar.
avatar
stralli

Postime : 715
Kyējet nė forum : 9119
Regjistruar mė : 21/09/2010
Profesioni : Teknik

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhen rrahur kalamajte?

Mesazh nga Interesant prej Wed 06 Oct 2010, 11:29

Edhe une jam i atij mendimi se femija duhet edukuar pa dhune, por nganjehere ndonje "rahje e vogel " apo goditje e let mund te jete edhe edukat per te .
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13709
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhen rrahur kalamajte?

Mesazh nga E Dashuruar prej Wed 06 Oct 2010, 11:37

Apsolutisht qe femija nuk edukohet me mire perkundrazi u shkaktojme travm psiqike, psikologjike. Qe nderkoh keta kur riten humbin besimin tek vetvetja, jan te ''perbuzur'' nga vete prinderit e tyre dmth qe s'jan te pranuar nga vete prinderit e tyre si mund te kene besim se do pranohen ne shoqeria neser?

Femija edukohet duke i shpjeguar cfar pasoje ka c'do gabim qe ben, duke e denuar ne denime te natyres ta lesh ne dhome e tije te rij vetem, ti lesh te kuptoj qe i vogel ne hapat e para se nuk i perket gjithcka ne bote, e cfar ai kerkon do jete ne kembet e tije. Duhet ti mesojme se per te aritur dicka ose fituar duhet dhe te japin si psh sjelljen tyre te mire.Eshte e nderlikuar te risesh nje femij sakt por dhe shume e domosdoshme qe ai te behet njeri i denje ne shoqeri neser.

Do keshilloja te gjithe prinderit e rinje se para se te marin vendimin te sjellin nje femije ne jete do ishte mire te mernin mesime mbi edukimin e tyre, mbi menyren me te cilen eshte mire ti risin. Sepse prinderit mendojne duke i pergedhelur e ofruar gjithcka femijes do e beje ate te lumtur ,e njeri te edukuar, jo gabim kushdo prind qe mendon keshtu.

Na uroj fat te gjitheve qe nje dite do kemi fatin te behemi prinder te mundemi ti edukojme sakte femijet tane.

Respektet e mia!

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11530
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhen rrahur kalamajte?

Mesazh nga albi prej Wed 06 Oct 2010, 11:41

asesi jo sepse femit kan shum nevoj per dashuri te prindit
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12105
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhen rrahur kalamajte?

Mesazh nga Arjana prej Wed 06 Oct 2010, 17:50

nga nje shpulle tek tuk nganjehere u ben mire,,,jo te bejme prova boksi me ta alb
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14881
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhen rrahur kalamajte?

Mesazh nga LeeA prej Thu 07 Oct 2010, 18:05

Ece Jepja nej shpull femieve te soti Ti jap nje shpull ata t'kthejn dyfish

firma.................................................................................................................................................................................
A dream es a Wish Your Heart Makes
avatar
LeeA

Postime : 41
Kyējet nė forum : 8398
Regjistruar mė : 04/10/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhen rrahur kalamajte?

Mesazh nga ZeQo prej Fri 08 Oct 2010, 02:45

jo njo po ma shume se ska kalamaj sot jo si po dalin me huje menihere o mozomakeq cfar kohe kena prit
avatar
ZeQo

Postime : 12
Kyējet nė forum : 8374
Regjistruar mė : 03/10/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhen rrahur kalamajte?

Mesazh nga Leta prej Fri 08 Oct 2010, 02:59

Princesha shkruajti:Jo femijet jan engjuj, shqiptaret nuk din dialog vetem dru din te japin, femija ka nevoje per mesim edukim, perkrahje , ngrohje dhe mund te presesh diqka nga ai, ndersa po e perdore dhunen kunder tyre do e shkaterrosh ne tru dhe do mesoj vetem menyra negative , urrejtjen,inatin, injorimin,pameshiren,me nje fjale do marri rrugen e gabuar!


Pershendetje Princesha

Jam antare e re ne kete Forum, dhe me ra ne sy Shkrimi yte Citim: ''Shqiptaret nuk din Dialog '' Shqiptaret din te bejn dialog , e Sidomos me femjiet e tyre... Por secili prind e Rrrit , Edukon , e Keshillon , e Trajton femijet e vete ne Mnyren e tyre.
Dhe une jam e Rritur nga Prinderit Shqipetar pa me rraf kurr...

Dhe tani i Pergjegjem temes : Natyrisht qe femija nuk duhet te Rrafet .
avatar
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 8748
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhen rrahur kalamajte?

Mesazh nga Naki prej Fri 08 Oct 2010, 03:08

Pershendetje per postimin me larte. Pika pare ne si prind, vellezer ose motra duhet ti pranojme gabimet tona ne rend te pare dhe te femijeve pastaj. Femijet kurrsesi nuk duhet rrahur ata duhet te trajtohen embel dhe qete duke gjetur mundesi per te mesuar dhe per te perparuar. Ne rend te pare duhet te kemi parasysh fazen zhvillimore te femijes suaj dhe me te pershtatni pritjet tuaja dhe ne fund perdore TIME OUT-in dhe pasojat logjike e natyrore ne vend te cirrjes e ndeshkimit fizik. Kurrsesi te rrihet femija.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhen rrahur kalamajte?

Mesazh nga Katilja prej Fri 13 Sep 2013, 18:11

femijet jan engjujt se di si kan guxim ti rrahin kur ckan heq mi majt nbark e me i rrit femijet jan drita e syve krijesat me naive si mund tvesh dor mbi ta

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7096
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhen rrahur kalamajte?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi