» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Si mund t'i njihni femrat nepermjet flokeve

Shko poshtė

Si mund t'i njihni femrat nepermjet flokeve

Mesazh nga Arjana prej Sun 03 Oct 2010, 15:53

Floket e saj me thone se...


Floket e shkallezuara, xhufkore (tufa-tufa)

Ajo eshte kureshtare, ka deshire te ekspermentoj dhe te duket sa me teper femerore. Ne disa raste jane te mundshme komplekset e fshehura, mirepo sidoqofte, ajo adhuron te jete ne shoqerim te dikuj, eshte e kujdesshme dhe xhentile.

Floket e gjata, vale-vale?

Kurrsesi mos i shikoni gjate floket e saj te gjata dhe vale-vale ngaqe do te ju kaptoje nje etje qe t'i shihni ato floke ne gishtat tuaja. Sidoqofte, nese ju ndodh kjo dhe nuk keni ide si t'i afroheni, provoni me ndonje lule apo ftojeni ne ndonje film. Ēfare filmi? Po mire, meshkujt zakonisht, dihet se cilat fillma i quajne "filma per te qare". Dhe asnjehere mos harro qe ta mbash per dore dhe ta ngushllosh gjate filmit per shkak se ai tipi aty ne film e ka mashtruar ate vajzen aty. Hehehe, tani e ke te qarte se pse ajo ēmendet mbas serise Esmeralda, apo?! Ky tip i femres eshte romantike e skajshme. Vizioni i saj jetesor eshte: burri qe e do pa kufi, pa mase dhe ajo me te ka nje grumbull femijesh. Prandaj, nese deshiron te jesh macho i vertet, duhet te kujdesesh edhe per vizionet e saj.

Floket e shkurta - frizure iriqi

Eshte mjafte e gjalle, e levizshme, mirepo nuk i do obligimet e as rregullat e zakonshme. Eshte nje tip rebele (ne kontekstin pozitiv) qe lufton per ndryshime, per bote me te mire. Kete me se miri e shohim kur ajo degjon muzike qe gjyshet tona e quajne "rapurdi" - zhurme tenxheresh! Adhuron sportin dhe di te kujdeset per vete. Eshte shume ambicioze dhe ka nje doze te lehte feminizmi.

Floket e lidhur ne bisht

Eshte shume praktike dhe adhuron gjera praktike. Se paku ashtu duket. I mungon dikush qe do t'ia largoj friken, ngaqe eshte shume frikacake. Pra dikush qe do te bej qe ajo te relaksohet dhe te kenaqet ne jete..

Floket e prera drejte gjer ne supe

Eshte mjafte mire e drejtepeshuar dhe mjafte inteligjente.

Floket me shume shnolla apo kreher laramane.

Ndonjehere ky tip i femres i lidhe floket ne nyje si "punxh?" ne maje te kokes. Di te qesh nga zemra, te gezohet dhe te jetoj. Nuk vuan shume nga komplekset dhe eshte e gatshme te te marre perdore dhe te te shpie ne kolovatje (ulatje). Nuk ua vene veshin shume njerezve rreth vetes se ēfare flasin dhe shpesh di te jete kokeforte. E adhuron moden dhe perpiqet ta percjell aq sa mundet. Megjithate prap bene si ja do qefi me pamjen e saj ngaqe nuk deshiron te jete kopje e ndonje manekineje.

Floket ngjyra-ngjyra

Adhuron meshkujt qe kane ose shume floke ose fare pak. Degjon Pank muzike. Eshte mjaft e shoqerueshme edhe me femra, mirepo sikur diēka ne brendesi e shtyn te luftoj tradicionalen e femrave - ngjyren roze. Adhuron te thyej rregulla, te mos i rrespektoj fare. Eshte rebele e llojit te vet qe i urren te metat e shoqerise. Me kete ajo e shpreh mllefin e saj ngaqe, shume femra duhet ta pyesin burrin per te shkuar te daja per nje ore vizite. Shpesh konsiderohet e ēuditshme per rrethin.

Floket kaēurela

A e keni degjuar kengen per ate kaēurelsen qe shet karamele? E ajo kaēurelja gjithe jeten e saj me te gjitha metodat e mundshme dhe te pamundshme eshte perpjekur per ta rregulluar pamjen e flokeve te saja. Pa sukses! Ajo shpesh eshte ne gjendje dhe e afte te i kuptoj problemet e njerezve perreth, sidomos te meshkujve dhe te jete e kujdesshme, e ndjeshme gjate komunikimit me te tjeret. Eshte simpatike dhe e hareshme. Madje mund t'ju kuptoj deri ne ate mase, sa qe ndonjehere t'ju ofroje edhe karamele falas, nese keni mbetur pa para.

Bjondina

Propozoj nje duartrokitje, meqense jemi te bjondina. E meriton apo..?! Ndoshta me kete duartrokitje do te thonim me shume per bjondinen, ngase tashme kan folur e kan folur per te ne te gjitha anet e botes. Sidoqofte keshilla jone eshte: nuk duhet besuar edhe aq shume iluzioneve dhe thashethemeve per bjondinat. Apo?

Vazhdimisht e ndryshueshme, por gjithnje e rregulluar bukur

Kjo eshte ajo vajze qe ka qendrim te prere: "kjo qime e ka vendin pikerisht ketu dhe nuk guxon te jete as nje milimeter me andej apo kendej." Adhuron gjithēka qe eshte femerore. Eshte e para qe ka provuar te gjitha trendet e mundshme. Prandaj ty si mashkull shpesh te duket se del ne shetitje me femra te llojllojshme, kur del me te. E asaj si i duket? Po te tregoj ne besim, por mos i trego asaj qe te kam treguar, OK? Ndryshimi i saj i shpeshte do te thote se ajo pandalur kerkon nje tip te mashkullit qe do t'ia pushtoj zemren. Por kjo nuk do te thote se eshte e vertete. E verteta eshte se ajo kerkon diēka, diēka qe ende nuk e ka gjetur. Diēka qe i mungon.
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14902
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund t'i njihni femrat nepermjet flokeve

Mesazh nga Google prej Sun 03 Oct 2010, 16:37

Floket e prera drejte gjer ne supe

Eshte mjafte mire e drejtepeshuar dhe mjafte inteligjente.


ee e kush thot qe sjam un kjo ?Very Happy:D

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
Google

Shteti : prishtina city
Postime : 80
Kyējet nė forum : 8484
Regjistruar mė : 30/09/2010
Profesioni : instruktore

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund t'i njihni femrat nepermjet flokeve

Mesazh nga Katilja prej Fri 13 Sep 2013, 17:54

Floket e shkurta - frizure iriqi

Eshte mjafte e gjalle, e levizshme, mirepo nuk i do obligimet e as rregullat e zakonshme. Eshte nje tip rebele (ne kontekstin pozitiv) qe lufton per ndryshime, per bote me te mire. Kete me se miri e shohim kur ajo degjon muzike qe gjyshet tona e quajne "rapurdi" - zhurme tenxheresh! Adhuron sportin dhe di te kujdeset per vete. Eshte shume ambicioze dhe ka nje doze te lehte feminizmi.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7117
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund t'i njihni femrat nepermjet flokeve

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi