» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Njė Letėr Dashurie pėr Ty !?

Shko poshtė

Njė Letėr Dashurie pėr Ty !?

Mesazh nga Naki prej Sun 03 Oct 2010, 18:55

Mungesa jote ka lene te zbrazet edhe Hapesiren. Asgje nuk me ben rehat kur ti nuk je pran... e vetmja qe me mbeti eshte deshira akoma per te endrruar. Si eshte e mundur kjo dashuri te jete me fatekeqja...pse?
Gjithcka eshte si nje zgjim i trishtuar, i hidhur dhe ne harrese. Me kot kerkoj te paraftyroj fetyren tende te qeshur dikur se paku ne enderr edhe ajo tash me mungon!!!! Perse te dua? Cilat arsye i veshen tani urrejtjes? Pse me urren? Deshira per ta zhdukur ate qe smund ta kem apo qe eshte si une apo me ngjan njesoj mua?
Une ndoshta nuk po di si te them te dua apo ndoshta nuk po gjej fjalet cilat duhet per ti thene? Ndoshta nuk po i njof rruget tuaja per te arritur ne shpirtin tend ? Asgje nuk po di vetem e di se Te Dua ..... Pas teje asgje tani ska rendesi. Nuk do te kete ndoshta hapesira per te permbushur sepse dikush tjeter do i permbush ato tek ti !? Me thuaj e vertete kjo?
Luten te gjithe postuesit qe mos te replikojne me chit chate ne kete rubrike sepse me vone kjo kategori pasi te mbushet me letra dashurie do te perpilohet si liber elektronik dhe do te vehete ne disponim me flash. Te gjitha postimet jashte teme do te fshihen. Kjo kategori do jete me dizajnin e librit dhe me kycje direkte nga portali

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19553
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė Letėr Dashurie pėr Ty !?

Mesazh nga E Dashuruar prej Mon 04 Oct 2010, 13:42

Me Mungon Shpirti im

Me mungon...ka kaluar vetem nje dite qe nuk te shoh dhe perseri me ka marre malli...Dje u pame vetem per gjysem ore por per mua ishte fantastike...mbi te gjitha kur me perqafove...ndjeja nje siguri te madhe midis kraheve te tua...te dua dhe nuk do pushoj kurre se theni kete fraze. Je njeriu me fantastik qe kam njohur ndonjehere je nje nga personat e vetem qe me kupton dhe me do te miren...Me mungon. Te puth fort!

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11995
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė Letėr Dashurie pėr Ty !?

Mesazh nga Bruneta prej Sun 24 Oct 2010, 13:28

Dhembja nuk ka fund kurse lotet nuk kan fuqi te shprehin pikellimin per ty. Gjithmon do te mbetesh ne zemren time me shpirt te venitur, zemer te thyer, me shpres te pa shpres, si dje, si sot, si neser une e perlotur te pres te kthehesh, te ma kthesh besimin ne dashuri, te ma kthesh lumturin dhe gjith ate qe pata kur ishim se bashku. Mungesa yte ne cdo vend po ndihet. Ditet pa ty vetem une e di se si i kaloj. Malli..dhembja.. per ty kurre nuk do te shuhen. Do te dua edhe me shume se sa te kam dashur, edhe me shum se sa e dua veten, por kur te bindesh
atehere ndoshta do te jete shume vone. Une do te jem ne shpirt vetem e jotja e ti vendos vet per lumturin qe mund ta kemi se bashku...

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 13315
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė Letėr Dashurie pėr Ty !?

Mesazh nga Leta prej Mon 25 Oct 2010, 23:08


Rrezja e diellit ra Mbi dritaren , ajo rreze dielli me perqafoj fytyren time... Si kur don te me thot Zgjohu dhe Gezohu per mengjesin , Zgjohem po une nuk gezohem ! nuk mundem te t'i Gezohem mengjesit sepse me Lendove shpirtin Ti perfitove nga Naiviteti ime....Ti me Hipnotizove me sjelljen tende Gjentile,,, Une si nje femije i vogel Besoja ne Ty... e Luta zotin cdo dite te mos ndodhe kjo qe tani Ndodhi, qesha e qava me ty thoja Lumja une per Fatin time... qe zoti me Takoj me ty... Isha aq e Lumtur me ty Flisja e flisja si kur nje e Cemdur nga Dashuria , ato Dite ishin plot gezime plot Hare, cdo fjal e jotja me jepte Kurajo per jeten .. Cdo mengjes u zgjoja me Gezimin me te madhe te nje femeres qe egziston ne Bote isha une ajo Femer qe fluturoja si Flutur me ate gezim... cdo fjal e jotja ishte me e Embel se sa vete Embelsira me rrahte zemera Tik e Tak kur te Takoja... cdo fjal tenden e Besoja si te Vertet... beja Be qe ti me dashuron, Po ne Fund e kuptova qe ato fjal kishin qene Genjeshtra e une i besoja si te Verteta aq Bukur ishin te mjeshtruar , Cfar kerkone ti me shume nga nje Femer qe te fal Shpirt e zemer! Po prap une kurr nuk do te Urrej ty... sepse te Dashurova sinqerisht si nje e cmenduar , Per ty doja dhe yjet nga qielli te t'i sjell... ne doren tende veq ti qe te Jesh i lumtur, Kujtoja qe ti me dashuron mua!!! andaj dhe te pa Munderen u mudova te t'a beje te Mundur .Me mesove te dashuroje Ti je ai qe e bere zemeren time te te rrah bum bum , echhh Kjo zemer kishte rrah per dikend qe Kurr nuk dashuron , per dikend qe eshte Zemer gure, per dikend qe eshte Robot.. Per dikend qe eshte Mjeshter i Aktrimit... Ditet me kalojn duke jetuar me Kujtimin tend.. duke i bere vetes Analize ne cfar gjendje kisha qene kur e kam Dashuru ate Njeri...Me mbushen syt me Lote... me dridhet Buza ndonje here Kur me kujtohen ato dite si Flurutoja si nje Flutur... po ty nuk te Mjaftoj dashuria ime... Tani ti flururo si nje zoge i lire nga shtegu ne shteg... PO mos e bene askend te te dashuron ty... sepse ajo ty do te Mallkon qe ti ia sjell lotin ti Kalon ne per faqe, eechhh Une nuk te Maklloj se te Dashurova... Fluturo si zoge i lire... Ti... Po mos u bene kinse dashuron ti... Kjo i lendon njerzit , Vertet lendimi nuk te shkruan ne Ball, nuk ka ze te Bertet, nuk bene zhurem , Po ky lendim e bene Folen e ti ne Syt e asaj femere qe dashuroje si e Cemndur....
avatar
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 9213
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė Letėr Dashurie pėr Ty !?

Mesazh nga Bruneta prej Tue 26 Oct 2010, 21:35

PO NIS KETE LETER SOT PER TY SEPSE NDJEJ MALL POR E DI QE S'DO TA LEXOSH DHE AS QE DUA TA LEXOSH . NUK DUA QE TE SHOHESH QE NE CDO GERME KA NGA NJE LOT PER TY TI , NUK DUET TA DISH SE SA TE DUA , NUK DUET TA DISH SE SA VUAJ...QE S'JE NE JETEN TIME ASKUSH S'DO TA DIJ SEPSE ASKUJT S'DO T'JA THEM...LE TE MBETESH TI NJE ENDER NGA E CILA JAM ZGJUAR QDO MENGJES SE E GJITHE QENIA IME MBETI NE TE .LE TE MBETESH TI NE JETEN TIME MOLLA E NDALUAR SEPSE UNE KUR ME S'DO JEM ME TY .TANI TI JE LARG DHE AS TE NJEJTIN AJER ME MUA NUK THITH POR KEMI TE NJEJTIN DIELL QE NA NGROHTE ZEMRAT , KEMI TE NJEJTAT YJE QE NA NDRICONIN SYT , KEMI TE NJEJTIN ZOT QE NA BASHKOI E NA NDAU PERFUNDIMISHT...LE TE JET KJO LETER PER SHPIRTIN TIM SEPSE ASGJE S'MBETI PER TY

E ZHGENJYER NGA JETA....( B....A )

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 13315
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė Letėr Dashurie pėr Ty !?

Mesazh nga Leo@! prej Fri 12 Nov 2010, 14:23

ora shenon 00:00 te gjith flene por une jo kam dale ne dritare dhe po shikoj yjet henen dhe po mendoj per ne te dy po mendoj se si kaq pa pritur ti hyre ne jeten time e u bere kaq e rendesishme per mua.
e tani te dua e pranoj dua te bertas te marri vesh gjithe bota se sa te dua ty......................................................
avatar
Leo@!

Shteti : Selanik
Postime : 650
Kyējet nė forum : 9394
Regjistruar mė : 06/11/2010
Profesioni : Fotografia.......

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė Letėr Dashurie pėr Ty !?

Mesazh nga Bruneta prej Sat 13 Nov 2010, 14:42

ZEMER Ke pyetur ndonjeher perse po te shkuaj ketu...?
Por...degjo,dua qe te gjithe ta marrin vesh ate qe une, ndiej
per ty!! Jam ketu sepse u be kohe qe je ne mendjen time,
je mendimi im i vetem, askush nuk mund te te largoje nga
mendja ime!! Je deshira ime qe nuk resht se menduari,rrezikoj
me vdekje...e di si do te te pergjigjem?? Perse duhet te resht
se menduari jeten time, personi e cila cdo dite e ben zemren
time te rrahe,perse duhet te resht se menduari ate djal aq te
bukur, te embel, dhe te rendesishem per mua?!! E di perse??
Sepse je ti aje qe me ben te ndjej emocione te mrekullueshme,
gje qe se ka bere ndonje tjeter deri tani. Fale teje zbulova dashurine,
faleminderit zemra ime qe me jep cdo dite, cdo gje qe vetem ti
di te me japesh...shpresoj te mos kaloj vetem vite me ty, por
te gjithe jeten time!! Je personi me i mrekullueshem qe kam njohur...
Te Dua...me shume se jeten time! Shpresoj qe kjo te mos jete
vetem nje enderr e imja, por...endrra e te dyve!! Te dua.ZEMER
Te Dua me shume se cdo gje ne Bote...

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 13315
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė Letėr Dashurie pėr Ty !?

Mesazh nga Leo@! prej Sat 13 Nov 2010, 14:53

ndjenjat qe kam per ty nuk kane fund dhe sado perpiqem me fjale dhe vepra ta tregoj,nuk mjafton.
je parajisa ime ne qellin e dashuris.
jam ne cdo moment me mendime per ty cdo dite cdo minute cdo sekond prane tejie eshte
perjetsia lumturie qe nuk do ta ndroja per azgje ne bote.....................!
avatar
Leo@!

Shteti : Selanik
Postime : 650
Kyējet nė forum : 9394
Regjistruar mė : 06/11/2010
Profesioni : Fotografia.......

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė Letėr Dashurie pėr Ty !?

Mesazh nga Bruneta prej Tue 16 Nov 2010, 16:42

Bie shi jashte ben shume ftohte por per cudi nuk e ndjej sepse prania jote me ngroh me mbush me gezim me ben qe te jem gjalle...hyre shume papritur ne jeten time....nuk e di as vete si dhe pse hyre nuk e dija se do te te doja apo se do ndjeja ndonjehere per ty nje gje te tille...por ja qe ditet kalojne dhe une lidhem cdo cast e me shum me ty...deri sa po behesh pjese e pandashme e jetes time
deri sa pa ty nuk mund te rri dhe keshtu ditet kalon duke te dashur ty..faleminderit per keto dite te bukura..faleminderit per ate qe je...faleminderit per cdo moment dhe kohe qe kalon me mua...faleminderit sepse sa here te shikoj gjithcka ka nje kuptim...faleminderit qe me bene te ndjehem mire...faleminderit qe me bene te ndjehem e sigurt dhe e rendeshishme...faleminderit qe me bene te qesh...faleminderit qe je imi.. faleminderit qe rri me mua...faleminderit qe me duron...faleminderit qe je kaq fantastike...faleminderit qe me bene te lumtur...faleminderit qe me ben te jetoj kete dashuri me sy te hapur...faleminderit qe me do....faleminderit qe hyre ne jeten time...ndoshta mendohet se ne kete moshe nuk e dime ceshte dashuria po a mund te me tregoje dikush emrin e kesaj ndjenje qe ndjej per ty ti qe me ben zemren te rrah me shpejt dhe me ngadale njekohsisht me vjen keq qe nuk je afer meje qe te tregoj sa shume te dua se do te pres e se mezi pres qe te me shterndosh ne krahet e tu e me ne fund te jemi ne te dy e jam i gatshme te pres e te tregoj kuptimin e fjales dashuri ....TE DUA SHUME. ZEMER.....

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 13315
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė Letėr Dashurie pėr Ty !?

Mesazh nga Doruntina Miftari prej Sat 20 Aug 2011, 15:46

ishte nje dit kur ndihesha e merzitur dhe e vetmuar kur ti u paraqite ne jeten time,

qe nga ajo dit qe u dashurova ne ty u ndihesha me e lumtura ne bot,

vall ishin keto te gjitha vetem nje enderr e imja apo?,vall a u dashurova ne te vertet ne nje qe nuk ndien at ndjenj te njejt sikur une? vall isha une vetem vetem thjesht ne fjal dhe premtime vetem nje loj per ty asgje me shum? ndoshta te tjerat ti permbushen me shum deshirat dhe kenaqesit? qe mua te me mashtrosh dhe lendosh gjithnje? me thuaj e kam merituar ket qe te me mashtrosh???? dhe luash me mua qe per ty gjithnje isha ne gjdo koh dhe ne gjdo situat dhe kur kishe nevoi per te qen afer edhe ne qaste te veshtira po ti me thuaj pse asnjeher nuk me ishe ne keto caste apo thjesht nuk te ka interesuar edhe u largoje,apo me rendesi ka qen qe te jesh ne gjdo koh dhe qast per te tjerat? me thuaj esht faji im qe te deshta me gjith thellesin e zemres dhe qe mendova me shum se per veten time dhe qe te dua me shum se veten time me thuaj esht faji im??? apo esht arsyeja sepse ndihesh me i lumtur me kenaqesit dhe deshirat qe ti besh me te tjerat me thuaj se nuk esht e vertet kjo qe e them ??? me thuaj vall pse kaq shum mashtrime me ben a e kam merituar ket te lutemmmm me thuaj e kam merituar ket ???? qe te lendohem gjithnje ne gjdo koh dhe qast me qellim qe te me besh ket me mashtrime dhe premtime qe thuhen vetem fjal ,ishte e vertet ajo qe e thoje se do jem e dashura e juaj perjet apo ishte vetem nje loj per ty dhe nje mashtrim me thuaj ket te lutem ???

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
Doruntina Miftari

Postime : 92
Kyējet nė forum : 8604
Regjistruar mė : 22/01/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė Letėr Dashurie pėr Ty !?

Mesazh nga Bruneta prej Tue 30 Aug 2011, 17:31

Sot,u mbushėn plot 1 vitė dhe 11 muaj pa ty,,1 vitė dhe 11 muaj me dhėmbje dhe me lotė nė sy,1 vitė dhe 11 muaj pa tė parė pa tė perqafuar 1 vitė dhe 11 muaj pėrplotė trishtim..ah! Pėrse o Zot mė more njė njėri aq tė shtrenjėt,pse ma lėndove shpirtin,pse po mi shuan arsyet e jetės. UNE nuk e di pse po jetoj...a,po...ndoshta vetėm pėr vuajtje! Nuk mundem ti ndaloj lotėt e trishtimit,nuk mundem dot asnjė moment tė tė largoj nga kujtimet. Tani po e ndjej mungesėn tėnde shumė,tash e ndjej sa tė kam dashur e akoma po tė dua edhe mė shumė.....
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 13315
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė Letėr Dashurie pėr Ty !?

Mesazh nga deti prej Thu 01 Sep 2011, 11:28

... Nuk do te qaj e as te vajtoj. Me eshte lodhur shpirti dhe syte me djegin nga lotet qe rrodhen pa shterrim. Mbi faqet me ēuka kane mbetur vrraget nga rrokullisja e loteve te vale qe pikonin dhe lagnin token. Dua te behem e forte, e duruar dhe t'a kthej krenarine time. Ashtu me ke mesuar gjithmone, andaj do t'i perfilli fjalet tua. Ndarja e jone nuk ishte me "lamtumire" por me mireupafshim". Ende e ndjej puthjen tende, fjalet tua "te dua jeta ime" sikur i degjoj ne cdo hap. Ne shikimet e mia gjate dites kudo je ti, ashtu sic je ne enderrat e mia gjate neteve te gjata te pa fund... Valle sic qenka dashuria! Te ben te qash dhe te qeshish ne te njeten kohe. Dashuria me ben me te ndjeshme dhe sikur e shton akoma me shume brishtesine time. Mall dhe lot, shprese e gaz, keshtu jane ndjenjat e mia. Dashuria e madhe qe kam per ty me ben t'i dua edhe njerezit, natyren dhe cdo gje qe frymon rreth meje. Ti je fati im, lumturia dhe jeta ime. Te dua...
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 14035
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė Letėr Dashurie pėr Ty !?

Mesazh nga stralli prej Mon 05 Sep 2011, 11:11

LETRA E DJEGUR

Oh, lamtumire, o leter! Ajo me porositi.....
Sa po me dridhet dora tani prej dhembshurise!
Si mund t'i djeg gezimet qe me kish patur shpirti?!
Po mjaft, erdhi ora, digju, o letr' e dashurise!
Jam gati, nuk me tundet me zemera ne gji.
O flake, flak' e etur, ēdo flete digje ti...
U ndezen.... flakeruan.....i heshtur tym' i lehte,
Perdridhet e me lutjet e mija larg humbet.
As vuleza mbi zarf tani s'dallohet dot.
Se dylli, ja po shkrin, po zjen....O Zot! O Zot!
U dogj se fundi letra, u nxi ne te ēdo flete!
Te shtrenjtat shkronja zbardhin mbi shkrumbezen e lehte.
Dhe zemra me rreh brinjet me vrull. I shtrenjt' o hi,
O ngushellim i vetem i fatit tim te shkrete,
Te pakten ti mos ik prej shpirtit tim te zi.....
avatar
stralli

Postime : 715
Kyējet nė forum : 9584
Regjistruar mė : 21/09/2010
Profesioni : Teknik

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė Letėr Dashurie pėr Ty !?

Mesazh nga Doruntina Miftari prej Sat 08 Oct 2011, 18:39

premtimin qe me ke dhen se me do dhe do me duash perjet athua ka qen ashtu apo?

e kam kuptuar qe ke luajtur me ndjenjat e mia duke ber avantura ter naten e gjdo dit me te tjera deri ne hollesi me te vogla duke kaluar ter kohen duke ber avantura ne pc

vall e kam merituar ket qe te me mashtrosh mua te me thuash te dua e te luash me ndjenjat e mia e me dikend tjeter te kalosh kohen me avantura e argetime????

vall nuk kam merituar une te di realitetin apo vetem te genjehem ????

apo esht me qellim qe te lendohem dhe te jem e lenduar shpirterisht????

a e meritoj te di realitetin kan perfunduar keto gjera apo vlen prap e njejta ????

deshiroi qe te di me do vertet apo prap jam vetem thjesht nje loj per ty????

te lutem ma thuaj mos me ler te lenduar shpirterisht gjithmon dhe me mir realiteti i hidhur se te jem gjithmon e genjyer me ket ndjenj


firma.................................................................................................................................................................................
avatar
Doruntina Miftari

Postime : 92
Kyējet nė forum : 8604
Regjistruar mė : 22/01/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė Letėr Dashurie pėr Ty !?

Mesazh nga benita krusha prej Wed 20 Feb 2013, 15:10

I loved you
Now I love my self more,
So, fu*k off and never come beck

With all my love:
Your reason for self trust !!!

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 9173
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė Letėr Dashurie pėr Ty !?

Mesazh nga Katilja prej Thu 30 May 2013, 10:25

Po e nis Kete Leter me fjalet Te Dua,jam i lumtur jam me ty jemi te lumtur te dy o shpirt.
TE
DUA po te them prap sepse me te vertet te dua shum,si gjithomon, me
duket sikur jetoj ne qiellin e kalter ku gjithkund shkruhet emri jot
Greta, gjithandej pasqyrohet bukuria jote,Se ke iden sa me mungon sa me
mer malli dua te flas me ty cdo caste cdo sekonte dua te jem me ty sepse
pa ty kjo jet me duket shum e kot,dua te te mar ne krahet e mi me
puthje te te tregoj sa shum te dua, shkrihem ,tretem ,terbohem per
ledhatimet e tua per nje fjal te embel per buzeqeshjen tende .dua te
haroj gjithcka te'te mbuloj me lekuren e dashuris time qe ketu e tutje
ti te jesh lumturia ime,
bashke te shohim parajsen e pafund te
dashuris ti te jesh gjithmon e lumtur syt e tua te jen te mbushur me
gezim buzeqeshja jote te mbaj pergjithmon emrin tim,
un ta gatuaj
jeten tende me gezim dhe ta mbush gjirin tend me ngrohtesi ti fal zemres
tende ate dashuri qe i ka munguar deri me sot jetes tende bukuroshe
Sa
shume mall, sa deshperim, sa vuajtje, sa shume dashuri ndjej per ty
sonte, ne kete nate e dashur. Sonte enderrat dhe kujtimet kur flisnim
bashk pa pushim edhe ne supermarket kur shkoje me mua ne TEL flisje,me
kujtohen te gjiiiiitha i kam ketu grumbulluar ne shpirtin tim ne zemren
time te perlotur.
Me beso ndihem i vetem ne kete bote te madhe i
humbur si nje i huaj, ku ne erresiren i harruar dhe i hidhur ne nje
qoshe pa skaj.
Mes endrrash qe ti mi ke ofruar per pak ngrotesi e per
shume dashuri, tani ne zemren time mbreteron vetm ndjenja per syt e tu
te bukur bukuroshe, Sonte shoh nje dore qe s'me bindet, shoh dy sy qe te
kerkojn ty e shpirt dhe ndjej nje zemer qe ndoshta s'me perket mua,
ndjej dashuri qe me perpin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin,
gjakun, nervat dhe cdo qelize te qenies time.
Ti ndoshta imagjinon cdo te thot te duash dikend ne heshtje, ne ketelargesi te mallkuar, te mendosh dhe te kalosh ditet me ty ne mendje.
Te jetosh cdo cast kur nje pjese e qenies tende jeton larg. E c'rendesi ka per mua, vec ekzistences tende.
Sa
shum dua te jetoj me ty, Eh, sa e sa ore e dite jav muaj me ikin duke
te menduar ty, neteve perpelitem dhe ndjej shterngimin ne zemer lotet me
rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomes
sime, ateher lotet teren nga ngrohtesia e rrezeve mbi fytyren time.
Fytyra jote trazon cdo gje ne shpirtin tim, me ngacmon fantazine. Ngado
qe po i hedhi syt me duket se te shoh fytyren tende,ngado qe te shkoj me
duket se degjoj fjalet e tua dhe pershperitjete
TE DUA........ Ngado
qe e hedh doren te perfytyroj se te prek. e prek ate trup te bukur
mendoj se jam i ulur mbi preherin tend dhe ngadale me perkedhel dhe ti.
C'ti bej tani shpirtit qe te do prane dhe s'te ka.
C'ti bej zemres qe brenda saj qendron vetem ti? Ti qe je e vetmja rrenje e mbijeteses se saj!
C'ti bej syve qe ndjejne mall e duan t;te shohin dhe derdhin vetem lot pa u ndalur !
C'ti
bej vetes sime qe eshte dashuruar marrezist pas teje o jete? me beso,
jam une qe te therras me ze te shurdher dhe vuaj brenda vetes kete
dashuri.
TE DUA me gjith ndjenjat e qenjes time shpirt.
I dashuruar si sot do te mbetem pas teje pergjithmone
*************************************************
E
pyes veten pse rash n'dashni.Ah moj nene qka te bej.Jeta ime
perfundoj.Per nje vajze qe e deshta shume ma bani zemren ma dogji
shkrum.Ma thej zemren si nje gote por qka te bej e dua kot.Jeta pa te me
digjet flake syte e mi po derdhin gjak.E dashurja ime te prita me mall
une tash po vdes ma ben hallall.Pse t'jetoj kur sjam me ti ma ktheve
shpinden me le N'vetmi.Sikur f'mi me le tuj k'ja si nuk te erdh aspak
gjuna.Mi more shpresat e u largove dashnin tone ti e lendove.Ti shkove e
me le te vuaj askend tjeter une nuk do ta dua,por edhe kujtimet tona une do ti ruaj.Dije se ne zemren time
shpurt nuk ka vend per asnje tjeter emer.Arsyen pse vdeka kejt ne ta
din ishte arsya EMRI YT.Jeto se une kam vdek per ti shko e mos me lyp me
sy.Dashuroje tjetren e cila te gezon se per ne te dy dashuria
perfundoj.Ti mu me lendove tradheti me tjetrin me dhurove.Qe une shume
te deshta bema ti hallall,por pse me tradhetove ti te koft
haram.S'Mundesh me me harru se te deshta pa hile,nuk jam une si ti me
zemer katile.Kur te bie shi dije kush po qan,eshte ai djali me zemer te
vrare.Ti je fajtor se ma prishe jeten,deshte me jetu me nje zemer
tjeter.Tash more vesh se m'ke humbur mua,dhe i kerkon fjalet vetem ty te
dua.sikur te ishim sebashku sabah per sabah vet i ke fjalet se lipe me u
nda.Pi kujton ditet se ishe me mu vone e kuptove se me ke lendu.E
lendove edhe veten se poo don me tu kthy vone e more vesh se zemren ma
ke thy.Une po martona por i lumtur sjam.Si te martona kur vec ti ne
zemer te kam.E dashurja ime ne darsem po te thrras,per me me shiku ti
kur zemra me plas.Ne krahet e tu une dua me vdek po ta le amanet kurr
mos me harro per jete.Deshira ime ke qe une me ti te martona por nuk
mrrina e dashur dhe sun e perjetova.KUSH NE NA NDAU E VRAFT
PERENDIA,SEPSE E VRAU NJE GJE QE QUHET DASHURIA.Me kujtimet e vjetra une
tash poo jetoj ditet qe i kaluam smundem ti harroj.Koka po me thot mos
qaj e mos vuaj.Por zemra spo me len ti me te harruar.sepse vetem, ty te
deshta dhe te thash fjalen te dua.Prap erdhi koha te ecim rrugeve tona e
kisha dasht nje perqafim per te fundit takim.N'Doshta me kurr nuk do te
shoh,per jete.Se dita se keshtu qenka Fati te mbet pa ty i shkret.Vec
edhe njeher te shoh me sy.Ti preki buzet e tua me lotet e mi.Ndegjoje
zemren time qish po te te thot.Mos shko te lutem e dashur mos me le ty
vet.Zemren do ta bej gur ti sdo te harroj kurre.Per takil te fundit
thuaj diqka te mir vec jo ate fjalen qe quhet "LAMTUMIR"

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7561
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė Letėr Dashurie pėr Ty !?

Mesazh nga Katilja prej Thu 30 May 2013, 10:26

:leterdashurie:
Leter dashurierri
ulur pran dritares ,jasht filloi te bjer shi ,kam menduar shum per ty
keto dit mund te then se me mungon shum .sa shum mendime me vijn ne kok
dhe sille rrotull eshte kujtimi yt shpesh me duket se do te hysh ne der
me buzqeshjen tende si te mos kishe ikur kurr . e di mir nje gje faji
dhe pendimi me ndjekin . Perse ... perse nuk te thash sa shum te doja?
Sot
je shum larg meje, deshiroj shum te merrja doren tende dhe te ulesha
bashk me ty ,pa then asnje fjal me goj dhe te te thosha gjithcka me
zemer . Ne fakt , me jep ankth kjo largesi dhe po te mundja ne ket
moment do te isha ne krahun tend ,te te thosha se je shum e nendeshishme
per mu dhe te adhuroj se tepermi . Edi se pse nuk te kam than asnjeher ?
pergjigja eshte e thjsht ,sepse mendoj se fjalet ishin teper . Po vuaj
shum qe nga ikja jote , me dhemb ne shpirt qe nuk jam afer teje ,sepse
sepse nuk te thash kurr at se sa te doja , prandaj edhe sot po e shkruaj
ket leter .
Kam nevoj te qaj , te shfryhem njeher e pergjithmon .
sepse ,ne qoftse vazhdoj para tjeterve te dukem se jam mir ,se asgje nuk
me poepukon trishtimin qe ma le ti , do tme shkatrroj qdo dit e me shum
.pse nuk kthehesh tash ??? kam nevoj per ty .. do te isha shum i lumtur
po te shihja perdit parasqyrimin tim ne syt e tu , te degjoja zerin
tend teksa shqipton emrin tim , te thithja ajrin qe thit ti dhe vetem me
keto do te ndihesha dhe do te siguroja qe do te ndihesha i lumtur . Ne
qoft se lexon ket leter , do ta shohesh se qdo fjal e shkruar ne te
eshte nje lot dhe frymarrje dashurie per ty . edhe pse kam nje bindje se
ndoshta keta rreshta ske per ti lexuar kurr .
Sa mir do te ishte sikur ta kisha shkruar me par ket leter , sepse nuk do te ikja kurr pa edit sa te doja .

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7561
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė Letėr Dashurie pėr Ty !?

Mesazh nga Katilja prej Thu 30 May 2013, 10:26

E dashura ime,

Me mungon ..e dashur.. si gjithmone! Por
sot eshte me e veshtire se dite te tjera, sepse deti ka kenduar per mua,
e kenga ishte ajo e jetes sone sebashku. Me duket se te kam kenduar ,
nderkohe qe shkruaj kete leter, e ndjej profumin e luleve nder fusha, qe
gjithmone me kane kujtuar Ty. Tashme keto gjera me lejne indferent.
Vizitat e tua jane bere teper te ralla, e disa here kam dyshimin se
pjesa me e rendesishme e imja, po me rreshqet lehtazi larg edhe perse
une sfrocohem.
kur jam vetem, te therras.. e gjithmone dhimbja ime arrin kulmin. Ti
mundesh akoma te gjesh menyren per tu rikthyer tek une. Mbreme naten te
kam pare ne enderr... Ishe ne breg te detit.... era fershellekte mes
flokeve te tu , e ne sy kishe ende ndricimin e perendimit te diellit...
Mbetem i mahnitur duke te shikuar mbeshtetur ne gur. Sa e bukur je...nje
bukuri qe s'e kam gjetur ne asnje femer tjeter. Ngadale eci drejt teje
dhe kur me ne fund kthen veshtrimin e me shikon, kuptoj qe edhe te
tjeret ishin mahnitur e po te shikonin. ~ E njeh?~ pershperisnin
ziliqar, e nderkohe qe ti me buzeqesh, pergjigjem me pastertine e te
vertetes:
Me shume se zemren time...! Te arri dhe te mbeshtjell me
krahet e mi..rrethoj kete moment me shume se cdo tjeter. Eshte momenti
per te cilin jetoj, e kur ti i pergjigjesh perqafimit tim, leshoj veten
ketij momenti ... Me ne fund serish kam paqe....Ngrej doren dhe te cek
faqet nderkohe ti ul koken dhe mbyll syte. Duart e mia jane te ashpra
mbi lekuren tende te bute, e per nje cast pyes veten ne se do te
kthehesh mbrapsh (pendohesh), por e di qe s'do jete keshtu... Nuk e kam
bere kurre, e ne momente si keto qe kuptoj drejtimin e jetes sime. ( Une
jam ketu, per te dashuruar, per te shtrenguar ne krahet e mi, per te te
mbrojtur..) Jam ketu per te mesuar nga ty, e te marr ne kembim
dashurine tende... Jam ketu , sepse nuk ka asnje vend tjeter ku dua te
jem...!

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7561
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė Letėr Dashurie pėr Ty !?

Mesazh nga Katilja prej Thu 30 May 2013, 10:27

engjellusha ime......

E filloj kete leter me e shkruar
per ty,me fjalet me te embla te zemres dhe shpirtit tim te lenduar.Ne
keto qaste kur e shkruaj kete leter ndihem shum i emocionuar,me merzi
,pikellim,dhe vuajtje te pafund brenda zemres sime,dhe me lot te pandale
ne syte e mi te permalluar per nje dashuri,sidoqofte jeta dhe realiteti
dora ime kurr nuk do te ndjej lodhje duke shkruar per ty,do te vazhdoj
te shkruaj,do te vazhdoj te dua , dhe do te vazhdoj te shpresoj ne ty
sepse shpresa kurr nuk vdes,nuk di qte them ,ndoshta e kam humbur rrugen
time te jetes dhe gjindem ne rruge te gabuar por zoti me hapi kete
rruge deri te zemra jote.Edhe pse kam nje ndenje deshperimi ne zemer te
them te verteten se ti meriton gezimin,lumturine dhe gjitha te mirat e
kesaj bote sepse vajze si ti nuk gjindet ne kete bot askundi,beso se nuk
e kam lehte ta shkruaj tere kete leter por me detyron zemra te shkruaj
dhe te nxjerr ate qe e kam ne brendesi te saj(zemres).
Kurr nuk do te
mundem tia fal vetes nese diku gabova me ty e nuk po e di gje qe beri
ndryshim te madh ne mes nesh,kurr nuk deshta te lendoj ty e as veten
time ,gjithqka ndodhi pa planifikuar diten e mallkuar kur u dashurova ne
ty,Heret e kam kuptuar se jam nje njeri i denuar nga zoti por arsyen e
ketij denimi asnjehere nuk e kuptova,tash vazhdoj te qaj fatin tim qe
shum e kerkova por kurr nuk e gjeta ,jetova me nje shprese te vdekur dhe
ne shoqeri te enderrave,per kete pafatsi mbeta i vetmuar jeten pa ndale
duke e mallkuar dhe veten e emerova ne baze te asaj qe mbeta,,Robi i
Dashurise'',Kurr nuk deshta te gaboj dhe para zotit te jem nje mekatar
kur e di se ne kete bote jam vetem nje kalimtar i rastit qe stacionin e
fundit te jetes e kam ne pragun e vdekjes
per ne boten tjeter,asgje ne kete bote nuk eshte e perjetshme e as e pavdekshme.
Tash
vazhdoj te qaj ditet e rinise qe me iken e kurr me skthehen
prap,asnjehere ne jete nuk i deshta avanturat e as interesin,qdohere
dashurova me shpirt e me zemer te paster,por kurr dashuria nuk mu kthey
ne te njejten menyre,sado qe po mundohem si duket rruget tona nuk po
takohen askund, se si ndihem une tani te tregon vete letra e
shkruar,kurr nuk e kam menduar nje dashuri te tille qe te ben te vuash
me mall ne heshtje ,te lendosh zemren a askujt mos ti tregosh,qdohere qe
shkruaj per ty ndihwem i priveligjuar dhe krenar kur e di faktin se ti e
meriton kete,e meriton qe nje djale si une te vdes per ty,kjo eshte nje
ndenje qe shum me frikeson sepse e di qka dmth ta dashuroj veq njera
zemer,vetem zoti mund te dije se ku perfundon rruga e loteve te mi dhe e
vuajtjeve te mia(nese ka perfundim diku),un kam besim tek zoti dhe jam i
bindur se kesaj radhe do te me ndihmoj,pa dashjen e tij as ne nuk do te
ishim takuar,prej se te njoha ty jeta ime mori tjeter kahje dhe
kuptim,kete e deshmojne edhe poezite e mia qe tash i shkruaj duke u
frymezuar nga ti,Te mos harrojme se dashurine nuk e kemi obligim ndaj
askujt,ajo eshte nje ndenje e zemres dhe e shpirtit,ndoshta une nuk e
meritoj dashurine tende por nuk jam fajtor pse te dua shum,me vite te
tera po jetoj me plage te pasheruar ne zemer,nese zoti e ka shkruar qe
un perjete te vuaj per ty dhe dashurine tende,nese eshte shkruar qe kurr
mos te takoj per te thene ne kater sy ate qka ndjej ne zemer per
ty,nese eshte shkruar per ty te qaj e te vajtoj perjete do te pajtohem
me kete fakt edhe pse shum i rende per mua mos harro kurr se deri ne
vdekje vetem ty te DUA.
Fati dhe lumturia jote mvaren nga rruga te
cilen ti do ta zgjedhesh ne jete,Me fal te lutem per gjitha keto fjale
por nje te vertete mbaje ne zemer dhe kurr mos e harro se me shpirt e
zemer ty te do nje djale shqipetar, e di qe pas kesaj letre me nuk do t
gjej force qe te flas me ty sepse sigurisht do te me urresh pa mase por
te lutem me fal se kete leter e shkruaj nga
detyrimi i vuajtjeve dhe kujtimeve te mia qe kam ne zemer.Nese
ke ndenja dhe zemer kupto te verteten qe tregon kjo leter e mos me urrej
,Valle q'eshte kjo qe ndjej une per ty?!nje dashuri,nje pikellim ,nje
gezim ,apo nje plage e pasheruar e shpirtit tim?!!!Do te vije nje dite
kur do te kuptosh te verteten se te kam dashur me gjith zemer por
atehere do te jete shum vone ,do te me kerkosh por nuk do te me gjesh
askund,do te gjesh vetem varrin time me shum lule te qelura mbi te ku
mbi koke do te me qendroj kurora e dashurise qe kisha per ty,une ne
zemren tende do te mbetem si nje dore lypsi qe troket pa ndale duke
kerkuar pak dashuri,do te jem i vetmi ne enderrat e tua por do te
zhdukem se shpejti dhe ti do te kuptosh se ky nuk ishte realiteti,Per
ndarjen tone une qava me dite te tera pa ndale,e ato dite ra edhe nje
shi i madh i pazakonshem,kjo nuk ishte rastesi por per plaget e zemres
dhe shpirtit tim edhe zoti ndjeu keqardhje dhe qau me lot,u mundova qe
te bind ne te verteten por u mundova kot sepse plaget qe i kisha ne
zemer nuk laheshin me lot. Lumturise dhe dashurise sime shpejt iu
shfaqen kufijte dhe pengesat,endrra ime e vertete ne dashuri nuk zgjati
shum ,ajo u be realiteti i hidhur dhe shum i rende per mua qe shpejt i
erdhi fundi.Shpresoj se do te gezosh lumturine,dashurine dhe fatin qe aq
shum e deshte dhe se nuk do te pendohesh per padrejtesin qe me bere
mua,Nje amanet dua me ta lene,pas vdekjes time te varri im kurr mos mu
afro ,plaget qe edhe atje i mbaj te lutem mos mi trazo,Ndoshta kjo do te
jete letra e fundit qe per ty po e shkruaj sepse nuk e paske merituar
qe nje djale si une per ty te vuaj,le te mbetet kjo nje misteri,nje
ndarje e fundit per fatin qe kisha une ne dashuri,pa ty tsh jam mbet si
nje jetim,si nje zog pa krahe e si nje lot i nxire,...si munde ta thesh
zemren time si nje got kristali kur kete une kurr se meritova,nuk pate
nevoje qe per lumturin
dhe kenaqsine tende te lendosh nje zemer te
pafajshjme,...kete leter e shkruaj nga zemra per te pastruar shpirtin
tim dhe per t mos mbetur borgj i ndarjes ne dashuri....beso se tsh
gjindem i paforce,brenda kater mureve i mbyllur ne vetmi per ty jam duke
mbajtur zi....Nuk mjaftoi krenaria e as shpresa qe te ma shuaj mallin
per ty,...nuk jetohet me shpres te vdekur dhe me dashuri te shfaqur
vetem ne leter...edhe sa do te zgjase kjo agoni,kjo misteri,kjo mvaresi
dhe ky mall e kujtim per ty kurr nuk do te mundem ta di....kur ta lexosh
kete leter mos u ndiej krenare e as fajtore,le te beje kjo leter qe te
kuptosh te verteten qe e tregon ,Jeta ime tash shum ka ndryshuar,ne
zemer me ka mbetur plaga e tradhetise,ne vitet e dashurise se humbur per
jete mbeta nje ,,Rob i Dashurise''
Tash e perfundoj letren me
shprese se e kuptuar domethenjen e saj,mbetesh e pershendetur duke te
uruar nga zemra gjitha te mirat e kesaj bote kudo qe te jesh ,pres te me
shkruash.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7561
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė Letėr Dashurie pėr Ty !?

Mesazh nga Katilja prej Thu 30 May 2013, 10:27

E dashura ime, mora prej teje nje leter qe me ka lumturuar.
Ne
te thuhet cdo gje qe nje njeri mund ti thote nje tjetri e sidomos
thuhen ato qe vetem ti mund te m'i thuash. Secili nga ne eshte bere
tashme aq shume fat i tjetrit saqe fjalet mund te shkojne ketu fare pak.
E prapseprape ēdo here ēuditem pa mase dhe jo per gje, por nga fakti qe
ne nje kohe te rremujes se madhe, dy jete kaq te ndryshme qe kishin
bere aq e aq kerkime qe shpesh hiqni dore nga keto kerkime, u bashkuan
kokerr per kokerr. Po ja qe ndodhi e lavdi zotit qe ndodhi. Te dua
shume! Sa ngrohtesi te pashpenzuar kam ende ne veten time, kjo ngrohtesi
eshte aq e madhe, sa mund te mbaje mbrenda zemra ime. Eshte e ēuditshme
si u kthye ēdo gje ne dashuri. Si ndodhi qe shume gjera qe gjith jeten e
kam urryer, u bene te rendesishme e terheqese e te tjera gjera qe me
pare i lakmoja e i kerkoja, u zhyten ne harrese. E ē'munde te jete me e
mrekulleshme se zakoni, me e deshirueshme se shpresa, ēfare mund te
lumturoje me teper se perputhja e plote e ndjenjave tona. Sa te dua! Si
nuk dua gje tjeter perveē teje, dhe si ka mundesi qe per mua cdo gje qe
ekziston ne kete bote, ndriēohet nga keto rreze, te nje ndjenjesie te pa
fund! Sa larg e pa vlere duket tani shkelqimi i rreme i aventurave,
shqetesimet, prirja feminore per te prishur, shpenzim te parave pa
kriter e harrese. Nuk dua te harroj me, por te kujtoj qe te mbledh sa me
shume per ne te dy. Ti je kupe, je zemer e hapur per te tjeret, ti qe
je gjithmone e gatshme. Une te dua dhe ēdo gje tek une rritet e turret
prape drejt teje. Fara mbushet me leng jetesor dhe era fryn e lekund
kallinjte qe feshferinje si krahe te medhenje. Perqafome fort e dashur,
perqafome sepse nganjehere me kapton frika nga gjeresija e plotesija e
ndjenjave, aq te reja jane ato per mua. Mund te mendosh se malli i
ngarkuar eshte me i rende se vete anija dhe se tani po i con era ne det
te hapur. Kjo eshte nje frike e kote dhe ne pergjithesi nuk eshte fare
frike, vetem se eshte grumbulluar aq shume dashuri, saqe mbremjeve me
erren syte e
pra, sa shume perulem e gjunjezohem para asaj qe ndjej. Kjo
eshte pjekurija e stines se veres qe ka mbjelle lulezimin, megjithese
askush nuk ka mbjelle asgje, kjo eshte nje vere me bime te egra e nje
dashuri e harlisur, nje lule e bukur dhe e forte e jetes, lule qe ka
qendruar shume kohe e vetmuar... Ta dish sa te dua! Eh, sa nuk dua te
ndahem prej teje. Jo kurre me!

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7561
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė Letėr Dashurie pėr Ty !?

Mesazh nga Katilja prej Thu 30 May 2013, 10:27

TE DUA Tek ti gjeta fjalen dashuri,tek ti gjeta fjalen jete,tek
ti gjeta fjalen vdekje duke jetuar.Aq shume te dua saqe nuk di as qka te
shkruaj veq se te uroj fat me tjetren.Edhe pse i takon tjetres,zemra te
do ty,zemra nuk mundet tet harroj,zemra te do edhe nje here me shume,ti
je jeta ime,ti je endrra ime.Me mungon aq shume saqe kur te kujtoj me
rrjedhin lot nga brendesia e shpirtit e keta lot i luten Zotit qe te kem
edhe nje her afer vehtes te ndegjoj tingujt e zemres tende qe dikur
ndegjoja dhe po ata tinguj me than ti nuk do te jesh e imja dhe po ai
tingull eshte ende ne veshet e mi ku kjo zhurm e lehte e tingujve te
zemres tende me lendoi aq shume mirpo me beri qe te mos harroj,qe
gjithnje te jesh ne mendjen dhe shpirtin tim,te jesh gjithmon ne
shkrimet e mia,te jesh gjithmon pran buzeve te mia.Syt e tu shkelqejn
para meje ne kujtime,buza jote me flet embel ne endrrat e mia,trupi yt
me ngroh leht ne lotet e mia te pafund qe derdhen per ty.Kur bie terri
qdo nate kerkoj nga Zoti te jem me ty edhe nje here edhe pse nuk do te
jesh i imi,mirpo deshira e flakt te jem me ty me ben te duroj edhe ate
vetem e vetem qe tet kem para syve te mi edhe nje here,tet shijoj buzet e
tua te embla vetem edhe nje here e ateher edhe po te vdes do vdisja me
shijen tende,me ngrohtesine e buzeve tua,fyrmen tende dhe tingullin e
fundit te zemres tende qe ndegjoj un duke me then me fal,e dija qe me
doje e une duke te then te pres ne boten tjeter me krahe hapur dhe me
nje flet te perlotur qe shkruan TE DUA,ame takon tashme mua?

:007: :007: :007:

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7561
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė Letėr Dashurie pėr Ty !?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi