» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Si e menaxhoni mosmirenjohjen ne marredhenie te ndryshme ne jeten tuaj ...

Shko poshtė

Si e menaxhoni mosmirenjohjen ne marredhenie te ndryshme ne jeten tuaj ...

Mesazh nga Kle@Love prej Sun 10 Oct 2010, 18:21

Shpesh na ndodh te gjendemi ne situata te padeshirueshme. Na ndodh te dhurojme shume nga vetja ne nje marredhenie dhe kundrejt shume personave nderkohe qe finalisht nuk fitojme asgje tjeter pervecse mosmirenjohjes per ate cka ne kemi ofruar nga vetja.
Eshte vertete ironike nje raport i tille por fatkeqesisht eshte ekzistent ne kete realitet.

Uroj te mos ju kete ndodhur asnjehere te perballeni me situata te tilla,por nese po na tregoni dicka nga pervoja juaj personale!

Mirepres mendimet tuaja ne lidhje me kete argoment

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17541
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e menaxhoni mosmirenjohjen ne marredhenie te ndryshme ne jeten tuaj ...

Mesazh nga Leta prej Mon 11 Oct 2010, 01:50

C'do here me ka Ndodhur , Qe mirsia ime eshte kthyer ne mos Mirenjohje ,Kurr s'kam pushuar te mos i'u beje njerzve mire ,, me aq sa mundem ! Dhe kurr nuk do te Pushoje nje gje te till , duke e Bere kur te kam Mundesi , sepse dhe une Ndoshta do te kam nevoje per Ndihmen e Tyre... Perderi sa une do te jam shume Mirenjohse e te Vazhdoj duke u Falemenderuar per ate te Mire qe ma kan Bere ! Smile
avatar
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 8847
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e menaxhoni mosmirenjohjen ne marredhenie te ndryshme ne jeten tuaj ...

Mesazh nga Naki prej Mon 11 Oct 2010, 02:48

Bleta shkruajti:C'do here me ka Ndodhur , Qe mirsia ime eshte kthyer ne mos Mirenjohje ,Kurr s'kam pushuar te mos i'u beje njerzve mire ,, me aq sa mundem ! Dhe kurr nuk do te Pushoje nje gje te till , duke e Bere kur te kam Mundesi , sepse dhe une Ndoshta do te kam nevoje per Ndihmen e Tyre... Perderi sa une do te jam shume Mirenjohse e te Vazhdoj duke u Falemenderuar per ate te Mire qe ma kan Bere !
Fjale mjalte vetem keshtu vazhdo dhe bindu se nuk do te pendohesh. Nuk kam cka te shtoj ne kete postim te njejtin do e thoja dhe per veten time.
Bleta se paku dicka te ngjajshme paskemi

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e menaxhoni mosmirenjohjen ne marredhenie te ndryshme ne jeten tuaj ...

Mesazh nga Leta prej Mon 11 Oct 2010, 02:54

Falminderit nga ju shume Naki, Kete gje e kam te Mesuar nga Babi... Me Beje mire.. se sa Keq... Vjen dita kur cdo Kush do te jan Mirenjohes Smile Anen tjeter mendoj , Po nuk dite mire t'a menaxhosh mirenjohjen ose e Kunderta e kesaj... Kjo do te thot qe je me Karakter te Lige... dhe Bjen nen ndikimin e Njerzve qe s'jan Mirenjohes .
avatar
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 8847
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e menaxhoni mosmirenjohjen ne marredhenie te ndryshme ne jeten tuaj ...

Mesazh nga Elhamiu prej Mon 11 Oct 2010, 08:37

ooooo , shof postimet siper, me pelqyen me pelqeu bleta me shenimet edhe me karakterine vet por per nakin mos them se njof fare mir ..

une per veten time deri me sod kam ndihmuar majft, nuk do ndalem do ndihmoj kushdo qoft, ,, vertet siq thot bleta nuk ta din te miren qe i ben .

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12848
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e menaxhoni mosmirenjohjen ne marredhenie te ndryshme ne jeten tuaj ...

Mesazh nga Interesant prej Mon 11 Oct 2010, 08:50

Pavarsisht se sa mosmirnjohes mund te jene njerezit, ky duhet te jete nje motiv edhe me i madh qe te shtyen t'i besh mire te tjereve, sepse njeriun e ngopin vetem dy ton dhe e asgje me shume, eshte lakmitar e kurr nuk ngopet.
Te tille njerez mosmirnjohes kemi cdo kush, nuk ma merr mendja dikush ka shpetuar nga keta deri me tani, sepse jeta po ta imponon te kesh te besh me kete llojin e njerezve te papergjegjshem, por siq thuhet nje fjale popullore : Kush te ben keq, ti beji mire, sepse mjaft i del e keqja e vetes !


Edituar pėr herė tė fundit nga Interesant nė Tue 12 Oct 2010, 08:18, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13808
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e menaxhoni mosmirenjohjen ne marredhenie te ndryshme ne jeten tuaj ...

Mesazh nga E Dashuruar prej Mon 11 Oct 2010, 11:40

Pa dashur ndoshta dhe tregohemi edhe vete, por Nese eshte e ndergjegjshme eshte shume e ulet;
"Te miren qe ben,shkruaje ne rere, te miren qe te bejne gdhende ne shkemb! "

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11629
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e menaxhoni mosmirenjohjen ne marredhenie te ndryshme ne jeten tuaj ...

Mesazh nga Arjana prej Mon 11 Oct 2010, 15:44

Ka shkruajtur Bleta shume bukur per te gjithe ne... Smile
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14980
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e menaxhoni mosmirenjohjen ne marredhenie te ndryshme ne jeten tuaj ...

Mesazh nga Elhamiu prej Tue 12 Oct 2010, 01:42

bleta paska kryer edhe per mua

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12848
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e menaxhoni mosmirenjohjen ne marredhenie te ndryshme ne jeten tuaj ...

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 12 Oct 2010, 02:11

Ju lutem temen po e ktheni ne chit chat postimet jasht teme do fshihen nga un faleminderit per mirkuptimin

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17541
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e menaxhoni mosmirenjohjen ne marredhenie te ndryshme ne jeten tuaj ...

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 12 Oct 2010, 02:14

Gjithmon kam ndihmuar po gjithmon sma kan ditur ,,, per ate qe kam bere po nese edhe pse gjithmone vazhdoj te ndihmoj jo per gje po kam karakterin e tille,,, Nuk di te them jo edhe pse mosmirnjohja egziston edhe skemi qfar te bejme

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17541
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e menaxhoni mosmirenjohjen ne marredhenie te ndryshme ne jeten tuaj ...

Mesazh nga Naki prej Tue 12 Oct 2010, 02:22

Mosmirnjohja eshte edhe tek prindi, tek miku tek i afermi.... jane gjera qe kan lindur bashk me njeriun dhe nuk eshte cudi. Besimtaret e dine se njeriu eshte mosmirnjohes por mosmirnjohja e tij eshte si nje pluhur i lehte qe e merr era dhe kurr se shef me. Ai qe eshte mirnjohes eshte Allahu dhe mos qani koken shume e dine njeriu apo jo eshte apo nuk eshte mosmirnjohes. Ti mundohu te besh mire sa mundesh por mos le keq veten dhe te afermit se kjo te shperblehet heret apo vone.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e menaxhoni mosmirenjohjen ne marredhenie te ndryshme ne jeten tuaj ...

Mesazh nga Leta prej Tue 12 Oct 2010, 03:20

E Po ndoshta do te vije Dita.. qe ata Njerze , nuk jan Mirenjohes ndaj Miresive qe Neve i'au kemi Bere , Te kerkojn Falje..qe nuk kan qene Mirenjohes e kur Zoti na Fal neve , pse ne Krijesat e ti te mos Falim... ne nje far Mnyre edhe ata njerz qe kan qene Jo Mirenjohes me neve Do t'a mesojn se cfar eshte Mirenjohje... sepse edhe Neve per te qene Mirenjohes e kemi te Mesuar nga Dikush Smile
avatar
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 8847
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si e menaxhoni mosmirenjohjen ne marredhenie te ndryshme ne jeten tuaj ...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi