» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

13 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 13 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pėrse pėr disa ėshtė e domosdoshme tė kenė dhe njė lidhje "rezervė"?

Shko poshtė

Pėrse pėr disa ėshtė e domosdoshme tė kenė dhe njė lidhje "rezervė"?

Mesazh nga Arjana prej Sun 10 Oct 2010, 19:35

Ngado qe te kthejme koken degjojme qe burra gra te martuar ose thjesht te dashur kane dhe nga nje te dashur rezerve.Valle si ndihet rezerva dhe cfare pret nga nje lidhje e tille ?Cfare e shtyn te jete personi i trete ne nje lidhje ?Mos vete me shprese se ai/ajo do ndahet dhe do krijojne familje bashke?Por kur ai /ajo e beri nje here nuk eshte e pamundur qe te gjendet nje tjeter njeri dhe ai / ajo te ndodhet ne te njejten situate .
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14902
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse pėr disa ėshtė e domosdoshme tė kenė dhe njė lidhje "rezervė"?

Mesazh nga Arjana prej Mon 11 Oct 2010, 20:40

per te gjetur veteveten se aty ku jane sic duket se kan gjetur...
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14902
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse pėr disa ėshtė e domosdoshme tė kenė dhe njė lidhje "rezervė"?

Mesazh nga Naki prej Mon 11 Oct 2010, 23:42

Arjana nje gje dije nese e dashura ti ploteson te gjitha dhe nuk eshte ajo tjetra zavendsuese qe e para nuk i ploteson atehere me siguri nuk do te ndodhe. Une se pari nuk pelqej me ty dhe shkrimin nga ana ime. Njeriu shprehet siq e ka rastin e cka eshte drejtesia te gjithe e dime por pyetja ime eshte perse kjo zonja apo zonjusha pranon te jete rezerve kur e di se ai ka nje !?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse pėr disa ėshtė e domosdoshme tė kenė dhe njė lidhje "rezervė"?

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 11 Oct 2010, 23:51

Mendimi im eshte sepse po themi qe me gruan nuk mundet te bej ate qe ben me dashnoren flasim realitetin mbase e kam gabim por un kete mendoj shumica ciftet mbajne rrezerve per tu ngopur me ate qe bashkshortia apo e dashura nuk ja ploteson

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17463
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse pėr disa ėshtė e domosdoshme tė kenė dhe njė lidhje "rezervė"?

Mesazh nga Naki prej Mon 11 Oct 2010, 23:53

Kle@Love shkruajti:Mendimi im eshte sepse po themi qe me gruan nuk mundet te bej ate qe ben me dashnoren flasim realitetin mbase e kam gabim por un kete mendoj shumica ciftet mbajne rrezerve per tu ngopur me ate qe bashkshortia apo e dashura nuk ja ploteson
Oj Klea po perse pranon ajo zonjusha te jete rezerve e nje personi kur ajo e di se ai ka nje. Ketu eshte thelbi perse akuzoni meshkujt per tradheti. A mundem me zore une te urdheroj ty te jesh rezerva ime he pergjigju ?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse pėr disa ėshtė e domosdoshme tė kenė dhe njė lidhje "rezervė"?

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 12 Oct 2010, 00:00

E ke gabim un spo akuzoja un po akuzoj ne kete rast femren qe duhet ti plotesoj kushtet te dashurit apo burrit qe mos te kete nevoje apo deshire per dike tjeter Naki

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17463
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse pėr disa ėshtė e domosdoshme tė kenė dhe njė lidhje "rezervė"?

Mesazh nga zymer prej Tue 12 Oct 2010, 01:32

Ku ta di une, ne te shumten e rasteve kam degjuar se "rezerva" kryen pune por, mendimi im ndryshonnga ajo se po qe se e ke nje "rezerve" e ke me leht ta humbasesh familjen e ta shkaterrosh teresisht ate

firma.................................................................................................................................................................................
E cka eshte jeta nėse jo vallezim?
avatar
zymer

Shteti : Lipjan
Postime : 698
Kyējet nė forum : 11618
Regjistruar mė : 03/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse pėr disa ėshtė e domosdoshme tė kenė dhe njė lidhje "rezervė"?

Mesazh nga Naki prej Tue 12 Oct 2010, 02:18

zymer shkruajti:Ku ta di une, ne te shumten e rasteve kam degjuar se "rezerva" kryen pune por, mendimi im ndryshonnga ajo se po qe se e ke nje "rezerve" e ke me leht ta humbasesh familjen e ta shkaterrosh teresisht ate
Kjo eshte shume e vertete se luan topi. kemi me x raste per kete ne punen tone dhe shofim si rrjedhin gjerat. Une nga ana mashkullore nuk mund ta quaj fajtor kurrsesi nje mashkull nese ai rezervon nje te dashur edhe kur ai ka grua nese ajo zonja apo zonjusha e din kete ( nese genjehet eshte muhabet tjeter).

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse pėr disa ėshtė e domosdoshme tė kenė dhe njė lidhje "rezervė"?

Mesazh nga Interesant prej Tue 12 Oct 2010, 08:25

Mendimi im personal per kete teme eshte qe femra (gruaja ) nuk ia ploteson te gjitha kerkesat e burrit, gje qe e detyron te i plotesoj keto kerkesa burri diku tjeter apo te dikush tjeter. Por kjo nuk don te thote se 100% e fajit eshte tek gruaja, por faji bie edhe mbi burrin i cili nuk arrin qe te fus ne funksin nje grua, dhe se prap se prap burri bie viktime i nje marredhenie afatshkurte dhe problematike, ku si pasoj vie edhe deri tek shkaterrimi i nje familjeje, apo nje shoqerie ne pergjithesi.
Duhet kuptuar edhe nje gje tjeter me rendesi , se asnje mashkull nuk mund te gjej dicka me shume tek nje femer tjeter ,sesa ate qe ka gjet tek gruaja e tij, apo asnje femer nuk mund te gjej dicka me teper pervec ate qe ka gjet tek burri i saj, por lakmia e disa qasteve i mashtron qe te jene pishman pastaj per gjithe jeten e tyre.
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13730
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse pėr disa ėshtė e domosdoshme tė kenė dhe njė lidhje "rezervė"?

Mesazh nga E Dashuruar prej Tue 12 Oct 2010, 11:21

Interesant shkruajti:Mendimi im personal per kete teme eshte qe femra (gruaja ) nuk ia ploteson te gjitha kerkesat e burrit, gje qe e detyron te i plotesoj keto kerkesa burri diku tjeter apo te dikush tjeter. Por kjo nuk don te thote se 100% e fajit eshte tek gruaja, por faji bie edhe mbi burrin i cili nuk arrin qe te fus ne funksin nje grua, dhe se prap se prap burri bie viktime i nje marredhenie afatshkurte dhe problematike, ku si pasoj vie edhe deri tek shkaterrimi i nje familjeje, apo nje shoqerie ne pergjithesi.
Duhet kuptuar edhe nje gje tjeter me rendesi , se asnje mashkull nuk mund te gjej dicka me shume tek nje femer tjeter ,sesa ate qe ka gjet tek gruaja e tij, apo asnje femer nuk mund te gjej dicka me teper pervec ate qe ka gjet tek burri i saj, por lakmia e disa qasteve i mashtron qe te jene pishman pastaj per gjithe jeten e tyre.

Dakort me ty Interesanti...vec do te shtoja dicka ne lidhje me gruan...Profeti s.a.v.s. ka thėnė: “E tėrė bota ėshtė kėnaqėsi, e kėnaqėsia mė e mirė ėshtė gruaja e mirė.”

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11551
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse pėr disa ėshtė e domosdoshme tė kenė dhe njė lidhje "rezervė"?

Mesazh nga Katilja prej Sat 14 Sep 2013, 19:59

Interesant shkruajti:Mendimi im personal per kete teme eshte qe femra (gruaja ) nuk ia ploteson te gjitha kerkesat e burrit, gje qe e detyron te i plotesoj keto kerkesa burri diku tjeter apo te dikush tjeter. Por kjo nuk don te thote se 100% e fajit eshte tek gruaja, por faji bie edhe mbi burrin i cili nuk arrin qe te fus ne funksin nje grua, dhe se prap se prap burri bie viktime i nje marredhenie afatshkurte dhe problematike, ku si pasoj vie edhe deri tek shkaterrimi i nje familjeje, apo nje shoqerie ne pergjithesi.
Duhet kuptuar edhe nje gje tjeter me rendesi , se asnje mashkull nuk mund te gjej dicka me shume tek nje femer tjeter ,sesa ate qe ka gjet tek gruaja e tij, apo asnje femer nuk mund te gjej dicka me teper pervec ate qe ka gjet tek burri i saj, por lakmia e disa qasteve i mashtron qe te jene pishman pastaj per gjithe jeten e tyre.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7117
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrse pėr disa ėshtė e domosdoshme tė kenė dhe njė lidhje "rezervė"?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi