» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A duhet ti besohet partnerit apo partneres ne dashuri?

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtė

Re: A duhet ti besohet partnerit apo partneres ne dashuri?

Mesazh nga Musafir prej Fri 10 Aug 2007, 12:19

Deti jam dakort me ty dhe prap po them pak me shkurt i besoj po jo 100% se thash dhe me heret se njerez jemi gabojm te gjithe 100% si besoj vetevetes ndoshta neser gaboj .

Naki miresetegjeta miku im flm per mikpritjen kaloni sa me mire ju pershendes te gjitheve

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet ti besohet partnerit apo partneres ne dashuri?

Mesazh nga deti prej Fri 10 Aug 2007, 12:33

Pershendetje riki30 dhe miresevjen tek shkrimet e forumit.
Vetem vazhdo e shkruaj dhe do e besh nje bagazh te pasur me shkrime.
Nuk eshte vone kurre apo jo?
Me rrespekt
deti
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13669
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet ti besohet partnerit apo partneres ne dashuri?

Mesazh nga Kosovarja prej Fri 10 Aug 2007, 12:54

Pershendetje per te gjithe forumistet....
Eshte hera e pare qe hy ne kete forum , dhe besoj se pasi me rekomandoj nje mik i imi riki30 shpresoj se do gjej gjera te bukura ketu....

Me falni ika pak nga tema

Besimi ne partnerin-en mendoj se eshte gjeja me e vlefshme per nje dashuri te sinqert,dhe afatgjate sepse nese nuk ke besim ne ate person nuk e di pse lidh dashuri me te......
avatar
Kosovarja

Postime : 240
Kyējet nė forum : 11920
Regjistruar mė : 10/08/2007
Profesioni : Studente

http://www.kosovare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet ti besohet partnerit apo partneres ne dashuri?

Mesazh nga Musafir prej Fri 10 Aug 2007, 15:10

Miresejugjeta Deti me mire von se kurr flm

Kosovare mireseerdhe ne kete forum per fillim fest na ke ardh ne konak pije nje gote , besoj se ke per tia kalu mire ske me u zhgenjy te uroj caste te kendshme ne mesin tone .

Spo flas ne lidhje me temen asgje jepni mendimet e juaja secilli un e dhash me lart me falni se dhe une dola nga tema por desha tja kthej Kosovares dhe ti uroj mirseardhje flm per mirekuptimin besoj se nuk ndodh me respekte per te gjithe .

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet ti besohet partnerit apo partneres ne dashuri?

Mesazh nga Naki prej Fri 10 Aug 2007, 16:37

Eshte e vertet thenja juaj kosovare Besimi ne partnerin-en mendoj se eshte gjeja me e vlefshme per nje dashuri te sinqert,dhe afatgjate sepse nese nuk ke besim ne ate person nuk e di pse lidh dashuri me te......
Shume e kjarte nese ske besim mos lidh dashuri eshte me e mira nga cdo zgjidhje.
Ne jeten e sotme ( e them nga pervoja mungon besimi ndoshta kjo nuk shkruhet nga partneri apo partnerja por realja eshte kjo). jane te rralle ata qe kane besim te plote une akoma nuk njoha nje?!

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet ti besohet partnerit apo partneres ne dashuri?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 10 Aug 2007, 19:16

Nuk e kuptoj, pse duhet ti besojme partneres/partnerit kur vet jet
eshte nje mister dhe plot te papritura.Hej besimi fitohet e kam thene
disa here dhe do e them. Mos kerkoni besim total, por
mjafton te jeni te ndergjegjshem ne nje lidhje,dhe te paster ne
shpirt.Shume po ju mundoka kjo puna e besimit.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet ti besohet partnerit apo partneres ne dashuri?

Mesazh nga bovari prej Fri 10 Aug 2007, 20:08

Silvi: E kam kete veti qe ate qe mendoj per njerezit ua them ne sy e mire apo e hidhur te jet fjala se nuk me pelqen te qelloj pas shpine qofte me veprime e qofte me fjale dhe e preferoj te jem e sinqerte ndaj vetes duke thene ate qe mendoj pasi me duket me e drejte gjithnje sipas meje.
Une fjaline qe ke shprehur e shikoj si paradoks dhe derisa te lexoj ose te kem para nje prove dhe interpretim te fuqishem nuk e nderoj si mendim siē edhe e ke shprehur qe duhet te respektojme mendimin e njeri tjetrit.Une te bera nje krahasim me vizoren pasi sipas mendimit tim ose duke u nisur nga vetja pasi pergjithsimet u perkasin atyre qe kan frike te flasin mbi veten ose drejtperdrejt kam frike nga vetja e tyre.Une deri sot nuk kam aritur ta gjej kufirin maksimal te besimit dhe per kete arsye nuk mbroj kurre se besimi total eshte apo jo pasi "besim total"me duken si dy fjale qe nuk eshte e drejte ti vendosim prane njera tjetres derisa nuk dime piken maksimale te besimit.
Po ta spjegoj sipas mendimit tim se si mund te besoj dhe ne te njejten kohe te jem xheloze.
Moter po nje individ krijo nje lidhje ne nje moshe psh.21 vjec dhe nuk mund te thote ose te vertetoje qe ka besim tek partneri duke i thene gjith sekretet mbi familjen e tij/saj qe muajin e pare.eshte absurde.
Dhe nese vi tek vetja une besoj tek partneri ne kete menyre:problemet qe kam une nese qofte edhe ne menyre te ndersjellte i japin ose i behen pengese partnerit qe ne fillim i them qe eshte nje fare besimi dhe respekti ndaj tij po nuk mund te tregoj problemet qe mund te mos ken lidhje me te pasi keto probleme me kohen edhe ai do i mesoje ashtu sikur edhe une te tijat.Eshte gabim kur thuhet qe sa beson ai besoj edhe une e shume thenie te ketij tipi pasi nese flitet ne besim midis partneresh dhe nese mendon se eshte dhe e meriton ta quash partner besohet ne ate individ ama nese nuk e meriton duhet mare edhe masa qe te mos lendohesh pasi sot ka aq shume njerez qe i perdorin sekretet dhe abuzojne ne besimin qe kane te tjeret ne to.Une pervete besoj tek partneri sepse mendoj qe e meriton kete emerim dhe Naki kot e ke qe thua qe nuk ka besim,ka vella po siē e kupton besimin nje i formuar nuk mund ta kuptoj nje me mendime te kufizuara.Une nuk po mundohem te flas idealen sepse tani idealja kuptohet ndryshe nga te gjithe por vetem dua te theksoj se besimi nuk ka kufi dhe mos e klasifikojme me perqindje sepse zemra dhe shpirti e dine dozen reale te besimit.
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet ti besohet partnerit apo partneres ne dashuri?

Mesazh nga majlo prej Tue 25 Sep 2007, 13:05

Pershendetje
Po me vjen interesant, se sa me shum i degjoje njerezit qe diskutojne aq me teper me shtohet mosbesimi ne njerzit qe duhet tu besosh.Do e them nje thenie tani po mbajeni mend:
SIKUR NJERIU TE JET VERTET ASHTU SI ARSYETOHET DO ISHTE SHUM NE REGULL!PO FATKEQSISHT E KUNDERTA ESHTE!

majlo

Shteti : Tetovė
Postime : 111
Kyējet nė forum : 11919
Regjistruar mė : 07/08/2007
Profesioni : 12112

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet ti besohet partnerit apo partneres ne dashuri?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 25 Sep 2007, 13:08

Te pershendes!
Majlo thenie e goditur

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet ti besohet partnerit apo partneres ne dashuri?

Mesazh nga Naki prej Tue 25 Sep 2007, 15:48

Per mua eshte budalliku me i madh te gjykosh karakterin e dikujt nga nje pjese e shkrimit.
Besimi ne pertnerin/pertneren duhet te kete rendesi vetem per personat qe jane apo ishin bashk anadaj ne keteo gjera ska goditje jane supozime dhe jane mendime vetanake.Rendesi ka te dhurohet me zemer dhe dinjitet. Jo me bishta e rremuja.
Shkrimet jane shkrime dhe mund te mesohet nga disa e nga disa mire thua majlo te vje te vjellesh.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet ti besohet partnerit apo partneres ne dashuri?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 25 Sep 2007, 16:04

THenja e qelluar Naki. Gjykimi ne karakteret e shkrimit mund te jete i gabuar nga realiteti i cilesise se shkruesit.
Mund te shkruajm me mijra faqe ne forum ose ne shume vende tjera por besim reciprok nuk ka gjithmone del dicka qe prish planet.
Kjo eshte pasoj jo vetem tek ne por gjithekund.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet ti besohet partnerit apo partneres ne dashuri?

Mesazh nga bovari prej Tue 25 Sep 2007, 18:50

Nje pjese te mire e mendimeve jane te pakundershtueshme thjesh do te shtoj qe interesat e ngushta personale e shtyejne njeriun te jete ndryshe ne arsyetim dhe ndryshe ne te sjellur.Por mendoj se nga shkrimet kuptohet horizonti i personit qe kemi perballe por kur vihet ne diskutim besimi midis dy personave qe e kan pare te arsyeshme te emertojne njeri tjetrin partner besoj se ndryshon shume.Pas,besimi ne ēifte ka te bej edhe me formimin personal te individit dhe karakterit sepse ka edhe individ femer apo mashkull nuk ka rendesi qe kur ndodh deshtim (qe edhe ndodh) menjehere perdorin besimin qe ka gezuar nga partneri dikur.

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet ti besohet partnerit apo partneres ne dashuri?

Mesazh nga triniti prej Fri 16 Nov 2007, 12:15

personalisht mendoj qe besimi eshte baza e nje lidhjeje te shendetshme...
nqs nuk ka besim nuk ka qetesi...

nqs na mungon besimi tek partneri/ja perse vazhdojme ta frekuentojme??? perse e vazhdojme kete lidhje me dyshime???
thjesht sepse me dashje apo padashje me koshience apo subkoshience ne lidhemi me dike sepse besojme tek ky person...

ne nje lidhje besimi eshte gjithmone prezent, mund te manifestohet ashtu si edhe jo...por eshte gjithmone aty...
avatar
triniti

Shteti : ja ketej rrotull
Postime : 118
Kyējet nė forum : 12081
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet ti besohet partnerit apo partneres ne dashuri?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 16 Nov 2007, 12:59

Jemi te krijuar te kemi xhelozi dhe mosbesim dhe kjo nuk largohet dot nga kokat tona sado perfekt te jete dashuria prap ka mosbesim. Ka raste kur ky mosbesim nuk shprehet mirpo egziston dhe eshte gjithnji prezent mendoj si te mashkulli ashtu edhe ke femra. Femrat jane me shume mosbesnike dhe me shume e iluzojne mosbesimin. Mashkujt jane me te permbajtur ndoshta disa edhe nga inati se shprehin dhe e mbulojne nese ndodhe.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet ti besohet partnerit apo partneres ne dashuri?

Mesazh nga Naki prej Fri 16 Nov 2007, 15:29

Nuk mund te kete besim te plote dhe nje gje e tille nuk ndodhe se paku une nuk njof nje qift te perkryer qe beson komplet ne njeri tjetrin

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet ti besohet partnerit apo partneres ne dashuri?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 16 Nov 2007, 15:40

Jo kategorishk ska besim reciprok as qe do kete. Gjithmone ka dyshime.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet ti besohet partnerit apo partneres ne dashuri?

Mesazh nga nita prej Sat 26 Apr 2008, 18:49

i besoj dashnorit aq sa e meriton. krejt qysh ta shoh se sillet me mu. asht pun se shihet sipas veprau.

njo duhet me gjujt anash (shka thojn hallki kurr mos e nigo, vetem shka e sheh me sy te tu.)

avatar
nita

Shteti : swiss
Postime : 36
Kyējet nė forum : 11130
Regjistruar mė : 25/04/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet ti besohet partnerit apo partneres ne dashuri?

Mesazh nga bovari prej Sat 26 Apr 2008, 19:16

Eshte diēka qe ka te beje me 2 veta dhe eshte diēka personale.Ama sigurisht qe eshte e pa krahasueshme ndjenja kur beson tek partneri (varet nga eshte partneri) Smile

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet ti besohet partnerit apo partneres ne dashuri?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 25 Oct 2009, 18:26

Po ka qe ju besojne verberisht pasi jane bere vegel te dashurise, nuk dashurojne ne kuptimin e plote ndjenjave por te fjaleve qe degjojne nga partneret.Disa ju mjafton qe e quajne pjese normale te jetes te dashurojne me besim total.Nuk kam pse besoj kur kam ndjenja dhe jo jeten e tij ne kontroll, por timen.Besoj ate qe ka prova te mjaftueshme per mua.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A duhet ti besohet partnerit apo partneres ne dashuri?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi