» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

16 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 16 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A te ben pervoja me te mencur e te zgjuar????

Shko poshtė

A te ben pervoja me te mencur e te zgjuar????

Mesazh nga Arjana prej Mon 18 Oct 2010, 18:26

Pervojat qe kalon njeriu ne jete e bejne ate te mesoje shume gjera te behet me praktik e me i zgjuar....Pyetja eshte se cdokend duhet ta vleresojme duke pasur parasysh dhe moshen e tij.....Nese nje 40 vjecar poston ne nje teme e flet me terma te ndryshme me te sakta e ne menyre me te plote per nje teme kjo nuk do te thote se eshte me i zgjuar se ai 18 vjecari ta zeme qe nuk e ka pervojen e tij e ndoshta fjalet e tij mund te mos jene aq te zgjedhura kur shkruan...Nuk di si mendoni ju??
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14899
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A te ben pervoja me te mencur e te zgjuar????

Mesazh nga Gjimnazistja prej Mon 18 Oct 2010, 18:31

Gjithmone inteligjencen e kam pare ne dy plane, fillimisht ne formen e zgjuarsise se lindur dhe te trasheguar dhe me pas ne formen e zgjuarsise se fituar qe merr formen e pervojes, keshtu qe mendoj se po, nese do te dish ta perdoresh, sigurisht qe pervoja te ben me te matur, me te sigurte dhe me te afte, te gjtiha keto cilesi, permblidhen brenda nje emri, zgjuarsi e fituar, ose pervoje.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10991
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A te ben pervoja me te mencur e te zgjuar????

Mesazh nga Adonisi prej Mon 18 Oct 2010, 18:44

Po edhe jo, varesishte prej tipit te njeriut. Po e marre shembull forumin, apo boten e internetit ne pergjithesi. Disa njerez kane kaluar vite e vite neper forume dhe ne fund jane po ata qe kane qene ne fillim, dmth kane mbet statike gjate gjithe kohes, Disa te tjere, edhe pse kane kaluar vite neper forume, fundja kane mesuar dicka, jane permisuar ne dicka dhe kane mesuar nga cdo kush, bile edhe nga ai me i keqi, me i pasjellshmi dhe me i padijturi.
Esenca eshte ne tipin e njeriut.Sepse mund te jete nje njeri i moshuar qe ka pasur pervoje ne jete ne shume aspekte, mirepo teksa shkruan apo te bene nje shpjegim per dicka, e krijojme pershtypjen se kemi te bejme me nje 15 vjeqar, dmth nuk durohet,sepse nuk ka arritur ta kete nje formul te veten.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11376
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A te ben pervoja me te mencur e te zgjuar????

Mesazh nga Naki prej Mon 18 Oct 2010, 19:46

Mendja e te zgjuarit budallait nuk i duhet gje, por mesuesi me i mire eshte pervoja sesa dituria (din apo nuk din ti radhit rreshtat neper forume) siq ceket me larte. Me pelqen shkrimi i Gjimnazistes i zgjuari nuk kerkon kryevend, nuk ha me teper se duhet dhe trurit nuk i ngarkon me shume se jam ban ndersa i dituri pak me ndryshe vepron ne krahasim me te zgjuarin. I pasur thote nje fjal e urte popullore behesh me dituri por i menqur dhe i zgjuar behesh me mendje jo me dituri e moshe. Keshtu une e di nese eshte ndryshe thuane.Mendoj qe situata te ndryshme qe kalon edhe qe te tjeret kalojne rreth teje te bejn te jesh me i matur dhe me i pjekur ne cdo aspekt.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19106
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A te ben pervoja me te mencur e te zgjuar????

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi