» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Jeta vazhdon...

Shko poshtė

Jeta vazhdon...

Mesazh nga Arjana prej Wed 27 Oct 2010, 02:28

Jeta vazhdon ... edhe atėherė kur jeni ne castet mė tė vėshtira tė jetės... vazhdon edhe kur pėrmbrenda dy javėve humbasėsh cdo gjė... shumė tė madhe parash... humbėsh tė dashurėn... ndahesh nga shoku mė i mirė duke i thėnė lamtumirė, pasi do jeton shum larg teje pa patur mundėsi tė kthimi prapa... Jeta vazhdon .... edhe pas kėtyre ngjarjeve, kur i drejtohesh dikujt qė ke besim, njė mikeshė e vjeter, mendon qė ajo do tė tė ndihmojė sadopak... por ajo tė mbyll dyertė dhe zhduket...

Do me interesonte se si do vazhdonte jeta nė vijim sipas mendimeve tuaja .....?
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15061
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jeta vazhdon...

Mesazh nga Vizitor prej Wed 27 Oct 2010, 13:43

Sigurisht qe jeta vazhdon, nuk ke rrug tjeter, edhe ateher kur njeriu humb nje te dashur te zemers, nje familjar dhe ateher kur jemi ne caste me te veshtira te jetes sone, jeta vazhdon edhe kur zhgenjehmi nga shuem gjera pas shum ngjarjve negative dhe ateher kur humb gjithqka, gjithmon gjendet dikush qe te jep kurajo , mbeshtetje morale dhe shpirtrore te jep forc ta vazhdosh jeten duke luftuar dhimbjen me optimizem per te ec perpara ajo qe iken nuk kthehet dot me mbrapa,thjesht duhet te pajtohemi dhe te vazhdojme!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jeta vazhdon...

Mesazh nga Leta prej Thu 28 Oct 2010, 01:47


Jeta Vazhdon pamar parasysh me cfar Deshtime ajo te rrzon , te Perplas per toke... Po njeriu e gjen forcen dhe mundohet te Mesohet nga cfar do deshtimi qe eshte... e jeta duhet Vazhduar... Shpesh here jeta eshte eger sa do qe eshte e Bukur ,ndonje here eshte si Dallge e detit qe te Perplas nga Bregu ne breg... Kur e sheh deshtimin me syt e tu.. Fjala me e rend eshte ajo kur e degjone nga Miqt... qe Jeta Vazhdon edhe pse e kan per te Miren tone... e gjithe ajo kurajo qe ipet nga ata... Po askush nuk eshte nen Lekuren te ati Personit qe ka Deshtuar... te t'a Ndjen se sa e Veshire eshte te Pranosh qe jeta duhet vazhduar, Marrim Fjal te ndryshme qe thuhen ne Formen e kurajos... shpesh here dhe nuk interpretohen ashtu sic neve duam ... p.s Martesa kur te deshton, ose Lidhja me nje djal apo vajze... ''Hajt se jeta Vazhdon'' nuk eshte dhe aq lehte me Vazhdu jeten sepse ne kete Raste gjithe kohen je me Frik...per te Ardhmen PO jeta Vazhdon , jeta ka Vazhdu dhe per ate Prind qe e kan vorros me duart e vete Femijun e tyre.. jeta ka Vazhduar edhe per ata Femije qe i kan Varroz prinderit e vete... Jeta ka vazhdu edhe per ata Njerz.. qe disa here kan ra nga Provimi,Jeta ka vazhdu edhe per ata Njerz qe jan larguar nga Puna.. etj etj Nje e kam Mesu qe Jeta Vazhdon pamara parasysh cfar Sfide te caktohet nga zoti i madhe... Jeta po Vazhdojke!!

avatar
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 8928
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jeta vazhdon...

Mesazh nga E Dashuruar prej Thu 28 Oct 2010, 10:47

Ēdonjėri nga ne sot vazhdon jetėn me shpresė. Jeton duke mos e ditur se ēka ėshtė jeta.
Tė gjithė sot jetojmė, pa pėrjashtim, tė robėruar, e ē’ėshtė robiria prapė nuk e dimė.
Por prapėseprapė jeta vazhdon edhe sot, ndėrsa ne jetojmė “tė lumtur” edhe kėshtu.

Tė gjithė sot lexojmė, por shumė pak lexohet e vėrteta, ngase sot gjėrat kanė rolin e aktorit nė maskė.
Po ashtu qė tė gjithė ne sot dėgjojmė, shumēka, papėrjashtim, duke e njohur ngėnjeshtrėn nga e vėrteta, por prapėseprapė heshtim.
Sodoqoftė, nėse secili nga ne sot merr njė gazet dhe shfleton, nuk ėshtė e mundur qė tė mos pėrceptoj njė lajm si “E zhgėnjyera pi domestos”, “52 vjeēari vetėvaret nė bodrum”, “18 vjeēari vetėvritet me armė zjarri” e tė tilla si kėto lajme.
Vallė ē’ėshtė duke ndodhur?
A nuk ėshtė po ky vend nė tė cilin kalonte gjysmė apo edhe njė vit e nuk dėgjoheshin lajme tė tilla?
Por, prapėseprapė jeta sot po vazhdon nė rrugėn e saj, e ata qė me tė vertet u takon tė japin njė opinion heshtin ose flasin pėrēart.
Sot pėr sot tek ne vlerat janė tė pėrziera, sa qė njeru nuk dallon dot tė mirėn nga e keqja.
Tek ne sot, aq lart ka arritur shkalla e zhgėnjimit saqė njė i ri sot nuk arrin tė dallon as tė paktėn njė tė mirė nė kėtė vend. E si vallė ky i ri tė mos marrė rrugėn e arratis nga kėtu, e ndoshta edhe tė vdes diku rrugės.
E nėse ndodh diēka e papritur, kemi fat qė e gjejnė njė pėrgjigjė tek autoritetet tona: “Hetimet vazhdojnė”.
Vallė ē’ėshtė duke ndodhur?
Mos vallė sot sytė shohin vetėm bardh e zi, apo nganjėherė nuk duhet tė shohin fare, dhe kjo vetėm pėr tė mirėn tonė.
Nėse kemi nevojėn tė vizitojmė ndonjė pėrgjegjės pėr njė paraqitje nė njė institucion mė tė lartė, nuk gjejmė pėrgjigje, dhe kjo, sepse personi gjegjės ose nuk dėshiron tė pėrgjigjet (s’ka guxim se ndoshta do t’i kushtoj me jetė), ose nuk di, ngase shkollėn me para e ka pėrfunduar, apo postin e mori si dhuratė pėr pėrshtatjen e tij me njerėzit qė e kontrollojnė.
Kurse e vėrteta pushon!
Kurse drejtėsia pushon!
Vallė a mos jemi tė dehur, edhe pse nuk kemi pirė farė pije dehėse apo ē’ėshtė duke ndodhur me ne?
Unė nuk e di si, por kjo ėshtė duke ndodhur dhe ėshtė realitet.
Thotė populli: “Kokėn lart e kėmbėt nė baltė”.
Vallė nga na erdhi ky mėsim?
Njė mik imi thotė: “Sot pėr tė bėrė keq vėrtėt e kemi demokraci”. Ky mik imi vėrtet e ka mirė, paēka se koncepti i demokracisė nuk ėshtė tė bėrit keq, qė tė gjithė e dimė kėtė.
Nė shkollat tona nxėnėsit shkojnė vetėm pėr sy e faqe, e ata qė vėrtetė dėshirojnė tė shkojnė nuk i lejojnė.
U thonė se duhet ndėrruar identitetin. Duhet tė bėhen ata qė nė fakt nuk janė!
Dėshirojnė t’i shndėrrojnė nė diēka tjetėr nga ajo qė nė realitet janė.
Tek ne vlera ka ikur aq larg nga kuptimi qė ka nė realitet sa qė edhe lakuriqėsia dhe abuzimi po quhet vlerė!
Tek ne sot demokraci po quhet edhe sharja, fyerja, diskriminimi, abuzimi, pėrjashtimi nga shkolla pa arsye, ngritja e vetes nė poste pėr ēdo orė e ēast, pasurimi brenda ditės, etj.
Vallė, kjo ėshtė demokracia?
Thoshtė njė shkrimtarė: “Hani, pini dhe rrėmbeni, mbushni gjepe, mbushni arka, tė pabrekė ju gjeti drek, milionerė ju zuri darka”.
Tash besoj se edhe ju e dini pėr kė po flet poeti.
Vėrtėt kėnaqėsi pėr njėrėzit qė nuk dallojnė vlerat.
Sot ėshtė e pamundur tė ulesh e tė pish njė kafe me ndonjė mik, nga ata qė shtrijnė dorėn. Ka aq shumė tė tillė sa qė ėshtė e pamundur tė mos hasish nė ta pėr ēdo herė qė tė ndodh tė dalėsh nė rrugė. Apo se mos ndoshta shumica prej tyre e kanė biznes kėtė?
Po ai qė vėrtėt ka nėvojėn ku? Ah po, atij i duhet tė pres nė radhė!
Pėr shumicėn nga njerėzit sot shtėpi ėshtė vetėm pėr gjumė. Nėse dikush kėrkon nga ai njė shėrbim, pėrgjigja dihet: “s’kam kohė”.
Thonė nga moskėrkesat, sot sinqeritėt prodhojnė shumė pak njerėzit. Prandaj sot jeta na ka mėsuar aq mirė maskimin.
Dielli pėr tė gjithė njėsoj po nxeh, por dikė e ka nxirė e dikė e ka nxėnė nėn hije.
Apo mos se ndoshta ky ėshtė vendi mė i pėrshtatshėm pėr disa?
Mjaft!
Po vėrtet mjaft pėr sot.
Tė flasim pak pėr nesėr.
Nesėr ditė e re, njė fletė e re, njė rrugė e re, e mbi tė gjitha tė gjithė ne jemi njė ditė mė tė vjetėr.
Vallė, ia vlenė tė presish edhe njė ditė tjetėr?
Unė tė jap pėrgjigje:
Po, ia vlenė ngase nga aty ku “kėta” nuk mund tė hyjnė e tė kenė ndikimin e tyre, vjenė shpresa qė jeta prodhon gjithnjė.

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11710
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jeta vazhdon...

Mesazh nga Arjana prej Thu 28 Oct 2010, 16:25

jeta vazhdon se ska kuptim ndryshe...
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15061
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jeta vazhdon...

Mesazh nga Gjimnazistja prej Sun 14 Nov 2010, 16:46

"Jeta vazhdon"....
Cuditerisht, kjo eshte fraza qe e kam urryer gjithmone....

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11153
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jeta vazhdon...

Mesazh nga Sajo prej Thu 03 Feb 2011, 12:34

Ju lumt per kete thenje me te vertet shum fjal me vend jeta vazhdon tutje e them nga pervoja e hidhur e jetes por skem qte bejm duhet vazhduar tutje sado ne pamje te duket qe jem te lumtur eshte e pamundur te mos ket nje problem. por ske qfar ben duhet pranuar faktin kjo bot eshte etill ne i duam ata qe kem ne zemer qfar do qoft e dashura epo familja vellau babi mami motra por e kot eshte ne i duam por me shum i do zoti dhe nuk jan me ne a kem q'te bejm ? jo skem jeta vazhdn ok ekuptoj dhimbja nuk shuhet por duhet pranuar realitetin edhe pse e hidhur.Por sot per sot ka humb respekti morali e them se qdo dit shofim ndegjojm gjera qe spo mundemi me i kuptu shohim abuzime maltretime e qka tjeter jo.femiu se respekton prindin.duket sikur femiu ka ber prindin ejo prindi femiun e ku jan ato qe prindi ben per femiun .ku eshte respekti ketu ,sot per sot femiu te shan te thot fjal qe as vet si ke mendu.Kjo eshte demokracia a?qe thot zyra ne humor ma jep nje thik ti prej keto dy gishta per qfar arsyje sepse ne jem ata qe kem kerku kete qe sot fmiu jon ste njeh qe te ka prind nese del me te i duket e rend kjo.po nuk eshte fjala te demokracia asesi.por tek ne eshte faji qe ju kem dhen liri shum femijve tan.Nuk po e zgjati me shum se fjalve kurr fundi nuk ju vie se kem shum komente per keto gjera Por lus allahun e madherishem qe qdo njeriu te ja jep mendet e behet mir per qdo njeri ne ket bot.Pershendetje per ju te gjith me respekt SAJO
avatar
Sajo

Shteti : peja
Postime : 37
Kyējet nė forum : 8240
Regjistruar mė : 30/01/2011
Profesioni : muzik

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jeta vazhdon...

Mesazh nga benita krusha prej Mon 11 Apr 2011, 14:37

pas qdo renje ka ngritje njejt edhe anasjelltas, keshtuqe sna mbetet tjeter vetem te vazhdojme te jetojme ne menyren me te mire te mundur...

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8888
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jeta vazhdon...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi