» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

17 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 17 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ka prind qe nuk do femijen e tij ?

Shko poshtė

Ka prind qe nuk do femijen e tij ?

Mesazh nga Arjana prej Wed 27 Oct 2010, 02:48

Gjithmon me thot mami SKA PRIND MOS DOJ FEMINE E VETE...
Dhe une se besoj....sepse nqs do ishte keshtu...sdo kishte as femi te abandonuar, as te maltratuar [te rafur, te nenvlersuar, te abuzuar] e as avorte...

Nqs e analizojme me mire thuhet qe egziston DASHURIA MATERNE....biles dhe ajo PAternja....

Po ku eshte kjo dashuri?
Pse nuk shfaqet gjithmone?

A ja vlen ti thuash prind nje personi te till?
QE JEP JETE DHE ME TEJ SE RESPEKTON ATE? SE KUJDES? SE BEN TE NDJEJ DASHURINE DHE NGROHTESINE E NJE PRINDI?
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14902
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ka prind qe nuk do femijen e tij ?

Mesazh nga Interesant prej Wed 27 Oct 2010, 10:18

Ata qe nuk duan femijet e tyre, gjithcka mund ti thuash vetem prind jo, dhe te tille fatkeqesisht jemi duke i hasur dita dites, se femijet e tyre te posalindur i hudhin neper kontejner mbeturinash, apo neper gypa kanalizimi, apo neper lumenj te ndryshem, eshte nje realitet qe ne vitet e fundit ka fillu te shfaqet ne nje mase me te madhe. Keta njerez jane me te ulet sesa shtazet, sepse as shtaza nuk e hudh te voglin e saj, ndersa keta " kriminel " po !
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13730
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ka prind qe nuk do femijen e tij ?

Mesazh nga E Dashuruar prej Wed 27 Oct 2010, 12:57

Une do thoja qe dashuria e prindit per femijen eshte unike ne llojin e saj eshte dashuri e lindur ...qe kur lind femija te prindi lind instikti i dashurise per pjellen e tij,instikti i mbrojtjes per te.Sa krenar ndihet prindi kur femija i tij qe i vogel eshte i zgjuar apo eshte i bukur.Keni degjuar ndonjehere prinder qe mburren me bemat e femijeve te tyre 'beri kete djali apo vajza ime' apo beri ate gje.Eshte me 10 apo eshte i sjellshem ect ect...Per nje prind te siguroj qe femija eshte krenaria me e madhe e tij.Ka dhe nga keto rastet qe thua ti por gjithsesi ai person mbetet prind edhe pse abuzon me te drejtat qe ka mbi nje krijese tjeter si femija i tij.Te jesh prind eshte dicka qe je i detyruar ta besh do apo sdo ti ndaj do thoja ka njerez qe sdine ta bejne kete rol qe u jepet jane te papergatitur per te qene prind e per tu kujdesur per nje krijese qe sjellin ne jete.

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11551
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ka prind qe nuk do femijen e tij ?

Mesazh nga Katilja prej Sat 23 Feb 2013, 17:37

Fatkeqesisht jo te gjithe e kane fatin te
duhen nga prinderit,te kene ate dashurine prinderore.Mjafton te
permendesh rastet kur babai abuzon ****ualisht me te bijen,perveē
rasteve te tjera qe keni permendur ju.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7117
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ka prind qe nuk do femijen e tij ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi