» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A Lendon Virtualiteti Njesoj Si Realiteti..?,

Shko poshtė

A Lendon Virtualiteti Njesoj Si Realiteti..?,

Mesazh nga Arjana prej Sat 30 Oct 2010, 03:17

Edhe ketu si ne realitet kemi krijuar nje bote tonen me simpatira e antipatira ...pyetja ime eshte a lendon virtualitei njesoj si realiteti?...Edhe pasi mbyllni pc_ne a mendoni me per ato qe keni shkruar e thene ketu?...
Arjana
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15811
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A Lendon Virtualiteti Njesoj Si Realiteti..?,

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 30 Oct 2010, 10:12

Virtualiteti lendon edhe shum sidomos kur njeriu krijon nje shoqeri edhe shoqeria ndahet ne grupe edhe vazhdojne thashethemet ..Ndersa po te flasim ne dashuri ne virtualitet mendoj se lendohemi te gjithe sepse largesia mosbesimi ne njeriun qe ndjen dicka te ben te lendohesh ne te gjitha menyrat ..Ke te besh per persona me karaktere te ndryshme nuk eshte se njeriun e shikon ne sy ...
avatar
Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 18372
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A Lendon Virtualiteti Njesoj Si Realiteti..?,

Mesazh nga Arjana prej Sat 30 Oct 2010, 16:40

ohhh te lenduari ...te prek ne piken e dobet e ske ci ben...se ta kishe para e kishe peshtire njehere kushdo qofte ai apo ajo...po keshtu po mohojme e veten tone se peshtin pc e jo virtualitetin Cool
Arjana
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15811
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A Lendon Virtualiteti Njesoj Si Realiteti..?,

Mesazh nga Gjimnazistja prej Sat 30 Oct 2010, 16:46

Mendoj se fakti qe cdo gje na drejtohet ne, dhe cdo gje ka te beje me ne, edhe lendon, por gjithesesi na ngushellon idea se behet fjale thjesht per nje bote virtuale, dhe cdo gje duhet te mbetet brenda ketyre kufijve. Jashte kemi nje jete dhe nje bote tjeter qe na therret dhe na meson duke na rrezuar.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
Gjimnazistja
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11903
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A Lendon Virtualiteti Njesoj Si Realiteti..?,

Mesazh nga LeeA prej Tue 02 Nov 2010, 11:50

Te vret Per deri sa nuk Din ta dallosh Raliteti ngaa Virtualtieti,Jan dy gjera shum te ndryshem ...Nese i merr Afer zemres gjdo fjale qe thuhet ne virtualtiet normal qe lendohesh ...Por duhet shikur anen e ralitetit .

firma.................................................................................................................................................................................
A dream es a Wish Your Heart Makes
LeeA
LeeA

Postime : 41
Kyējet nė forum : 9328
Regjistruar mė : 04/10/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A Lendon Virtualiteti Njesoj Si Realiteti..?,

Mesazh nga E Dashuruar prej Tue 02 Nov 2010, 12:35

Virtualiteti dhe realitet jan shume ndrysh,megjithse mendoj se ky lloj komunikimi ka vlera sepse e njeh personin ne fjale ndryshe nga c'mund ta njihje ne realitet,duke mare parasysh rendesin e aparences shume njerez as qe denjojne te te takojne pra pa te njohur ne te vertete.
Ky komunimin quhet komunikim joverbal dhe sipas gjuhetareve me te njohur ne bote ky lloj komunikimi eshte me i vertet dhe me reale se ai verbal.

firma.................................................................................................................................................................................
"All-llahu im, Ti je Falės, Bujar dhe e do faljen, ndaj mė fal mua”.
E Dashuruar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 12460
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A Lendon Virtualiteti Njesoj Si Realiteti..?,

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 02 Nov 2010, 18:18

Jan dy gjera komplet te ndryshem virtualiteti per mua eshte nje argetim me teper se ne virtualitet ..Ndersa realiteti bartesh gjithmone me ate qe shikon degjon komunikon ne menyre ball perball dim te shohim njeriun me sy dim te themi me te vertet ate qe mendojme ..Ne virtualitet nganjehere gjerat personale veshtir te tregohesh e sinqert sepse ta morin per dobesi ,, duke thene te ka ngelur virtualiteti te tregosh se kush je ..Por ka shum qe virtualitetin e morin me serjozitet qe eshte gje qe nuk duhet sepse po mos te ishte ky nuk do kishte kaq thashetheme apo lendime qe per mua skan vlere
avatar
Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 18372
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A Lendon Virtualiteti Njesoj Si Realiteti..?,

Mesazh nga Naki prej Wed 23 May 2012, 02:33

Gjithcka vetem virtuale? Jo tamam. Gjurmet qe mbeten ne gjendjen tone shpirterore jane te veshtira per te mbuluar ate qe ne pamje duket nje argetim i thjeshte, keshtu e mendoj une.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20018
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A Lendon Virtualiteti Njesoj Si Realiteti..?,

Mesazh nga bora prej Wed 23 May 2012, 08:37

Edhe jo edhe po me tepre lendon realiteti. Virtualiteti jo se nuk e di se kush eshte personi qe ke ne krahun tjeter .
bora
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 11470
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A Lendon Virtualiteti Njesoj Si Realiteti..?,

Mesazh nga Katilja prej Mon 18 Feb 2013, 12:01

Arjana shkruajti:Edhe ketu si ne realitet kemi krijuar nje bote tonen me simpatira e antipatira ...pyetja ime eshte a lendon virtualitei njesoj si realiteti?...Edhe pasi mbyllni pc_ne a mendoni me per ato qe keni shkruar e thene ketu?...
Ka Raste Kur Lendon Shume Edhe Virtualiteti, Por Realiteti Pak Me Shume!muuuu mlendon sidomos kur mjapin ato banne-t e kur me ulin gradat acarohem po skom cme boo
Katilja
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 8026
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A Lendon Virtualiteti Njesoj Si Realiteti..?,

Mesazh nga Albanian_Girl prej Mon 22 Apr 2013, 01:00

Ne jemi njeres dhe te gjithe kemi boten tone rreth vetes, krenarin tone, personalitetin tone, botkuptimet tona dhe kjo nuk dmth.se shkaku i nje miqesie duhet te behemi medeomos skllav ose te degjueshem dhe te leshohemi ne klane e kasta per te mundur apo humbur dike. Madje konsideroj se njerezit jo te formuar mire e bejne nje gje te tille. Sepse ne virtualitete nuk ka humbes ka vetem fitimtare dhe humbes ngelen vetem ata qe kane ardhe me synimin per te mundur dike.
Albanian_Girl
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 12752
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A Lendon Virtualiteti Njesoj Si Realiteti..?,

Mesazh nga jehonaa prej Mon 22 Apr 2013, 09:49

Une them po lendon shum. Kur i/e Dashuri/a tradheton mbas shpine ter kohen me dikend tjeter dhe nuk ka koh te mjaftueshme per ju sepse jan te zen ne msn,etj. Kur keto gjera behen mbas shpine ter kohen e sigurt jam se i bejn edhe ne Realitet.... Sepse nga reklamat, joshjet neper msn e tel behen edhe takimet etj. Smile

firma.................................................................................................................................................................................
Ne Jet nuk i humbim kurr Miqet,thjesht mesojm kush jan ata te vertetet ...
jehonaa
jehonaa

Shteti : ....
Postime : 254
Kyējet nė forum : 7856
Regjistruar mė : 13/05/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A Lendon Virtualiteti Njesoj Si Realiteti..?,

Mesazh nga Naki prej Mon 22 Apr 2013, 11:30

Albanian_Girl shkruajti:Ne jemi njeres dhe te gjithe kemi boten tone rreth vetes, krenarin tone, personalitetin tone, botkuptimet tona dhe kjo nuk dmth.se shkaku i nje miqesie duhet te behemi medeomos skllav ose te degjueshem dhe te leshohemi ne klane e kasta per te mundur apo humbur dike. Madje konsideroj se njerezit jo te formuar mire e bejne nje gje te tille. Sepse ne virtualitete nuk ka humbes ka vetem fitimtare dhe humbes ngelen vetem ata qe kane ardhe me synimin per te mundur dike.
Kjo eshte nje sqarim shume profesional dhe qe vertete ka te beje taman me temen. Ja nje shembull si duhet te postohet ose replikohet ne tema. Shpresoj qe do ju ndihmoj. Faleminderit Bina.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20018
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A Lendon Virtualiteti Njesoj Si Realiteti..?,

Mesazh nga Naki prej Wed 08 Apr 2015, 22:59

Une mendoj se te pakten virtualisht nuk duhet te jetojme me endrrat pamvaresisht sesa mund te realizohen ato dhe sigurisht duke bere dallimin pa lene qe te na shkaterrojne realitetin e perditshem i cili eshte pashmangerisht i lidhur me aksionet dhe vullkanet spirituale.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20018
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A Lendon Virtualiteti Njesoj Si Realiteti..?,

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi