» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A keni frike se do te keni pasoja ju ose te afermit tuaj po te tju kerkohet te shpreheni kunder ... me ze te larte???????

Shko poshtė

A keni frike se do te keni pasoja ju ose te afermit tuaj po te tju kerkohet te shpreheni kunder ... me ze te larte???????

Mesazh nga Arjana prej Sat 30 Oct 2010, 03:43

Demokraci, pluralizem, i majte, i djathte, socialist, demokrat etj, etj terma i degjojme ēdo dite te ilustruara ne media dhe me fragmente nga ngjarjet perkatese duke filluar nga djalogjet, konferenca shtypi, debate televizive .... e deri tek grushtet ne parlament. Shume nga ne pas fjaleve te tilla si pluralizem, demokraci etj nenkuptojne bashkjetesen ne paqe dhe harmoni ne nje shoqeri me ide, qendrime dhe pikpamje politike te kunderta, grupime politike te kunderta etj etj, rrespektimin e egzistences te ketij diversiteti dhe persosjen e demokracise dhe pluralizmit. Mirpo me duket se ndryshe ndodh ne praktike. Ne jeten e perditshme njerezit nuk e ndjejne frymen e demokracise liberale qe nenkupton ne fund te fundit sistemit pluralist e demokratik. Kjo vihet re sidomos ne momentet e rrotacionit pas zgjedhjeve. Largimet nga detyra te shume nenpunesve te thjeshte pas ēdo rrotacioni, Largimi nga puna deri dhe te pastrueseve per shkak te votes kunder tregojne se ajo ēka quhet demokraci dhe pluralizem ne Shqiperi vetem e tille nuk eshte.Atehere une desha te pyes;
A keni frike se do te keni pasoja ju ose te afermit tuaj po tju kerkohet te shpreheni kunder ... me ze te larte???????
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14902
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni frike se do te keni pasoja ju ose te afermit tuaj po te tju kerkohet te shpreheni kunder ... me ze te larte???????

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 30 Oct 2010, 10:06

Dua te shpreh duke thene qe njerezit nuk munden te flasin lirisht per pasojat e tyre sepse e sigurt qe demokrat apo socialist qe asnjera nuk i ndihmon keto ..Ka ikur koha politika nxen karriket edhe kur ndonjehere keto partite kan ber gje ka popullsi qe po mbarojne per copen e bukes edhe flas per periferite qe ka shqiperia nuk shikojne realitetin me sy asnje

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17463
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni frike se do te keni pasoja ju ose te afermit tuaj po te tju kerkohet te shpreheni kunder ... me ze te larte???????

Mesazh nga Katilja prej Sat 23 Feb 2013, 17:39

skam se jemi ndemokraci e gjithsecili ka tdrejten e vett me shpreh ate cka ndjennnn

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7117
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni frike se do te keni pasoja ju ose te afermit tuaj po te tju kerkohet te shpreheni kunder ... me ze te larte???????

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi