» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Arta Bajrami

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtė

Re: Arta Bajrami

Mesazh nga Naki prej Sat 01 Aug 2009, 03:25


Arta me klip ekzotik
Arta Bajrami sė shpejti do tė kthehet nė ekranet televizive me edhe njė videoklip tė ri, kėsaj here pėr kėngėn “Mos ta nin”, kėngė e cila do tė prezantojė edhe albumin e saj tė ri.“Kjo ėshtė kėnga e parė tė cilės ia kam realizuar video-klipin”, thotė Arta, e cila zotohet se nuk do tė jetė kėnga e fundit e albumit qė do tė shoqėrohet me klip.
“Mė pas do tė pasojnė edhe shumė klipe tė tjera nga kėngėt qė janė nė album. Do tė filloj me ato kėngė qė pėlqehen mė shumė dhe tė cilat janė mė tė veēanta”, shton mė tej kėngėtarja nė njė intervistė pėr tė pėrditshmen Infopress.Kėnga “Mos ta nin” ėshtė pjesė e albumit tė fundit tė kėngėtares, “Delux”.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Arta Bajrami

Mesazh nga Adonisi prej Sat 29 Aug 2009, 00:42

Nese duhet te flasim per te veqantat e Artes (si kengetare) ne kuptimin negative, atehere do na duhet nje pushim vjetore per te pershkruare gjitha. Prandaj edhe po e them vetem nje te veqant pozitive ( po theme kushtimisht) qe eshte femra e pare shqiptare qe ka mare guximin te kengoje R&B.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11457
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Arta Bajrami

Mesazh nga olsaaa prej Sat 29 Aug 2009, 11:26

pak fjal per arta bajrami me pelqen sti i saj osht eveqant nga te tjer me stili qe ka sukses
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11326
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Arta Bajrami

Mesazh nga Kle@Love prej Sun 30 Aug 2009, 13:59

Pas gjithė vėshtirėsive Arta Bajrami vjen para adhuruesve tė saj me njė album tė ri muzikor. Punėn kryesore rreth projektit tė Artės e ka nė dorė i vėllai dhe arsyeja pėr tė cilėn u vonua albumi ishte shkak tė disa lėndimeve, tė cilat i pėsoi Don Arbas gjatė njė ndeshje futbolli. Gjithashtu kėtij albumi sė pari do i bashkangjitet edhe njė videoklip kurse pėr mė shumė do presin si do rrjedhin gjėrat. Arta, njė pjesė tė kohės i duhet t’ia kushtojė edhe tė fejuarit dhe jeta Kosovė – Gjermani ia vėshtirėson edhe mė shumė planet pasi ajo lėviz sa nė njė shtet nė njė shtet tjetėr pėr tė kėnduar pėr shqiptarėt. Ja ēfarė na rrėfeu ajo pėr “Panorama Plus”.
Kjo verė paralajmėrohet si shumė e nxehtė, do tė jetė 100 gradė celsius sipas teje?
Varet se ku ndodhesh dhe ēfarė dėgjon. Por sidoqoftė, albumi im i ri ėshtė vonuar pak qė dmth se kjo verė nuk ka filluar edhe me aq nxehtėsi.
Pikėrisht kur tė gjithė ankohen se s’mund tė realizojnė albume, vjen Arta dhe sjell risi nė tregun muzikor, nga se ky inspirim?
Pas albumit tim tė fundit kam bėrė edhe 2 singla, ''Falet kjo zemėr'' dhe ''Jamaican lady'' dhe qė tė dy janė bėrė mega hite. Dmth kjo tregon qė unė nuk kam ndėrmend tė ndalem njėherė pėr njėherė por do bėj hite pas hiteve.
Shumica e kėngėve tė repertorit flasin pėr dashurinė, po nė kėtė album do vazhdojė tema e njėjtė?
Sigurisht. Dashuria do tė dominojė si gjithmonė. Ėshtė njė fenomen qė dominon nė gjithė botėn dhe pse tė mos dominojė nė punėn time.
Albumi do shoqėrohet me ndonjė videoklip, ku do realizohet ai dhe me kė do bashkėpunoni kėtė radhė? Keni nė plan realizimin e mė
shumė klipeve apo pėr momentin vetėm ai qė do shoqėrojė albumin?
Albumi im po vjen pak me vonesė. Shkak i kėsaj ėshtė lėndimi i Arbasit gjatė njė loje futbolli qė si pasojė pati nja 7 javė qėndrimi nė gips qė dmth stagnim pune. Po ashtu nuk jam e sigurtė se a do ketė mė shumė se njė videoklip a jo. Do shohim se si do shkojnė punėt.
Ndėrkohė jeni e angazhuar edhe nėpėr koncerte tė ndryshme nė diasporė, si i menaxhoni punėt, kush pėrkujdeset pėr karrierėn tėnde?
Po, jam mjaft e angazhuar nėpėr koncerte. Puna me albumin, koncertet, jeta private... Shpesh jam brenda javės nė 3- 4 shtete dhe udhėtimi tė shkatėrron. Jam pak e lodhur, por kam akoma shumė energji dhe ambicie pėr tė arritur atė qė synoj. Rreth koncerteve mė ndihmojnė njerėzit e mi, qė i kam standard e pėr tė cilėt kam folur shpesh.
Ke menduar ndonjėherė pėr tė ndryshuar profesionin?
A nuk do ishte mėkat sikur ta bėja njė gjė tė tillė?
Sikur mos ishe kėngėtare, atėherė ēfarė do tė ishte Arta Bajrami?
Nė kėtė profesion qė kam ndjehem shumė mirė. Njė zot e di se ēfarė do isha po tė mos isha kėngėtare. Ndoshta “bussines woman”.
Po me studimet si tė shkojnė punėt?
Me studime i kam punėt mė sė miri, (qesh). A e dini pse? Se nuk studioj asgjė dhe e kam pranuar faktin qė thjeshtė nuk kam kohė. Studimet kėrkojnė njė kohė dhe njė pėrkushtim tė veēantė dhe kėtė kohė, kėtė pėrkushtim unė thjesht nuk e kam mė.
Publiku tė njeh si njė ndėr femrat mė seksi dhe ekstravagante, tė pėlqen tė dukesh ashtu apo tė imponon skena?
Unė shpesh e kam thėnė qė as nuk ma imponon skena dhe as qė dua qė publiku tė mė shohė ashtu. Nuk dua qė tė mė shohin si “sex symbol” pasi e kam dėshmuar veten sa e sa herė qė publikut mund t’i ofroj atė pėr tė cilėn unė edhe mundohem, pra kėngė tė bukura. Sa pėr pamjen, thjeshtė nuk kam ēfarė tė bėj, ėshtė jashtė dėshirės apo pėrcaktimit tim. Ėshtė e thjeshtė, kjo jam unė.
Tė kalojmė pak tek jeta private, personalisht keni deklaruar fejesėn me njė djalosh i cili jeton nė Gjermani? Diēka mė shumė pėr kėtė lidhje qė tashmė ėshtė zyrtarizuar, jeni fejuar dhe a po bėheni gati pėr martesė?
Me tė fejuarin tim jemi lidhur familjarisht dhe me pėlqim mes tė dyve sė pari dhe pastaj edhe familjeve tona. Do shohim se si, ku dhe kur do tė bėjmė ceremoninė martesore.
Gjetja e njeriut tė jetės, besojmė qė ėshtė ėndėrr e ēdo femre, sa je e kėnaqur ti nga kjo lidhje?
Tė gjesh njeriun e jetes ėshtė vėrtetė njė gjė shumė e vėshtirė, jo shpesh tė vjen njė njeri qė tė pėrshtatet nė tė gjitha aspektet. Mua kjo mė ka ndodhur shumė rastėsisht dhe kur mė sė paku e kam pritur. Andaj jam mjaft e lumtur dhe shpesh ndihem e privilegjuar dhe fatlume.
Duke pasur nė krah njė femėr si Arta Bajrami, xhelozon ai si gjithė shqiptarėt?
Njė njeri qė tė do, ai xhelozon. Ėshtė njė gjė e shėndoshė nėse nuk teprohet.
Ju pengon ky hap nė jetė pėr tė vazhduar karrierėn artistike?
Jo aspak, nuk diskutohet kjo punė asnjėherė. Nuk kam pasur, nuk kam dhe nuk do kem asnjė pengesė nė vazhdimin e karrieres time por vetėm pėrkrahje. I fejuari im ėshtė krenar pėr mua dhe karrierėn time dhe ai vetėm se mė shtyn qė tė shkoj pėrpara.
Sipas disa fjalėve, jeni duke bashkėjetuar me tė fejuarin nė Gjermani?
Jam shpesh atje, e vėrtetė. Kohėve tė fundit jeta ime ėshtė vėrtetė shumė e lidhur me relacionin Kosovė - Gjermani.
Kush dėshironi t’ju kėndojė tė dasėm?
(Qesh). Do tė doja qė i fejuari im tė mė kėndojė mua njė kėngė tė preferuar qė kam. Dhe nuk ka rėndėsi se a kėndon mirė a jo. Por e di qė kjo mund tė jetė edhe njė dėshirė e parealizuar (qesh). S’ka forcė qė do mund ta detyrojė atė tė bėjė njė gjė tė tillė pasi ėshtė tip i tillė qė nuk do tė ekspozohet.

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17541
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Arta Bajrami

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi