» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


**Poezi nga Dj Sajo**.......

Shko poshtė

**Poezi nga Dj Sajo**.......

Mesazh nga Sajo prej Sun 30 Jan 2011, 16:10

Dashuria eshte vetem
nje barikad ne jet
madje loj ekomplikuar
pa rregulla
jo lind krijohet
dhe nuk sqarohet
Nuk thuhet me fjal...
me kot kerkoni dashuri ideale
Ajo sot nuk egziston;
kerkoni dituri ateher qdo kush
ju don!(....)
Do ta gjej apo jo....!?
Me fat!(...)
dashuria e madhe dhe e sinqertja vlen
dashuri epasinqert eshte gjithmon fatale
avatar
Sajo

Shteti : peja
Postime : 37
Kyējet nė forum : 8243
Regjistruar mė : 30/01/2011
Profesioni : muzik

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: **Poezi nga Dj Sajo**.......

Mesazh nga Sajo prej Sun 30 Jan 2011, 16:33

nese .Nese

Nese takohemi ne rrug e s'me thua
miredita pendohem qe te dua
nese habitesh Pse u ndam
Gjuha jon ndikoi
Nese fantazoj me von per ty
Lodhje e kot
nese shkendija e shpirtit tim ende
ndriqon jam i varfer ne zemer
nese jemi dashuruar e humbur
s'kemi pas fat
nese flas keq per ty
jam i poshter
Nese flas mir per ty
ende te dua
Nese ndonjeher te kujtoj
vetem gaboj.
avatar
Sajo

Shteti : peja
Postime : 37
Kyējet nė forum : 8243
Regjistruar mė : 30/01/2011
Profesioni : muzik

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: **Poezi nga Dj Sajo**.......

Mesazh nga Sajo prej Sun 30 Jan 2011, 16:36

D A S H U R I A -

Duro zemer duro shpirt
me ka marr malli me ti pa syt
Dit e nat mendoj per ty
Ku mbeti ajo dashuri
Pse me le ne vetmi!??
ike larg ike shkove
zemren time shkatrrove
e kjo zemer zemer e ngrat dit e nat vetem qan
pseeeeeeeeeeee
avatar
Sajo

Shteti : peja
Postime : 37
Kyējet nė forum : 8243
Regjistruar mė : 30/01/2011
Profesioni : muzik

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: **Poezi nga Dj Sajo**.......

Mesazh nga Sajo prej Sun 30 Jan 2011, 16:41

LOTET E NXET

Te njoha ateher ne agim te dites
me dhembje e mallengjim te madhe ne sy
me fytyr endrrimtar dhe shikim te dashuruar
Pyeta menjeher veten ku ishe deri tash
ne jeten time hyre befas
Dhe keshtu arrinin ditet ngadal
dhe njeri tjetrit ne shpirt depertuam
por befas humbe e mua
me mbeten vetem lotet e nxeht
avatar
Sajo

Shteti : peja
Postime : 37
Kyējet nė forum : 8243
Regjistruar mė : 30/01/2011
Profesioni : muzik

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: **Poezi nga Dj Sajo**.......

Mesazh nga Sajo prej Sun 30 Jan 2011, 16:46

URIME DHE PERSHENDETJE HUMORISTIKE

baba bojleri nana kada ja urojn fejesen tushit me lavatriqen
dhe i deshirojm kanalizim sa ma te shpejt po ashu simpatikja shOlja ja uron
lavaborit ardhejn e ujit njeherit i pershndet te gjith
pjestaret e familjes me kengen laju laju
dhe shperlaju e kenduar nga artisti i madh i muzikes ujore Qeshmja
avatar
Sajo

Shteti : peja
Postime : 37
Kyējet nė forum : 8243
Regjistruar mė : 30/01/2011
Profesioni : muzik

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: **Poezi nga Dj Sajo**.......

Mesazh nga Sajo prej Mon 31 Jan 2011, 10:21

NĖ KĖTĖ NATĖ

NE KETE NAT PA TY
nE KETE NAT NE VETMI
NE ERRESIR MENDOJ
sA TE DOJA SE KAM DITUR
ZEMER E SHPIRT GJITHMON
TE KAM THIRRUR
kOHET ME TY ISHIN LIRI
tI ME ISHE QDO FANTAZI
DHE QDO ENDERR ISHA ME TY
E TE DOJA PA KUFI
TE KAM DASHUR HIQ PA HILE
PO ME DOLE NE SHPIRT KATILE
U LARGOVE PA ARSYE
BERE QIELLIN PA ASNJE YJE
MA BERE DETIN PA ASNJE VAL
MU LARGOVE SA TE KAM DASHT
Q'DO PLAN NE JET E PATEM BER
TE TE GJITHA I HUDHE NE KORB
TI ME LE MUA PA ZEMER
MOS MENDO QE KE FAT NE DASHURI TJETER
SHPIRTIN TIM ENDE E MBAN
ZEMREN E HUAJ ASKUSH SE ADHURON
KUSH NE ZEMER NUK MUND TE HYN
SE ATY FLEN SHPIRTI IM
avatar
Sajo

Shteti : peja
Postime : 37
Kyējet nė forum : 8243
Regjistruar mė : 30/01/2011
Profesioni : muzik

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: **Poezi nga Dj Sajo**.......

Mesazh nga Sajo prej Mon 31 Jan 2011, 10:32

FJALA ZEMER

-Asgje s'eshte Fjala TRATHTI

-Gjithqka eshte fjala BESNIKERI

-Asgje s'eshte fjala GJELOZI

-Gjithqka eshte fjala DASHURI

-Asgje s'eshte fjala EMER

-Gjithqka eshte fjala ZEMER
avatar
Sajo

Shteti : peja
Postime : 37
Kyējet nė forum : 8243
Regjistruar mė : 30/01/2011
Profesioni : muzik

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: **Poezi nga Dj Sajo**.......

Mesazh nga Sajo prej Mon 31 Jan 2011, 10:36

IKE PA U DIKTUAR

LUMI QARKULLON
VUJTJET MI GJALLERON
ME KUJTOHET AJO DIT
KUR IKE TI PA PRIT
PA ME THEN AS >>L A M T U MI R<<

NGADO Q UN TY
PO TE KERKOJ ....
GJITHMON,GJITHEHER
EDHE NE VARR KUR TE SHKOJ
TY DO TE KERKOJ
SEPSE SHUM TE DASHUROJ
avatar
Sajo

Shteti : peja
Postime : 37
Kyējet nė forum : 8243
Regjistruar mė : 30/01/2011
Profesioni : muzik

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: **Poezi nga Dj Sajo**.......

Mesazh nga Sajo prej Mon 31 Jan 2011, 10:49

VUAJ PER TY-TE DUA

V-etem per ty mendoj
U-ne qe me shpirt ty te dua
A-h! sikur ta dija se ti me do
J-eten per ty kisha dhen

P-er ty un gjithnje po vuaj
Ė-shte kjo e vertet edhe pse
R-rall her ti me flet

T-y qe te dua me teper se vetveten
Y-ll i jetes je ti ta them te verteten

T-e lutem un ty, mos me harro
Ė-shte kohe egjat qe ste kam par

D-ua te them ate qe ne zemer kam
U-ne qe s;mundem aq leht me te than
A-h! e dashur mos me me lene
avatar
Sajo

Shteti : peja
Postime : 37
Kyējet nė forum : 8243
Regjistruar mė : 30/01/2011
Profesioni : muzik

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: **Poezi nga Dj Sajo**.......

Mesazh nga Sajo prej Mon 31 Jan 2011, 13:15

KUSHTUAR NENES

NENE e them kete fjal
me plot mallengjim e dashuri
sepse te dua nen me gjith shpirtin tim
kush mund te te zer vendin ?
ASKUSH DHE ASKUSH
skush nuk mundet te me dhuroj
dashurin amnore mua
sikur ti e dashura nene
me mungon kado qe shkoj

ME LINDE ME DHE DASHURIN AMNORE
ME USHQEVE ME DHE DITURIN
ME DHE TE GJITHA QE KISHE
AQ SA KISHE MUNDESI
E KUSH TJETER E BEN KETE ?
ASKUSH DHE ASKUSH
VETEM NENA QE KA DHIMBJE NDAJ FEMIUT TE VET

Por ndryshoi qdo gje me shkuarjen tende
u shua u rrenua qdo gje
edhe spe u largove nen arsyet i dim
por ne zemren time gjithmon perher do te jesh
E DASHURA NENE
Qdo fest kur vie te kujtoj me shum mall nene
sepse me mungon nene
mallkoj qdo gje qe ishte shkaktari
i ndarjes ton nene
Ishim te lumtur sepse ishe nena jon
Uroj nga zemra qe asnje femi ne bot te mos jetoj
pa me te vlefshmen NENEN
Sepse askush dhe askush nuk mund ta zer
vendin e te dashures NĖNĖ
avatar
Sajo

Shteti : peja
Postime : 37
Kyējet nė forum : 8243
Regjistruar mė : 30/01/2011
Profesioni : muzik

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: **Poezi nga Dj Sajo**.......

Mesazh nga Sajo prej Wed 02 Feb 2011, 11:17

ME URRE ,POR MOS ME HARRO

''Site uroj fat me tjetrin ty.qe fati im ishe?
Ty qe te dua,si te te urrej?...
Si te urrej kur shpirti vetem ty te ka dhe te do?!
Me thuaj si ta mbys getoarin
Qe kurr se patem as sdo ta kemi
Ndersa zemra q'do minut vetem per te,
Pastron...Gjak...Ndersa zemra
Per ty,pikon gjak e helme
Me thuaj pse sme vrave,
Por me plagose qe te me bresh
vetem me dhimbjen time...
avatar
Sajo

Shteti : peja
Postime : 37
Kyējet nė forum : 8243
Regjistruar mė : 30/01/2011
Profesioni : muzik

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: **Poezi nga Dj Sajo**.......

Mesazh nga Sajo prej Wed 02 Feb 2011, 11:22

MALLKIMI

=Te mallkoi kjo perendi qe si qiriu po digjesh
A nuk behet njeri i vertet si i ka hije
nje njeriu serioz.
vetmia eshte plage e pasherueshme
neper te cilin kalojn te rinjt e te rejat.
Puthjet qe mi dhurove ti,nuk mi dhuroi
askush ne jet
Ne ket leter vetem zogu i cili cicerron
ne dritare dhe me thot duke belbzuar
mos rri vetem por:rri pran saj
qe te don-e jo si un qe jam vetem
vetem vdekja duhet me qen e vetme
kurse, tjerat se bashku
avatar
Sajo

Shteti : peja
Postime : 37
Kyējet nė forum : 8243
Regjistruar mė : 30/01/2011
Profesioni : muzik

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: **Poezi nga Dj Sajo**.......

Mesazh nga Sajo prej Wed 02 Feb 2011, 11:30

Qka ka qene ka kalu

une nuk mundem q'do gje me pagu

Oj nane Oj Nane po te kisha ndegju

tani nuk isha ne gjermani duke ladru

?x vijet sod i kam mbushur

gru dhe femi nuk kam askun

oj nane oj nane te kisha ndegju

sod nuk isha aq shum permallu


kam mbet vetem ne gjermani kam deshir mu kthy ne shtepi

kam lind qe te vuaj o kjo jet e ime kish qen e mallkuar

me kan te bej dert une nuk kam

qe t'ja qaj hallin une qe e kam

oj nane oj nane kisha ndegju

sod ma mir me kish ra mu


e shkruar nga xxxxxxxx!
avatar
Sajo

Shteti : peja
Postime : 37
Kyējet nė forum : 8243
Regjistruar mė : 30/01/2011
Profesioni : muzik

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: **Poezi nga Dj Sajo**.......

Mesazh nga Sajo prej Wed 02 Feb 2011, 11:33

OFAAAA PO ME DHEMB SHPIRTI

ME DUKET SE SPO LIND PER MU DIELLI

KAM DHIMBJE NE SHPIRT SE NUK BESOJA

QE MA BEN KETE NUK EKAM MERITUARKETE

PSE DUHET TE VUAJ NE DASHURI

NESE SKA BESIM SKA DASHURI

O ZOT PSE DUHET TE DUROJ

KET DHIMBJE DERI KUR

ME DUHET ME DURU DERI KUR.......


Skruar nga xxxxxx
!
avatar
Sajo

Shteti : peja
Postime : 37
Kyējet nė forum : 8243
Regjistruar mė : 30/01/2011
Profesioni : muzik

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: **Poezi nga Dj Sajo**.......

Mesazh nga Sajo prej Wed 02 Feb 2011, 11:34

________$$$$$$$$______$$$$$$$$$_________
______$$$$$$$$$$$$__$$$$$$$$$$$$$_______
_____$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$______
_____$$$$$$$$$$$$URIME$$$$$$$$$$$$______
_____$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$______
______$$$$$$$$$$DITLINDJA$$$$$$$$_______
________$$$$$$$$$$-----$$$$$$$$_________
___________$$$$$$$$$$$$$$$$$____________
_____________$$$$$$$$$$$$$______________
________________$$$$$$$_________________
___$$$___$$$______$$$______$$$___$$$____
__$$$$$_$$$$$_____________$$$$$_$$$$$___
__$$$$$$$$$$$_____________$$$$$$$$$$$___
____$$$$$$$_________________$$$$$$$_____
______$$$_____________________$$$_______
_______$_______________________$_______
_
avatar
Sajo

Shteti : peja
Postime : 37
Kyējet nė forum : 8243
Regjistruar mė : 30/01/2011
Profesioni : muzik

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: **Poezi nga Dj Sajo**.......

Mesazh nga Sajo prej Wed 02 Feb 2011, 11:35

____________________________
_____________$$_____________
_________$$$$$$$$$$_________
________$____$$____$________
_______$_____$$_____$_______
_____$$______$$______$$_____
____$__$_____$$_____$__$____
___$____$____$$____$____$___
___OOOOOO___$$____OOOOO___
_____________$$_____________
_________$$Peshore$$_________
avatar
Sajo

Shteti : peja
Postime : 37
Kyējet nė forum : 8243
Regjistruar mė : 30/01/2011
Profesioni : muzik

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: **Poezi nga Dj Sajo**.......

Mesazh nga Sajo prej Wed 02 Feb 2011, 11:36

_________$$$$$$$$______$$$$$$$$$
______$$$$$$$$$$$$__$$$$$$$$$$$$$
_____$$$$$ Wer Dich nicht so mag $$$$$
_____$$$ wie Du es bist, der hat Dich $$$
_____$$$$$ einfach nicht verdient! $$$$$
______$$ Ändere Dich für niemanden, $$
________$$ denn Du bist sooooooo $$
___________$$$$$$$ lieb! $$$$$$$
_____________$$$$$$$$$$$$$$
________________$$$$$$$
__________________$$$
___________________$_

avatar
Sajo

Shteti : peja
Postime : 37
Kyējet nė forum : 8243
Regjistruar mė : 30/01/2011
Profesioni : muzik

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: **Poezi nga Dj Sajo**.......

Mesazh nga Sajo prej Wed 02 Feb 2011, 11:37

Mein Herze schenk ich dir,für immer nehm ich deinund jeder Augenblick mit dirsoll wie ein Feuer sein.

Mein Herze brennt in Liebe,für immer ist es dein,oh, dass es bei dir bliebe,lass es dein Hirte sein.

Mein Herze schenkt dir Treue,für immer halt's bei dir,dass ich es nie bereue,dein Herze gabst du mir.

Dein Herze schenkt mir Frieden,es gibt stets auf mich acht,es lehrte mich zu lieben,bei Tag und auch bei Nacht.
avatar
Sajo

Shteti : peja
Postime : 37
Kyējet nė forum : 8243
Regjistruar mė : 30/01/2011
Profesioni : muzik

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: **Poezi nga Dj Sajo**.......

Mesazh nga Sajo prej Wed 02 Feb 2011, 11:37

Ich möchte dir etwas erzählendoch es ist schwer für michaber was soll ich mich da quälenganz einfach - ich liebe dich.

Doch Liebe,was ist Liebees ist ein schweres Wortmanchmal kommt es wie ein Blitzund dann ist es wieder fort.

Um Liebe festzuhaltenfür immer, das ist schwerman braucht dafür viel Güte,Verständnisund noch ein bischen mehr.

Viel Vertrauen muß man zeigender Egoismus bleibt tabuund oft hilft auch das Schweigenim richtigen Moment dazu.

Die Sorgen sollte man teilenob sie groß sind oder kleinEntscheidungen trifft man zusammenund nie einer allein

Harnoniert dies alles zusammendann ist es klar für michich kann mit stolz dann sagenmein Schatz, ich liebe dich
avatar
Sajo

Shteti : peja
Postime : 37
Kyējet nė forum : 8243
Regjistruar mė : 30/01/2011
Profesioni : muzik

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: **Poezi nga Dj Sajo**.......

Mesazh nga Sajo prej Wed 02 Feb 2011, 11:38

Möchte die liebe dir bringen,sollte ich auch nichts dabei gewinnen.
Wenn ich diesen brief von dir hätte,wäre ich dumm,wenn ich ihn nicht verstecke.
Soweit weg wie es nur geht,damit sich die liebe wieder in deinem leben bewegt.
Sollte ich auch fern sein von dir,meine liebe wird immer für dich sein jetzt , überall und hier.
Sollten Trännen rollen über deine wangen,werde ich es sein der sie dir trocknet ohne bangen.
Werde immer dir zur seite stehen,auch wenn wir nicht gemeinsam gehn.
Ich möchte immer da sein für dich,ach du mein engel,ich bin so verliebt in dich.
Habe mein leben fast aufgegeben,da trats du schöne Maid in mein Leben.
Wie ein sonnenstrahl,traf mich dein blick,ich schau nach vorne,nicht mehr zurück.
Was könnte es für mich schöneres geben auf erden,als von dir geliebt zu werden.
avatar
Sajo

Shteti : peja
Postime : 37
Kyējet nė forum : 8243
Regjistruar mė : 30/01/2011
Profesioni : muzik

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: **Poezi nga Dj Sajo**.......

Mesazh nga Sajo prej Wed 02 Feb 2011, 11:39

_______*********_________********________
______***********_______**********_______
_____*************_____************______
_____**************___*************______
_____***************_**************______
______**********TE DUA************_______
_______**************************________
_________**********************__________
____________****************_____________
_______________**********________________
_________________******__________________
__________________****___________________
___________________**____________________
___________________*_____________________
__________________*______________________
_________________*_______________________
_______________*_________________________
__________###__###__#####____###______
__________###__###__##__##___###______
__________###__###__##__##___###______
__________########__##__##___###______
__________###__###__##__##___###______
__________###__###__##__##___#######_
__________###__###__#####____#######_
__________***____________________________
_________***________________

avatar
Sajo

Shteti : peja
Postime : 37
Kyējet nė forum : 8243
Regjistruar mė : 30/01/2011
Profesioni : muzik

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: **Poezi nga Dj Sajo**.......

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 26 Mar 2011, 11:36

Kjo Teme kaloj tek Gadegoria e Poezive

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17625
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: **Poezi nga Dj Sajo**.......

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi