» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Mima Kastrati

Shko poshtė

Mima Kastrati

Mesazh nga Naki prej Mon 07 Mar 2011, 17:49

Mima Kastrati lindi nė Qytetin e bukur tė Besianės. Aty edhe e filloi shkollėn fillore. Muzikėn dhe Poezinė e kishte pėrherė nė zemėr. Qysh nė klasėn e parė hynė nė grupin Koral tė Shkollės. Nė klasėn e dytė shpėrblehet si recitatore mė mirė me Poezinė ,,Ganimete Tėrbeshi '' dhe ,,Populli Palestinez'' nė Revistėn pėr Fėmijė. Nė klasėn e tretė dhe tė katėr angazhohet nga Gani Gjafolli nė Emisionin televiziv pėr fėmijė, si dhe nė emisionin ,,Babadimri mbeti vet''. Shkollėn Fillore e mbaroi nė Besian dhe gjatė kėtyre tetė viteve ajo si ndahet kurrė Muzikės, por merrė pjesė nė shfaqje tė ndryshme, nuk len anash as provat nė Shoqėrinė Kulturore ,,Josip Rela'' nė Besianė ku pėrpos shumė Kėngėtarėve ishin edhe Nysret Muqiqi dhe Afrim Muqiqi. Mė pas vazhdon Shkollėn e Medicinės nė Prishtine ku edhe angazhohet prej fillimit nė grupin Muzikor te Shkollės. Mbaron edhe njė kurs tė Muzikės dhe shpėrblehet me njė Diplomė si Kėngėtare mė e mire nė Festėn e Ditės sė Ushtarit. Babai i saj ishte njė intelektual i shquar i cili punoi si lektor nė RTP-sė. Dėshira e tė cilit ishte qė vajza e tij tė bėhet mjeke. Mima duke e respektuar dėshirėn e tij, vendosi qė Mjekėsia tė jetė profesioni i saj i ardhshėm. Ajo vazhdoi studimet nė universitetin e Prishtinės. Pasi qė universiteti i Prishtinės u mbyll nga Policia Serbe, vendosi tė ik te i dashuri i saj, Ahmeti, nė gjermani me tė cilin edhe u martua. Sot ėshtė nėnė e dy fėmijėve te lumtur, Ulpianės dhe Dardanit. Tash kur fėmijėt e saj janė pakė mė tė rritur, vendosi ti kthehet edhe njė herė me plot elan dhe dashuri muzikės tė cilėn aq shumė e deshi, me pėrkrahjen e pakursyer te bashkėshortit te saj.
Nė vitin 2007 promovoi CD-nė e parė ,,Luj me ty'' dhe videoklipin nė duet ,,M`fal tė lutem'' me Hysin. Mė pas vazhdoi bashkėpunimin me Z. Naim Krasniqin nė RTV-21, ku edhe merrė pjesė nė incizimet pėr vitin e ri. Nga Produkcioni Muzikor Emra.com ftohet pėr pjesėmarrje nė DVD-nė e Stupcave. Nė shkurt tė vitit 2008 merrė pjesė nė Shoun e Z. Naim Abazit sė bashku me Rovena Dilen dhe Shpat Kasapin. Edhe Qumili i ofron bashkėpunim pėr incizimin e DVD-sė pėr nder tė ,,8 Marsit''. Albumin e dytė ,,Thellė nė Zemėr'' bashkė me dy videoklipe ,,Pse s`mė thua” dhe “Maturantėt'' e sponzoroi Firma e mirėnjohur "MABETEX" nė krye me Z. Bexhet Pacollin. Nė Diasporė ėshtė e kyēur nė Firmėn Gjermane Pionierfilm si Kėngėtare. Mima nuk ndalet me kaq, por vazhdon punėn saj me energjinė te cilėn e ka akumuluar 13 vite me radhe. Tash ėshtė duke bashkėpunuar me sukses me kompozitor te shquar.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi