» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dashuria per Feministet

Shko poshtė

Dashuria per Feministet

Mesazh nga benita krusha prej Thu 10 Mar 2011, 16:45

DASHURIA!!!

gjithmone si e vegel
e kisha nje kurreshtje
si eshte dashuria???
mendoja ne heshtje

pse ca njerez vajtojne
per nje dashuri
e disa vallezojne
te mbushur me lumturi

athua valle kjo ndjenje
si te ben te ndihesh
me shum te ben te lumtur?
apo te merzitesh

njerezit ne bot
dashurojne vetem nje here
zemra u mbushet plot
me gezim e hare

me ndjenja mos luaj
eshte pa drejtesi
te besh dike te vuaj
kur te shpall dashuri

ne ditet e sotme
po ndodhin fatkeqesi
shume femra po mashtrohen
nga fjala dashuri

degjoni ju o mikesha
meshkujve mos ju besoni
se nese ashtu veproni
veten do e shkaterroni

ne kete moshe qe jemi
ndodhemi ne nje udhekryq
duhet mire te mendojme
qe te mos gabojme

meshkujt ti studiojme
qe te mos na poshterojne
koken lart ta mbajme
per ta kurr te mos qajme

edhe meshkujt dashurojne
per nje femer do jetojne
por keshtu do veprojne
kur aventurat ti kalojne

nje 15vjeqar
nuk di te dashuroj
ai vetem mendon
si te te shfrytezoj

prandaj mos u bej viktuime
e nje hipokriti
qe me fjale te bukura
krenarine ta zbriti

mbaje koken larte
mos bjer ne ndikim te fjaleve
sepse gjithkush eshte ne gjendje
te te jap thjesht ca komplimente

pra per fund ju them
ka kohe per dashuri
shfrytezojeni kete rini
mbusheni jeten me lumturi

dikur do dashurohesh
me nje burr do martohesh
te gjitha do ti kesh
mbreteresh e dikujt do jesh

keshtuqe mos u ngut
qdo gje ne kohe te vet
nese vepron me menquri nje fat i mir po te pret


flower

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8807
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria per Feministet

Mesazh nga stralli prej Wed 23 Mar 2011, 17:02

________________________________________
Dashuria

E mban mend, moj Mare,
dashurin' e pare?
Njeri nuk e gjegji,
se jeshme te vegji.
Une pa ty s'rroje,
vij' e te kerkoje;
tl pa mua s'rroje,
vij' e me kerkoje.
Ne lule me ere
putheshim ngahere,
dhe si burr' e grua
losnim nene ftua.
Nje dite, te dyza
losnim mbylla-syza:
U fshyem pa dukur
Cine te besoj tanine,
perendin' a dashurine?
Perendi ne kete jete
eshte dashuria vete.
avatar
stralli

Postime : 715
Kyējet nė forum : 9218
Regjistruar mė : 21/09/2010
Profesioni : Teknik

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria per Feministet

Mesazh nga Katilja prej Mon 01 Jul 2013, 18:50

Pa ty jete me duket e ashper
Pa ty cdo gje me duket e vdekur
Pa ty dhe dita kurre ska mbarim
Pa ty dhe yjet nuk kane te njejtin shkelqim

Pa ty vetem trishtim ka ne syte e mi
Pa ty ndjehem gjithnje ne vetmi
Pa ty kete jete nuk me pelqen ta jetoj
Pa ty vetem vdekjen imagjinoj

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria per Feministet

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi