» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


“Nuk tė dua mė...”

Shko poshtė

“Nuk tė dua mė...”

Mesazh nga Naki prej Mon 25 Apr 2011, 09:03

Ndarjet janė shndėrruar nė njė fenomen i zakonshėm nė ditėt e sotme, por arsyet janė tė njėjta pothuajse pėr tė gjithė.
Njė revistė angleze, The Cosmopolitan, u shndėrrua nė organizatore tė njė ankete pėr tė zbuluar se cilat janė arsyet kryesore qė shtyjnė femrat tė prishin njė marrėdhėnie.
Pėr tė gjetur dhjetė motivet mė tė shpeshta, u pyetėn 1 400 femra, rreth zhgėnjimeve tė pėsuara nė jetėn e tyre sentimentale
10 – Sipas deklaratave tė tė intervistuarave, arsyeja e dhjetė mė e rėndėsishme e ndarjeve ėshtė raporti seksual. 15,7% e femrave u shprehėn se mosqenia nė nivelin e duhur nė krevat i partnerit, i ka bėrė tė prishin raportin.
9 – Me 18,9%, arsyeja e nėntė mė e shpeshtė ėshtė mungesa e interesit tė mashkullit ndaj familjes sė vajzės.
8 – Marrėdhėniet nė distancė janė njė tjetėr argument kryesor nė dhėnien fund tė raportit. 20,2% e femrave nuk do tė ishin tė gatshme tė pranonin distancėn.
7 – Ambicia e pakėt e partnerit, i cili ndihet mirė me vendin e punės qė ka dhe nuk dėshiron tė bėjė karrierė ėshtė arsyeja e shtatė mė e shpeshtė e ndarjeve, me 20,6%.
6 – 21,1% e femrave kanė prishur njė raport sepse mashkulli pėrkrah tyre nuk ishte aspak romantik dhe aspak i vėmendshėm ndaj datave tė rėndėsishme apo dhuratave.
5 – Njė arsye e fortė ėshtė edhe dėshira pėr tė qenė e vetme. 21,1% e tė intervistuarave kanė ndierė kėtė nevojė gjatė njė lidhjeje.
4 – Sherret e vazhdueshme e shkatėrrojnė pothuajse gjithmonė njė raport. 29,1% e femrave pranuan se janė ndarė tė paktėn njė herė pėr kėtė arsye.
3 – Humbja e besimit mund tė jetė po aq e dėmshme pėr njė raport sa edhe tradhtia. 29,7% cituan kėtė arsye.
2 – Tradhtia ėshtė arsyeja e dytė mė e shpeshtė pėrse femrat braktisin njė mashkull. 36,6%, ose mė shumė se njė nė tre femra, i ka dhėnė duart partnerit pėr kėtė arsye.
1 – Arsyeja kryesore, humbja e dashurisė. Fraza “nuk tė dua mė” ka ēuar 39,7% tė femrave nė ndarje.
/Telegrafi/

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19184
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: “Nuk tė dua mė...”

Mesazh nga benita krusha prej Mon 25 Apr 2011, 10:34

weee mua me ka ndodhur nr 3 per nje periudhe kohore por e kam rifituar prap. jo ashtu siq e kam pasur por tani kam besim me rezerva besim ky i cili hyn ne pune vetem kur me argumentohet me fakte fjala e thene.

nuk e di ndoshta dashuria ime per te ka qene me e madhe se aq sa te me lejoje te ndahem pa luftuar Smile

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8804
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi