» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

16 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 16 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Tė mbetemi miq! Mos i besoni shumė ..

Shko poshtė

Tė mbetemi miq! Mos i besoni shumė ..

Mesazh nga Kle@Love prej Wed 18 May 2011, 10:06

Mos i besoni shumė burrit qė dėshiron tė mbetet nė lidhje me ish tė dashurėn.

Burri qė thotė se dėshiron tė mbetet mik juaji, pas pėrfundimit tė lidhjes dashurore, me gjasė ashtu edhe mendon. Gjinia mė e fortė ka njė nevojė gati patologjike tė mbetet nė raporte tė mira me partneret e veta tė mėparshme.

Gruas ose vajzės qė ka durim, ish i dashuri do t'i telefonojė gjithmonė kur e ka ngushtė nė punė, kur ka probleme me familjen ose vajzėn e re...

Vajza, partneri i sė cilės shihet shpesh me tė dashurin e tij, ka tė drejtė tė dyshojė. Nėse ajo zonjė e pazakontė ka pasur aq tė meta (siē thotė ai) pse shihet me tė. Ndoshta edhe ka diēka ndėrmjet tyre?

Burrat nė realitet janė oportunistė. Ata dėshirojnė tė jenė tė siguruar nga disa anė. Burrat i urrejnė konfliktet emocionale dhe pėr kėtė arsye pėrpiqen qė ndarja tė kalojė qetė. Nė atė mėnyrė gati gjithnjė ndodhen nė shėrim tė ish-partnereve tė veta.

B_ /Telegrafi/

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17445
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė mbetemi miq! Mos i besoni shumė ..

Mesazh nga princesse prej Sun 22 May 2011, 21:27

Un per vete nuk e pranoj kete shkrim ma lart. Une kam qene nje kohe me te dashurin dhe pas nje mosmarrveshje- shkurt qeshtje personale tani kemi mbet miq shume te mire. Varet nga personat dhe edukata. Ta kesh mik nje ish burre apo dashnor eshte knaqesi. Nuk mundem te them se te gjithe jan njesoj por sot kjo eshte normale.
avatar
princesse

Shteti : Tokė
Postime : 58
Kyējet nė forum : 11325
Regjistruar mė : 12/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė mbetemi miq! Mos i besoni shumė ..

Mesazh nga benita krusha prej Fri 27 May 2011, 11:33

princeshe a mund te behesh e sinqerte e te thuash qe kur rri me mikun e shenderruar ne mik nga nje dashuri ty nuk te ben ti kujtosh momentet me te kur ishit ne nje status tjeter??? nese jo ateher ju nuk e keni deshtur kurr te dashurin tuaj se perndryshe si do ta shikoje ne sy do te doje ta puthje sepse do ndjeje nostalgji per momentet me te, apsolutisht nuk mendoj se mund te kthehet nje dashuri e vertet ne shoqeri, por nese behet fjale per nje afere apo aventure pa ndjenja te thella thjesht me ndjenja te qastit, atehere po mund te mbeteni shok perndryshe nuk ta lejon zemra, e dashur.

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8711
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė mbetemi miq! Mos i besoni shumė ..

Mesazh nga Leta prej Thu 21 Jul 2011, 19:35

Bravo Benita Krusha, e mbeshtes plotesisht shkrimin qe e ke bere!! te njetin mendim e ndaj dhe une .
avatar
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 8751
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė mbetemi miq! Mos i besoni shumė ..

Mesazh nga Naki prej Fri 22 Jul 2011, 19:05

Nuk eshte tragjike rikthimi nga dashuria ne miqesi nese ke te besh me njerez qe e kuptojne. Une nuk do te komentoja shkrimin e benites eshte ok dhe eshte mendim i saj. Por do te thoja edhe ne miqesi mund te besh knaqesi shpresoj me kupton benita.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19091
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė mbetemi miq! Mos i besoni shumė ..

Mesazh nga prima_dona prej Sat 23 Jul 2011, 03:57

Une mendoj se ne pikepamje dhe me kohen te cilen jemi jane te mundura te dyja variantet. Dashuria e rastesishme apo dashuria nga simpatia mund te kalohet ne shoqeri dhe e njeta mund te "luhet" sipas shijes se dy ish te dashureve tash miqeve. Me pelqen thenja e Naki-t, ne miqesi mund te besh edhe knaqesi. Pse Jo !
avatar
prima_dona

Shteti : Prishtinė
Postime : 122
Kyējet nė forum : 10832
Regjistruar mė : 01/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė mbetemi miq! Mos i besoni shumė ..

Mesazh nga Doruntina Miftari prej Sun 24 Jul 2011, 21:59

pajtohem plotesisht me fjalet qe i ke then Benita Krusha
sepse at qe e ke dashur apo e do me te vertet nuk mund ta konsiderosh thjesht vetem si shoqeri pa marrur parasysh situatave apo rrethanes se tyre nese nuk mund te jen bashk por zemra ndin diqka tjeter kur e ke dashur dikend me te vertet edhe pse ndoshta nuk mund te jen se bashku
por esht mirekuptimi mes tyre dhe mbeten si miq
por siq shoh disa postime thjesht si shoqeri per kenaqesi nuk po mund te kuptoj ket
sepse ndoshta per dikend esht thjesht kenaqesi momenti qe nuk ka pasur dashuri asnjeher ndaj atij personi apo te them thjesht nese ju ipet rasti te bejn nje kenaqesi momenti me kend te ju vinte shanca


firma.................................................................................................................................................................................
avatar
Doruntina Miftari

Postime : 92
Kyējet nė forum : 8142
Regjistruar mė : 22/01/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė mbetemi miq! Mos i besoni shumė ..

Mesazh nga deti prej Mon 25 Jul 2011, 11:19

Miqesia e bere per here te dyte (me te njejtin person) nuk do te jete e mire si perpara. C'perfitim kemi nga nje "limon i shtrydhur"? Keshtu une e kuptoj miqesine e dyte e cila me shume do te jete dekorative se sa funksionale. Nese ne miqesine e pare (nga dsashuria) nuk u arrit caku, pse duhet t'a kerkojme nje ngushellim ne miqesine e dyte?
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13573
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė mbetemi miq! Mos i besoni shumė ..

Mesazh nga Genci-fr prej Tue 26 Jul 2011, 15:49

Naki shkruajti:Nuk eshte tragjike rikthimi nga dashuria ne miqesi nese ke te besh me njerez qe e kuptojne. Une nuk do te komentoja shkrimin e benites eshte ok dhe eshte mendim i saj. Por do te thoja edhe ne miqesi mund te besh knaqesi shpresoj me kupton benita.

Naki Tragjike nuk do te ishte as po ta dinte bahkshortja se qon dashuri me shoqen, ama morale njerzore nuk ehst sikur ish te dashuren ta kesh prap ne shoqeri, si psh po ta kehs nr e saj ne tel...saher qe do e shofesh tel... do te shkoj mendja ta ftoje per cafef..e ndersa deri ku arrin puna e caffes mbetet ENIGM...andaj mendoj qe nuk duhet pasur raporte shoqerore nese me par ke pas lidhje me tė sepse nese jo fizikisht ateher emocionalisht qdo qast tradhetohet partneri...

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10334
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė mbetemi miq! Mos i besoni shumė ..

Mesazh nga prima_dona prej Wed 03 Aug 2011, 00:43

Eshte veshtire te shkruhet ngase ka x situata. Personalisht nuk kam pergjigje "Po" ose "Jo" vertet eshte veshtire. Me pelqeu shkrimi i detit " nuk do te jete e mire ..."
avatar
prima_dona

Shteti : Prishtinė
Postime : 122
Kyējet nė forum : 10832
Regjistruar mė : 01/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė mbetemi miq! Mos i besoni shumė ..

Mesazh nga Majlinda prej Wed 03 Aug 2011, 21:35

Po po eshte e mundur te mbesni miq mos e boni shume tragjike varet nga njeri dhe nga kultura. Nuk ka asgjo tkeqe nga dashuria ne miqesi por nuk do me thane se nuk eshte e mundur qe prap te jeni ne shtrat me mikun. Nuk jemi duke shkuar me kohen apo? Ose mos po kthehemi prapa me kohen.
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12180
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė mbetemi miq! Mos i besoni shumė ..

Mesazh nga deti prej Fri 05 Aug 2011, 09:03

Po Majlinda, cdo gje eshte e mundur dhe asgje s'eshte tragjike. Varet nga njerezit, natyra e tyre, karakteri, morali dhe shumecka tjeter. Mirepo, kalimi i shpeshte i ketyre kufijve, sikur e zbehė vleren qofte te dashurise ashtu edhe te miqesise. Kalimi nga miqesia ne dashuri eshte gje e mire, e natyrshme dhe jep siguri me te madhe per nje lidhje te qendrueshme. Anasjelltas, kalimi nga dashuria ne miqesi eshte degraduese dhe behet me qellim te caktuar, ku interesi eshte ne plan te pare dhe nuk ka ndonje siguri per jetegjatesi ne kete lidhje. Nese qellimi kryesor i miqesise se dyte eshte shtrati (seksi), atehere kjo lidhje nuk duhet ta kete emrin miqesi por disi tjeter!
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13573
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė mbetemi miq! Mos i besoni shumė ..

Mesazh nga Naki prej Fri 05 Aug 2011, 22:09

deti shkruajti:Varet nga njerezit, natyra e tyre, karakteri, morali dhe shumecka tjeter.
Kjo thenje po me pelqen dhe mua nuk do koment. Gjithashtu edhe Majlinda mire e ka sepse tani kan ndryshuar koherat nuk po kendohet me ajo kenga e vjeter dhe morali sikur eshte harruar. Pas disa vitesh kush e di cfar do kemi!?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19091
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė mbetemi miq! Mos i besoni shumė ..

Mesazh nga Katilja prej Mon 18 Feb 2013, 17:13

nuk m und trri mikja e dikujt qe dikur jepja jeten per te ose qe e doja me shpirt perkundrazi edhe vet sdo doja qe gjerat midis nesh tperfundonin ne ket menyreeeee madje do ika edhe nga vendi siesi mos ta shoh me tjeter

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7099
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė mbetemi miq! Mos i besoni shumė ..

Mesazh nga albi prej Mon 24 Feb 2014, 13:45

besnik bonu ama bes mos  i zen  atyre si jan te dyshimte
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12108
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė mbetemi miq! Mos i besoni shumė ..

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi