» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Miq vetem ne shtrat

Shko poshtė

Miq vetem ne shtrat

Mesazh nga Kle@Love prej Thu 09 Jun 2011, 09:59

A mund tė funksionojė mes njė burri dhe njė gruaje, njė marrėdhėnie e ndėrtuar vetėm mbi seks? Njė pjesė e seksologėve pėrgjigjen "Po". Dy individė qė takohen vetėm pėr tė bėrė seks, i krijojnė njė shoqėri shumė tė kėndshme njėri tjetrit kur takohen vetėm nė periudha emergjence seksuale. Dhe, nė kėtė mėnyrė mund tė vazhdojnė pėr vite tė tėra. Problemet lindin kur tėrheqjet seksuale transformohen nė dashuri. Nė atė rast ai dhe ajo nisin tė pretendojnė mė shumė nga njėri-tjetri dhe kėshtu prishet magjia e seksit.

Cila ėshtė mosha mesatare e personave qė zgjedhin miqėsitė e bazuara mbi seks? "Nga 30-35 vjeē, mė tė rinjtė zakonisht nuk i parapėlqejė kėnaqėsitė e erosit tė pashoqėruar nga pėrfshirja emotive", tregojnė seksologėt.

Prishja e kėtyre raporteve ėshtė e pashmangshme kur njėri prej partnerėve dashurohet me njė person tė tretė?

Megjithatė burrat shumė mė tepėr se gratė tolerojnė nė kėtė drejtim, dhe u pėlqen t'i kenė kėmbėt tė mbėshtetura nė dy shtretėr. "Kjo, sepse mashkulli nė dėshirėn e tij pėr transgresion kėrkon kėshtu t'i konfirmojė vetes dėshirėn pėr autonomi. Kur arrin tė joshė gra tė tjera ėshtė njėsoj si t'i thotė shoqes sė tij: "Nuk e kam dorėzuar jetėn time nė duart tuaja, nuk e kam humbur pushtetin tim, bėj si tė dua dhe kur tė dua". Kurse gruaja qė zakonisht nuk e pėrjeton njė marrėdhėnie tė qėndrueshme si formė varėsie tė njėrit nga tjetri nuk ka nevojė t'i tregojė asgjė askujt..Shqiperia.com

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17550
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Miq vetem ne shtrat

Mesazh nga deti prej Fri 10 Jun 2011, 08:43

Miq vetem ne shtrat - patjeter se funksionon dhe mund te jete edhe ne shtigje te gjata. Jane kombinimet e ndryshme te partnereve (jo te dashuruarve) qe mbase e gjejne veten dhe behen "idealė" ne kete trekendesh. Keto lidhje e kane te vetmin synim seksin dhe kenaqesine qe e gjejne ne keto marredhenie. Dhe kjo kenaqesi sigurisht se eshte e embel dhe e fuqishme sepse behet pa presion. Partneret jane me te relaksuar sepse mbi ta nuk rendon barra e problemeve qe kerkon perditshmeria e tyre. Pra, obligimet dhe pergjegjesite e perditshmerise rendojne mbi familje /burre grua/ kurse shtrati qe i ben miq vetem per seks sikur i shkarkon nga tensionet dhe stresi i akumuluar ne lidhjen e rregullt martesore.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13678
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Miq vetem ne shtrat

Mesazh nga Naki prej Wed 23 May 2012, 02:00

Po do te funksiononte nese behet pa presion nese lidhja e tyre ka per qellim vetem seksin.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19196
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Miq vetem ne shtrat

Mesazh nga bora prej Wed 23 May 2012, 08:59

Bo nuk e di me duket pa si ...........
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10648
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Miq vetem ne shtrat

Mesazh nga Naki prej Wed 23 May 2012, 16:04

Po po funksionon ...

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19196
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Miq vetem ne shtrat

Mesazh nga Lerti prej Fri 25 May 2012, 18:25

Po po qysh nuk funksionon
avatar
Lerti

Shteti : Prishtinė
Postime : 55
Kyējet nė forum : 11769
Regjistruar mė : 05/10/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Miq vetem ne shtrat

Mesazh nga Naki prej Fri 25 May 2012, 19:54

Pershendetje mikja ime

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19196
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Miq vetem ne shtrat

Mesazh nga Katilja prej Sun 07 Jul 2013, 14:16

LIDHJE IDEALE PER MESHKUJT SIDOMOS, POR EDHE PER FEMRAT...

eSHTE LIDHJA QE ENDERROJNE MESHKUJT SOT E KESAJ DITE. [ENDRRA NE SIRTAR HIHIHIIH]

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7204
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Miq vetem ne shtrat

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi