» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Interneti i bėn fėmijėt mė tė pafuqishėm

Shko poshtė

Interneti i bėn fėmijėt mė tė pafuqishėm

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 13 Jun 2011, 11:12

Fėmijėria e dominuar nga lojėrat nė kompjuter, televizori dhe rrjetet sociale, po bėn qė 10-vjeēarėt e sotėm tė jenė mė tė pafuqishėm, se bashkėmoshatarėt e tyre tė viteve ’90. Sipas njė studimi tė bėrė me 300 fėmijė nė Essex (Angli), fėmijėt e sotėm janė mė pak tė fuqishėm se ata tė 2 dekadave mė parė dhe kjo duket nė faktin, se nuk arrijnė dot tė bėjnė ushtrimet fizike nė shkollė qė nė vitet ’90 bėheshin pa problem.Ekspertėt theksojnė se lojėrat nė kompjuter dhe FB kanė zėvendėsuar futbollin dhe shumė lojėra tė tjera qė zhillohen nė ambient tė hapur. Kjo bėn qė trupi i fėmijėve tė jetė mė pak muskuloz dhe mė shumė i dhjamosur.

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17625
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interneti i bėn fėmijėt mė tė pafuqishėm

Mesazh nga albi prej Wed 15 Jun 2011, 15:23

interneti i largo femit nga libra
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12288
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interneti i bėn fėmijėt mė tė pafuqishėm

Mesazh nga benita krusha prej Fri 17 Jun 2011, 16:54

nuk e di sa e keni verejtur qe ne perendim shumica e femijeve jane me te shendoshe. dhe e dini pse? sepse nuk merren me aktivitete sportive por rrine ulur ne cp aty hane buk aty luajne aty mesojne aty i bejne te gjitha. si duket kohet e fundit interneti po ka ndikim te njejte edhe tek femijet shqipetare

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8891
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interneti i bėn fėmijėt mė tė pafuqishėm

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi