» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Virtyti dhe vesi.

Shko poshtė

Virtyti dhe vesi.

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 20 Jun 2011, 11:46

Me lind nje pyetje; Pse eshte me e lehte te fitosh vesin se virtytin?

Mendoj se nuk ka qenie njerezore qe nuk posedon edhe vesin edhe virtytin. Diferenca qendron tek raporti qe ato kane tek seicili prej nesh.

Cilin emertoni ves dhe cilin virtyt?!

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17619
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virtyti dhe vesi.

Mesazh nga deti prej Wed 29 Jun 2011, 08:22

Virtytet jane vlerat pozitive qe i kemi. Ato e percaktojne personalitetin tone dhe e kompletojne si teresi. Qe ti posedojme keto vlera duhet rruge e gjate, sakrifice por edhe durim.
Veset jane shprehite apo cilesite tona qe i fitojme lehte por qe veshtire i largojme nga perditshmeria e jone. Ato me kohe piqen dhe behen pjese e jona e pandashme. Veset jane personale dhe askend nuk e demtojne me teper se veten tone. Ato krijojne situata te pakendshme ne shoqeri dhe nuk na bejne te ndjehemi mire.
Duhet patur kujdes qe veset te mos kalojne ne komplekse sepse eshte veshtire te lirohemi nga ato.
Keni degjuar te thone: ēfare vesveselie qe eshte! He pra, ikni veseve dhe perbrenda vetes tuaj krijoni sa me shume virtyte sepse atehere do te thone: lum si ai!
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13747
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi