» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Lėmosha ndihmon shfrytėzimin e fėmijėve

Shko poshtė

Lėmosha ndihmon shfrytėzimin e fėmijėve

Mesazh nga Kle@Love prej Fri 24 Jun 2011, 10:36

Ne rruget e kryeqytetit Shqiptar te bie ne sy prania e madhe e lypsareve, larmia e tyre, pozicionimet strategjike neper pika kyce, apo me te frekuenturat nga shtresat e larta apo turistet.

Femije, gra e pleq, kryesisht me ngjyre qe lypin, "shesin" sherbime nga me te cuditshmet.

Mjafton te qendrosh 1 ore ne nje kafene nga zona e quajtur Ish blloku dhe ne tavoline mund te te vine te te "shesin" gazeta, lule, cakmakee paketa, larje xhamash neper kryqezime, kikirike, etj etj, kryesisht pjesa derrmuese femije qe kane braktisur shkollat.

Bashkia e Tiranes ka ndermarre nje sere fushatash sensibilizuese per qytetaret, te mos ndihmojne ne shfrytezimin e ketyre femijeve, por perseri realiteti eshte shume larg ndergjegjesimit.

A u jepni lemsohe lypsareve, a mendoni se ju beheni pjese e viktimizit te tij dhe te shoqerise.

Nese te gjitha lemsohat do te jepeshin per bujari, atehere lypsaret do te kishin vdekur. F. Nietche !

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17550
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi