» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Si pėr tė kultivuar dėshirėn.

Shko poshtė

Si pėr tė kultivuar dėshirėn.

Mesazh nga Kle@Love prej Thu 30 Jun 2011, 23:25

Theres njė mit qė pėrshkon kulturėn amerikane qė thotė se dėshira brenda njė ēift ėshtė tėrėsisht rreth seksit. Ndėrsa "seksi dhe oreksi pėr tė" ėshtė njė komponent thelbėsor e dėshirės pėr njė ēift tė shėndetshme, dėshirėn e vėrtetė tė arrijė deri pėrtej dėshirės seksuale. Kjo ėshtė shpresa ime se kėto kėshilla do t'ju ndihmojnė tė filloni tė mendoni pėr dėshirėn nė njė mėnyrė mė tė mėdha dhe mė tėrėsor, "nė mėnyrė qė ju dhe partneri juaj mund tė kultivojnė llojin e dėshirėn qė thellohet, enlivens dhe mban dashurinė tuaj. Heres me dėshirėn e saj nė shumė forma!

1. Gratė marrė shėnim: Burrat janė komplekse. Vetėm sepse njė djalė ka njė ****, doesnt tė thotė se ai dėshiron qė ju automatikisht. Ideja se burrat janė krijesa tė thjeshta drejtuar nga **** s te paren e tyre dhe ēdo gjė tjetėr i dytė ėshtė fals, por kjo ide vazhdon tė jetė e pėrforcuar pėrsėri dhe pėrsėri dhe pėrsėri nė kulturėn tonė. Meshkujt kanė mendime shumė, ndjenjat dhe pjesėve tė trupit qė kanė asgjė tė bėjė me seksin. Nėse ju doni njeriun tuaj tė vėrtetė dėshirė ju, ju duhet tė angazhohen atė si krijesė kompleks ėshtė ai. Dhe nė qoftė se ju doni tė ndėrtuar dėshira pėr tė ndihmuar nė pėrmirėsimin e jetės suaj seksuale, ju duhet tė vini nė sprovė atė nė mėnyra qė kanė asgjė tė bėjnė me ****. e tij

2. Burrat marrin shėnim: Gratė me tė vėrtetė duhet tė bėni pėr tė dėgjuar se si ju ndjeheni pėr ta. Po, njė clich e saj se gratė duhet tė flasin pėr ndjenjat e tyre, por njė clich e tij tė vėrtetė dhe ajo qė unė mendoj se e meriton pėrforcuar. Ne duhet dont diskutime mbi statusin emocionale e marrėdhėnieve nė baza ditore, por ne kemi nevojė pėr ato. Dhe ne me siguri duhet ta mė shpesh atėherė ne mendojmė. Duke folur pėr mėnyrėn se si ne mendojmė pėr ju dhe duke ju thoni se si ndjeheni pėr ne ėshtė thelbėsore pėr gratė. Kjo ėshtė se si do tė ndjehemi tė lidhur. Nėse ju e di se si ju ndjeheni pėr grua tuaj, figura it out! Dhe nė qoftė se ju arent mirė nė gojė duke shprehur ato ndjenja, tė fillojnė tė mėsojnė!

3. Zgjidhni dėshirė. Dėshira ėshtė po aq shumė nė lidhje me zgjedhjen siē ėshtė rreth ferromone. Ferromone mund tė kryejė vetėm njė marrėdhėnie deri mė tani, kėshtu qė ju duhet tė bėni njė zgjedhje e ndėrgjegjshme me dėshirėn e dėshmitarėve, pėr tė kuptuar atė, pėr tė kultivuar atė, tė ushqesh atė.

4. Ankesa tė personit nė tėrėsi. Partneri juaj ka shumė nivele. Tė gjithė njerėzit kanė interesat, idetė, shijet, synimet, dėshirat dhe zhgėnjimet, a ju e dini se ēfarė janė partnerėt tuaj? Tė gjithė njerėzit kanė njė anė fizike, anėn shpirtėrore, ana emocionale dhe anėn racionale; nuk e dini se sa partneri juaj manifeston secilin prej kėtyre palėve nė jetėn e tij ose tė saj? Nėse ju doni tė kultivuar dėshirėn e qėndrueshme, ju duhet tė shikoni partnerin si njė krijesė dinamike dhe interesante dhe atė tė angazhohen ose tė tilla si e saj.

5. IPod nė mėnyra qė kanė asgjė tė bėjė me seksin. Partneri juaj ka njė trup me shumė mish pėr tė zbuluar. Dhe ēdo herė qė prekni nuk duhet tė ēojnė nė lidhje me seksin. Nė fakt, ai gjithmonė shouldn't tė ēojė nė lidhje me seksin. Merrni nė zakonin e prekur njeri tjetrin thjesht pėr gėzimin e prekur njeri tjetrin, nė krahasim me njė mjet pėr njė pėrfundim tė veēantė dhe tė dukshme.

6. Kontakt shpesh. Pėrqafim, duart pritje, puthje, pėrqafim, masazh, tė bėjė jashtė, e bėjnė dashuri. A lidh, kontakt fizik i angazhuar tė paktėn tre herė nė ditė. Edhe pse thats minimum. Unė mendoj se pesė ėshtė mė i mirė.

7. Appreciate. Mendoni e 10 arsyet qė ju janė mirėnjohės pėr jetė me partnerin tuaj. Nėse ju cant bėni kėtė, youd mirė tė merrni njė vėshtrim nga afėr veten dhe marrėdhėnien tuaj. Nuk ėshtė pak qė vret dėshirėn mė tė shpejtė se apati dhe pakėnaqėsi.

8. Pyetni pėr atė qė keni dėshirė. Shprehi juaj partneri e di se ēfarė ju doni po thonė se ai. Get qartė rreth yearnings tuaj dhe bėni kėrkesat tuaja me shaka, direkt dhe me mirėsi. Kur partneri juaj vepron sipas kėrkesave tuaja, kėnaqėsinė nė dijeni se ai ose ajo e do (dhe dėshirave tė!) Tė mjaftueshme pėr tė ju ndihmojė pėr ta bėrė realitet dėshirat tuaja tuaj.

9. Jetė me dikė i cili dėshiron ti. Ju mund dikush dėshirėn intensivisht, ju mund tė dashur dhe bujare dhe mirenjohes, ju mund tė mrekullueshme nė shtrat, ju mund tė bukur, ju mund tė jetė qė tė jashtėzakonshme njerėzore, njė partner ideal, por nėse personi qė ju zgjidhni tė jetė me tė nuk mund tė njohin, vlerėsojmė dhe kthimin e energjisė, tė gjitha tė pakuptimta. Dėshira brenda njė marrėdhėnie kėrkon dy njerėz tė karburantit atė. Dont mundi kokėn tuaj kundėr njė mur duke u pėrpjekur pėr tė bėrė dėshirė dikush ju qė thjesht nuk ka "ose banesė jashtė, nuk mundet.

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17541
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi