» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Shqetėsimet nė internet

Shko poshtė

Shqetėsimet nė internet

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 18 Jul 2011, 12:44

Sipas njė studimi britanik, rrjetet sociale dhe celulare nuk bėjnė aq sa duhet pėr tė ndihmuar viktimat e ngacmimeve nė internet.
Studimi i parė mbi ngacmimin nė internet zbuloi se shumica e viktimave ndjejnė njė mungesė tė mbėshtetjes nga autoritetet dhe ofruesit e shėrbimeve tė tilla si Facebook.
61 pėr qind e viktimave tė anketuara thanė se nuk kanė marrė asnjė lloj mbėshtetjeje. ”Ndonėse ngacmimet mund tė jenė vetėm nė internet, efektet qė ato shkaktojnė tek viktimat janė tė vėrteta. Efektet psikologjike mund tė jenė shkatėrruese, pavarėsisht nėse viktimat e takojnė ndonjėherė ngacmuesin” thanė autorėt e studimit.

Burimi i Temes Ikub.com

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17616
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shqetėsimet nė internet

Mesazh nga prima_dona prej Wed 03 Aug 2011, 00:52

Viktima te ngacmimeve bin ata qe bejne te njeten ose e marrin shume afer zemre rrjetin social ose nuk dine ta perdorin ose nuk kan koke per to...

Mua personalisht nuk me pelqejne disa rrjete sociale si Face Book, Twiter. Cdo dite shef foto e cudira te ndryshme, organizime e kriminalitet, lojera dhe gjera koti. Disa goca ( jo larg disa ish shoqe te mija ) vejne lloj lloj foto qe neser te zihen se cila mori me shume "LIKE" dhe ka raste kur x raste hapen ne polici per ngacmime ose mashtrime. Nese logjikon me koke kurr nuk je viktime e asnje rrjeti social.
avatar
prima_dona

Shteti : Prishtinė
Postime : 122
Kyējet nė forum : 11003
Regjistruar mė : 01/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shqetėsimet nė internet

Mesazh nga Naki prej Fri 05 Aug 2011, 22:12

Dona, Facebook nuk eshte rrjet social per mua mendim personal dhe do te argumentohet shume shpejt. FB me shume eshte rrjet sherbimesh per organe te ligjit ose organizatave dhe rrjeteve te ndryshme sesa rrjet social i shprehjes se lire. Kjo eshte nje nga pasojat e shqetsimeve...

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19262
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shqetėsimet nė internet

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi