» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Vlera e marredhenieve me njerezit,

Shko poshtė

Vlera e marredhenieve me njerezit,

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 30 Jul 2011, 17:56

Reflektim/Diskutim Pyetje

Cilin ke mik te mire? Perse ate person e konsideron mik te mire?
Cilat jane cilesite qe kerkon t’i kete miku yt? Si te duket ky lloj koncepti per miqesine kur e krahason me konceptin e njohur qe shprehet me fjalet ironizuese “shok biznesi”?
A pajtohesh me percaktimin qe i behet miqesise duke u nisur nga Bibla?
A te ka rastisur te perjetosh momente kur miqesia ka kerkuar sacrifice nga ana jote ose nga ana e mikut tend?

Pershkruaje kete moment dhe ndjesite qe te ka shkaktuar ai.

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17457
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vlera e marredhenieve me njerezit,

Mesazh nga lavdimi prej Sun 31 Jul 2011, 02:44

Mik tė mir e kamė Veten Time,e Konsideroj Mik t'mir sepse nuk me le vet asnjeher.

Miku nga nje shok Biznesi dallon per arsyee se ne biznes te lidh interesi ndersa ne miqesi te lidh Miqsiaa...

Nuk me ka rastisur ndonje her te beje ndonje sakrific te madhe per shoqerin sepse nuk kemi pasur asi lloj momentesh po sikur te kisha do ta bėja sakrificen pa dyshiim...
avatar
lavdimi

Shteti : Kosov
Postime : 1
Kyējet nė forum : 7486
Regjistruar mė : 26/07/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vlera e marredhenieve me njerezit,

Mesazh nga prima_dona prej Wed 03 Aug 2011, 00:40

Une personalisht kam bere disa sakrifica per miqt e mi dhe nuk jam penduar deri me tani. Nuk po me pelqen thenja me larte " se vetem veten time e konsideroj mik ngase nuk me le vete asnjehere ". Njeriu gjithmone ka nevoje per miq sado qe ka momente kur deshirojme te jemi vetem por prap se prap na duhen miqt.
avatar
prima_dona

Shteti : Prishtinė
Postime : 122
Kyējet nė forum : 10844
Regjistruar mė : 01/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vlera e marredhenieve me njerezit,

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi