» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


“Gėnjeshtrat” qė transmeton pornografia pėr femrat!

Shko poshtė

“Gėnjeshtrat” qė transmeton pornografia pėr femrat!

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 06 Aug 2011, 19:18

Gėnjeshtra 1 – Femrat janė mė pak se njerėzore

Femrat te revista Playboy quhen “lepurushka,” duke i bėrė ato kafshėza tė vogla tė lezetshme ose “shokė loje,” duke i bėrė lodra. Revista Penthouse i quan ato “pets” (kafshė qė mbahen nė shtėpi). Pornografia shpesh iu referohet femrave si kafshė, lodra, ose pjesė trupi. Disa pornografi tregojnė vetėm trupin ose organet genitale dhe nuk e tregojnė fare fytyrėn. Ideja qė femrat janė qenie reale njerėzore me mendime dhe emocione minimizohet.

Gėnjeshtra 2 – Femrat janė njė “sport”

Disa revista sporti kanė njė numėr “kostume banje”. Kjo sugjeron qė femrat janė njė lloj sporti. Pornografia e shikon seksin si lojė dhe nė lojė duhet tė “fitosh”, “mundėsh”, ose “shėnosh”. Meshkujt qė e gėlltisin kėtė pikėpamje kanė qejf tė flasin pėr “rezultate” me femrat. Ata fillojnė ta matin burrėrinė e tyre me “pikėt” qė kanė marrė. Ēdo femėr me tė cilėn “shėnoj” ėshtė njė trofe mė shumė nė raft apo njė “shenjė” mė shumė nė rrip pėr tė treguar maskilitetin.

Gėnjeshtra 3 – Femrat janė pronė

Tė gjithė keni parė fotografi tė ndonjė makine elegante me njė vajzė “sexy” tė shtrirė mbi tė. Mesazhi i pashprehur, “Bli njėrėn dhe do tė kesh edhe tjetrėn”. Pornografia e fortė e ēon kėtė edhe mė tutje. Ajo i nxjerr femrat si mall nė njė katalog, duke i ekspozuar sa mė shumė qė tė jetė e mundur qė klienti t’i shikojė. Nuk ėshtė pėr t’u ēuditur qė shumė djem tė rinj mendojnė se nėse kanė shpenzuar para duke dalė me njė vajzė, ata kanė tė drejtė tė kenė seks me tė. Pornografia thotė se femrat mund tė blihen.

Gėnjeshtra 4 – Vlera e njė femre varet nga bukuria e trupit tė saj

Femrat mė pak tėrheqėse pėrqeshen nė pornografi. Ato quhen qen, balena, derra ose mė keq, thjesht sepse nuk plotėsojnė kriteret e pornografisė pėr femrėn e “pėrsosur”. Pornografia nuk pyet pėr mendjen apo personalitetin e njė femre, por vetėm pėr trupin e saj.

Gėnjeshtra 5 – Femrave iu pėlqen pėrdhunimi

“Kur ajo thotė jo, do tė thotė po” ėshtė njė skenar tipik pornografie. Femrat paraqiten duke u pėrdhunuar, duke luftuar dhe duke qėlluar nė fillim, por pastaj … Pornografia i mėson meshkujt tė pėlqejnė keqtrajtimin e femrave pėr argėtim.

Gėnjeshtra 6 – Fėmijėt e vegjėl duhet tė kryejnė seks

Njė nga gjėrat qė shiten mė shumė nė pornografi ėshtė imitimi i pornografisė “fėminore”. Vajzat grimohen nė mėnyrė tė tillė, qė tė duken si vajza tė vogla me flokėt bisht, me kėpucė vajzash tė vogla, duke pėrqafuar njė arush lodėr. Mesazhi i fotografive dhe vizatimeve ėshtė qė seksi i tė rriturve me fėmijėt ėshtė normal. Kjo e bėn pėrdoruesin e pornografisė t’i shikojė fėmijėt nė mėnyrė seksuale.

Gėnjeshtra 7 – Seksi i paligjshėm ėshtė qejf

Pornografia shpesh pėrzien brenda edhe elemente tė paligjshme ose tė rrezikshme pėr ta bėrė seksin mė “interesant”. Ajo sugjeron qė nuk mund tė kėnaqesh me seksin nėse ai nuk ėshtė anormal, i paligjshėm apo i rrezikshėm.

Gėnjeshtra 8 – Prostitucioni ėshtė magjepsės

Pornografia e paraqet me ngjyra tė bukura prostitucionin. Por nė realitet, shumė nga vajzat e portretizuara nė materialin pornografik njė jetė skllaveje. Shumė kanė qenė tė abuzuara seksualisht. Disa janė tė infektuara me sėmundje tė pashėrueshme tė transmetueshme seksualisht qė janė shumė ngjitėse dhe shpesh vdesin nė moshė shumė tė re. Shumė prej tyre marrin drogė thjesht pėr tė pėrballuar jetėn. (zhurnal

Burimi i Temes eshte marr Albanian news.GR

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17457
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: “Gėnjeshtrat” qė transmeton pornografia pėr femrat!

Mesazh nga Naki prej Sun 07 Aug 2011, 20:18

Po kush na detyron te shiqojme pornografin atehere eshte pyetja?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19103
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi