» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dashuria eshte e shejte

Shko poshtė

Dashuria eshte e shejte

Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 12 Aug 2007, 00:05

Dashuria eshte e shejte,ajo nuk braktisetsa te jene jeta,per ata qe e kuptojne mirefilli dashurine,kurse per ata qe eqmojne si lecke,mundetedhe te nderrohet me karieren e perfitime tjera!
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13884
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria eshte e shejte

Mesazh nga Naki prej Sun 12 Aug 2007, 12:51

Jame shume dakord z. Shaban,
Me lejo te shtoj nje gje ketu. Nganjehere ndjejme "dhimbje koke"nga termi dashuri. Ndoshta ti ske patur kete raste "te kesh dhimbje te kokes nga dashuria?" ndoshta jo?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria eshte e shejte

Mesazh nga bovari prej Sun 12 Aug 2007, 17:23

Per ate qe e kupton dhe e respekton dashurine eshte e shenjte kjo ndjenje po per ata qe e shohin si nje ndjenje pa vlere dhe e ēojne xherime nuk eshte e shenjt!
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria eshte e shejte

Mesazh nga majlo prej Thu 20 Sep 2007, 15:56

hahahahahahahah
Po kush ju ka then qe dashuria eshte e shejte?
Po dashuria eshte djall ajo te vret, te lendon te ben te pajtohesh edhe me te paverteten vetem se vetem ajo te jet e para!
Eh sa e veshtir dhe sa vrasese eshte ajo!!!!!!!!!!

majlo

Shteti : Tetovė
Postime : 111
Kyējet nė forum : 11919
Regjistruar mė : 07/08/2007
Profesioni : 12112

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria eshte e shejte

Mesazh nga bovari prej Sun 23 Sep 2007, 13:35

Me verte kush e ka nxjerr kete teori qe dashuria qenka e shenjte? Evil or Very Mad
ahahahahahah

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria eshte e shejte

Mesazh nga Sihana prej Sun 23 Sep 2007, 18:27

bovari shkruajti:Me verte kush e ka nxjerr kete teori qe dashuria qenka e shenjte? Evil or Very Mad
ahahahahahah
Ata qe dite ta vleresojne dhe ja vendosin kete emer ata thane qe dashuria eshte e shenjte. Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Sad Sad Sad Sad love love love pirat pirat pirat confused scratch

firma.................................................................................................................................................................................
HĖNĖ NĖ VELLON E NUSĖRISĖ


S Sikur shpirti im ndahet nė dysh
I I ndriēuar me dritė nuri qė ti jep
H Hėnė e veshur nė vellon e nusėrisė
A Ah, me ty nė univers edhe yjet
N Nėn tingujt e muzikės hyjnore vallėzojnė
A Afshon zemra ime e plasur nė mundim
avatar
Sihana

Shteti : Rhodos-Greece
Postime : 272
Kyējet nė forum : 12092
Regjistruar mė : 11/06/2007
Profesioni : Laborant Dentar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria eshte e shejte

Mesazh nga bovari prej Sun 23 Sep 2007, 19:14

Ore mos u merni me thashetheme.... ahahahahahahahaha Razz
king

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria eshte e shejte

Mesazh nga majlo prej Tue 25 Sep 2007, 12:32

OPAAAAAA SIHANA TY TE PASKA KAPLUAR E SHEJTA!!
PO SHUME FLAKT MOJ QENKE PAS DASHURIS!
kE TE DREJT TI SIHANA TE MENDOSH ASHTU DHE UROJ QE KUR MOS TE NDRYSHOSH MENDIMIN!PO UN KAM FRIK SE VAZHDIMISHT DO E KEM ATE MENDIM SE NUK ESHTE E SHEJTE!

majlo

Shteti : Tetovė
Postime : 111
Kyējet nė forum : 11919
Regjistruar mė : 07/08/2007
Profesioni : 12112

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria eshte e shejte

Mesazh nga Enya prej Tue 25 Sep 2007, 17:43

Majlo shume e vertete eshte qe dashuria te vret, por te vret kur nuk ke zgjedhur personin e duhur, perndryshe eshte nje parajse e vertete.

Nuk eshte e lehte te gjesh personin e jetes dhe ndonjehere edhe mund te gabohemi ndaj dhe fakti qe jemi gabuar na vret. Mungesa e personit me te cilin ishim deri dje na vret sado mund te na kete zhgenjyer. Por njeriu eshte i forte dhe i perballon te gjitha keto situata dhe ecen perpara duke qene me i forte e me i afte per te gjetur perlen e rralle qe do e beje te lumtur.

Dashuria e sinqerte, reciproke e pa interesa eshte nje parajse e vertete, por parajsa eshte gjithnje e veshtire per tu arritur.
avatar
Enya

Shteti : France
Postime : 128
Kyējet nė forum : 12108
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria eshte e shejte

Mesazh nga Sihana prej Tue 25 Sep 2007, 18:44

Mad Mad Mad Mad Per enya Smile Smile Smile Smile heni more dome me t'ju tregojme se sa e shenjte eshte Sad dashuria megjithate nuk eshte shum e nevojshme se ate e vlerson vetem ai qe di ta fitoj dhe ta vleresoj ehe ehe ehe ehe

firma.................................................................................................................................................................................
HĖNĖ NĖ VELLON E NUSĖRISĖ


S Sikur shpirti im ndahet nė dysh
I I ndriēuar me dritė nuri qė ti jep
H Hėnė e veshur nė vellon e nusėrisė
A Ah, me ty nė univers edhe yjet
N Nėn tingujt e muzikės hyjnore vallėzojnė
A Afshon zemra ime e plasur nė mundim
avatar
Sihana

Shteti : Rhodos-Greece
Postime : 272
Kyējet nė forum : 12092
Regjistruar mė : 11/06/2007
Profesioni : Laborant Dentar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria eshte e shejte

Mesazh nga bovari prej Tue 25 Sep 2007, 19:11

Une gjithnje ashtu e kam menduar dhe e kam te vertetuar ne vetvete qe dashuria eshte e shenjte por kur vihet ne diskutim ky fenomen tregon dhe verteton se te gjithe e mendojme dhe komentojme ndryshe.Dhe ajo qe na shtyn ta komentojme ndryshe eshte fakti qe dashuria dmth ajo lloj dashurie qe ne e quajme te shenjte nuk preket nuk ka nje forme te fiksuar qe duket.Duke qene e tille ne vete me ndjenjat tona mundohemi ti gjejme nje forme ose nje perkufizim qe ate qe ndjejme tja tregojme dhe vertetojme personit i cili eshte provokator i zgjimit te kesaj ndjenjeje.
Pas ka vlersime te ndryeshme pasi disa e bejne vlersimin thjesht ne aspektin e ndjenjave dhe disa te tjere e bejne vlersimin duke e perzier edhe me seksin.
Me qarte duhet te mos ngaterojme dashurine me seksin por ka dhe diēka qe dashuria e ndjen nevojen e mbeshtetjes se seksit dhe ne te kundert seksi pa dashuri ben.
Persa i perket shenjtesise se dashurise eshte gabim te presim qe ajo te behet vet e shenjte por njeriu vete sipas mundesise qe posedon ate e ben te pa kapshme si ne anen qe te jep lumturi e cila pasqyrohet ne jete po ashtu edhe nje fenomen qe duhet ta ndjeki nga large ne pesimizem.Fundja asnje nuk kerkon diēka qe nuk mund tja arij por kur mungon kurajoja athere e shenderon ne nje ender.
Me qarte nuk mund te vertetojme dashurine tone qe eshte e shenjte duke pare se a eshte apo jo e sukseshme apo e shenjte dashuria e nje tjetri.(siē ndodh ndonjehere qe krahasohet dashuria e nje ēifti me ate te nje tjetri)gabime fatale.

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria eshte e shejte

Mesazh nga Enya prej Tue 25 Sep 2007, 20:30

Sihana te falenderoj :)

Persa i perket temes, kur flitet per dashuri nuk nenkuptohet seks por ndjenja qe ndodhin edhe ne largesi ku seksi midis dy personave qe duhen eshte i pamundur, ne nje kohe qe dashuria mund te jete teper e forte.
Do te thoja qe krahasimet mund ti shohin vetem persona qe mendojne se jane qendra e botes sepse sidomos persa i perket dashurise nuk mund te egzistojne krahasimet pikerisht se dashuria ka te beje me ndjenjat e jo me mendimet apo opinonet e njerezve dhe ndjenjat jane te veshtira te kuptohen.
avatar
Enya

Shteti : France
Postime : 128
Kyējet nė forum : 12108
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria eshte e shejte

Mesazh nga Naki prej Wed 26 Sep 2007, 15:33

Sado i vrare te jete shpriti juaj, sado te zhgenjyer te jeni nga kjo jete, mos urreni por dashuroni serisht, se dashuria eshte dicka e shenjte, dicka hynore, pa te jeta nuk ka kuptim. Prandaj hiqeni urrejtien nga jeta juaj dhe dashuroni serisht. Eshte e vetmja menyre per ti dhene jetes sone nje dicka me vlere dicka qe do te na shoqeroje ne gjithe udhekryqin e jetes sone. Dashuroni, por mos harroni ti jepni dashuri atij njeriu qe vertet ju meriton, qe vertet e meriton kete gje, jo nje njeriu qe sdi tju vleresoj dhe sdi t'jua kthej ate dashuri. Ky eshte mesazhi im per te gjithe ata qe jane zhgenjyer nga dashuria dhe nga kjo jete e poshter. Ndoshta nje dite zoti do te na shohi te gjithe dhe do te na jape ate cka duam vertet. Dhe e vetmja gje qe duam ne kete jete eshte nje njeri te paster e te sinqerte qe te na doje dhe ta duam.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria eshte e shejte

Mesazh nga Vizitor prej Fri 28 Sep 2007, 12:50

Dashuria eshte ndjenja qe lidh dy njerez ose te jene te lumtur ose ti shkaktojne njeri tjetrit dhimbje.
Dashuria eshte vertet e shenjte sepse gjerat qe nuk harrihen dot jane te shenjta.
Mosrealizimi i tyre e ben i jep titullin i/e shenjte.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria eshte e shejte

Mesazh nga bovari prej Sat 29 Sep 2007, 01:35

Po shtoj dhe diēka,vertet njerezit jane te ēuditshem,shume te komplikuar me vetveten e mendimet e tyre,dhe duke qene te tille nuk arijne te kuptojne gjene me te thjeshte qe eshte:
Njerezit kur vendosin te hedhin hap drejt nje lidhjeje nuk lejojne qe te jene vetvetja dhe te jetojne ate qe quhet dashuri pasi ne mendimet dhe enderat e tyre egziston ose mbijeton shpresa qe ka njeri tjeter qe ai mund te dashuroje ose ti pershtatet 100%.Eshte e veshtire te besohet por e verteta eshte qe lumturi pa probleme dhe nje pershtatshmeri totale nuk jetohet as me mashkullin apo femren qe kemi krijuar ne mendimet tona.""Qe te gjejme njeriun e drejte per ne,separi duhet te jemi ne vete njeri i duhur.""Me qarte me keto fjali qe formuan nje minitekst desha te dal ne kongluzionin qe vete ne jemi qe e shenderojme dashurine te shenjte duke i kushtuar vemendjen e duhur.Nuk eshte e paaritshme por kur nuk dime se ē'fare kerkojme sado qe hapim e mbyllim sirtaret nuk gjejme gje.Dhe kur nuk gjejme gje pas merzitemi dhe e quajm nje mister dhe eshte mese normale.Ne te kundert nese e dim se ē'fare kerkojme patjeter qe e gjejme dhe kur e gjejme jetojme lumturine e suksesit te vetvetes.Ka shume qe e kan gjetur dashurine (ate te shenjten)sepse kan ditur ē'fare kerkojne dhe kan kerkuar rruget per ta pervetesuar ama ai qe nuk din ē'fare kerkon nuk ka ē'fare te kerkoje te pervetesoje por thjesh do kerkoje rrugzgjidhje por per ē'fare?!Pasi shkruajta keto me erdhi ne mendje nje pyetje kur ka 2 opsione e bardhe dhe e zeze perse diskutojme ngjyren gri?Dmth jane ata qe e kan gjetur dhe tani jetojne me krenarine duke e shperblyer veten per zgjedhjen e tyre (dashurine e vertet) dhe ne anen tjeter ata qe akoma pyesin dhe gjykojne se si formohet hija e personit qe eshte ne diell dhe pse hija e tyre nuk duket kur vete jane nen strehe.Edhe kjo teme eshte sikur te diskutojme ngjyren gri kur nuk jemi shume large vetem te korigjojme pak veten.

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 12018
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria eshte e shejte

Mesazh nga Katilja prej Wed 17 Apr 2013, 18:21

Dashuria ndenj e bukur por jo tgjith e dijn kuptimin ndaj as nuk din dhe sdo e din kurr kuptimin e fjales(Dashuri)

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria eshte e shejte

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi