» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Sefė KOSHARJA ( ?-1881)

Shko poshtė

Sefė KOSHARJA ( ?-1881)

Mesazh nga Naki prej Sat 19 Nov 2011, 00:34


Sefė KOSHARJA ( ?-1881)
Pjesėmarrės aktiv i Lidhjes Shqiptare tė Prizrenit. Ishte nga fshati Koshare i rrethit tė Ferizajt. U shqua nė pritėn qė forcat vullnetare tė Lidhjes sė Prizrenit organizuan mė 21 prill 1881 nė afėrsi tė fshatit Koshare kundėr ushtrive osmane tė komanduara nga Dervish pasha. Pas betejės Sefė Kosharja u kap i plagosur nga forcat e armikut. Meqenėse nuk pranoi ta dėnonte veprimtarinė e Lidhjes, Dervish pasha e vari po atė ditė, para fshatit, nė majė tė njė lisi. Pėr qėndrimin heroik qė mbajti para litarit, populli i Kosovės e pėrjetėsoi me njė kėngė nė tė cilėn thuhet midis tė tjerave: "Sefė Kosharja i par' i fisit Hije tė paska maja e lisit! - Po, hije m'ka mue o djemt' e mij, se kam lanė shpirtin pėr Shqipni!"

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi