» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Fatos Ashiku THIRRJE!

Shko poshtė

Fatos Ashiku THIRRJE!

Mesazh nga Lek prej Sat 19 Nov 2011, 17:29

Fatos Ashiku
THIRRJE!

Popull Shqipetare i Kosoves!lajmI per heqjen e flamurit kombetare Shqipetare nga rruget e Prishtines eshte nje skandal i permasave nderkombtare .Nje precedent i rralle qe rralle ka ndodhur ne kushte te presupuzuar paqe.
Cilat do te jene ato aresye kjo nuk e perligj nje veprim te tille.Kjo verteton e na jep deshmine e qarte se Shteti i stisur Kosovare nuk ka as ligjitimitet as edhe sovranitetin me minimal.
Te quhesh shtet sovran dhe te mos te keshe te drejten te keshe ne dite zyrtare te drejten e perfaqesimit te flamurit kombetare eshte e qarte se te kane llogarit per cfaredo por jo per Shqipetare.
E nese nuk quheni per syte e instituticioneve nderkombtare Shqiptare atehere mendoni se kjo eshte shenje se duan tua zvetenojne dhunisht te drejten per bashkim kombtare.
Veprimi i heqjes se flamurit nuk eshte nje akti shkeputur dhe i rastesiushem por nje veprim me paramendim dhe nje provokim i hapur qe edhe nese e duroni kete atehere gjithcka mundet te ndodhe me ju.
kURDOHERE JEMI GJENDUR SI KOMB E SI POPULL NE KURTHIN E FAKTIT TE KRYER.ENKAS ASKUSH NUK E MERR PERSIPER SE NUK ESHTE NJE VEPRIM QE BAZOHET NE TE DREJTAT E POPUJVE NE KARTAT NDERKOMBTARE.ATA QE E KANE DHENE KETE URDHER,JANE PJESE E KUPERTURES BARBARE QE NA NDAU E COPETOI SI DIKURE ME NJE PROCES VERBAL LETER BAKALLI.
pRANDAJ MOS E PRANONI KETE, DEMOSTRONI KUNDERSHTI DHE MERRENI ATE FLAMUR QE ESHTE FAQJA E NDERIT DHE E LAVDISE SIMBOLI I GJAKUT TE DERDHUR NDER BREZA DHE VEJENI NE VENDIN QE U TAKON. BEJENI KETE, SE PO ASHTU SIKUR HESHTIN EDHE ME PAS, PASI TA VENI DO TE HESHTIN.
DILNI LIRISHT NE RRUGET E kOSOVES DHE pRISHTINES ME FLAMURIN TONE KOMBTARE, QE TE TREGONI; SE NUK KA DREQ A NJERI I TIJ QE NE NA LARGON NGA sHQIPTARIA DUKE U DESHMUAR SE ME KETO VEPRIME VECSE NA E SHTOJNE MOITIVIN PER TU BERE BASHKE.
MERRENI ATE FLamure dhe vireni tani me ne balle te cdo lloj tjeter.Ne si popull, kemi respektuar flamujt e kujdo populli aq me teper te miqve tane. Por kur flamuri i identitetit tone nuk eshte me ta atehere ATA DUHET TE DIJNE SE NUK I PRESIN sHQIPETARET POR NJE VEND PA IDENTITET E PA TE PARE SHTEPIJE.
JU BEJME THIRRJE :TANA SUBJEKTEVE QE E KANE PROGRAM BASHKIMIN KOMBETARE PJESE E NISMES PER bESELIDHJEN E RE sHQIPETARE SI DHE VEPRIMTAREVE TE SAJ QE TE DALIN DHE DEMOSTROJNE NE pRISHTINE DHE TANE KOSOVENTE KUNDERTEN E KETIJ AKTI POSHTRUES..
BESELIDHJE E RE KOMBETARE SHQIPETARE ME 19 NENTOR 2011

Lek

Shteti : Tiranė
Postime : 16
Kyējet nė forum : 7430
Regjistruar mė : 19/10/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi