» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

17 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 17 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Sinjalet e dashurise

Shko poshtė

Sinjalet e dashurise

Mesazh nga Albina Kosova prej Fri 02 Dec 2011, 20:03

Qesh e sforcuar ? Fik telefonin ? Te therret ne emer ? Jane keto disa nga mesazhet qe nje femer i dergon pareshtur nje mashkulli, per te cilin ndjen diēka. Pasi te mesosh kuptimin e te gjitha kodeve qe kemi radhitur me poshte, nuk mbetet gje tjeter veēse te hidhesh ne sulm. Ato sherbejne si nje shtyse, per t’i dhene me shume aksion dhe energji nje lidhjeje qe ka ngecur ne pragun e shoqerise dhe dashurise.
Lexo me kujdes 27 sinjalet dhe vepro!
1. Ne nje feste te madhe, flet me ty dhe vetem me ty, gjerat e tjera nuk i bejne pershtypje.
2. Ajo vendos here pas here shkelqyes buzesh, por jo ne pranine tende (nese trukimi ndodh ne prezencen tende, ti je vetem nje mik).
3. Ne prezencen tende kafshon shpesh buzet me njera-tjetren.
4. Qendron e ulur mbi mbeshtetesen e kolltukut.
5. Ėshte ditelindja jote dhe keni mbushur 10 minuta qe po flisni me njeri-tjetrin duke mbajtur gotat ne dore.
6. Zakonisht ne festa pihet vere e kuqe, por ajo ka porositur nje gje tjeter, zakonisht birre.
7. Flet me ngadale dhe me nje ze me ton bas.
8. Ti pi cigare, ndersa ajo edhe pse duket qarte qe bezdiset, vazhdon te te degjoje.
9. Te sfidon, pa arsye, papritur, me shume se nje here.
10. Qesh duke u sforcuar, edhe pse biseda nuk eshte gazmore.
11. Gjate bisedes, brenda fjalise shqipton emrin tend, vend e pa vend.
12. Afron veshin prane buzeve te tua per te degjuar “Ne kete lokal ka shume zhurme, nuk arrij te te degjoj”.
13. Te thote se i ngjan nje personazhi te famshem.
14. Te heq nga xhaketa fijet e flokeve qe te kane mbetur pas krehjes.
15. Te therret gjithnje ne emer, duke shmangur emrat perkedheles me te cilet te therret miku ose miqte e tu te ngushte.
16. Bie zilja e telefonit te saj. Fillimisht nuk pergjigjet ne fund e fik.
17. Flet me nje ton pyetes, duke t’u drejtuar e mbushur me kuriozitet “Besoj se kjo gje do t’i pelqente te dashures tende”. (Kjo bazohet ne nje taktike klasike, qe ne fakt ka synimin per te zbuluar, nese ne jeten tende ka apo jo nje grua).
18. Te thote, qe je i talentuar dhe ky eshte nje lloj komplimenti i moderuar qe tregon se ajo eshte e sinqerte; ose sipas ligjeve te pashkruara te shoqerise, kjo do te thote se ti i dukesh terheqes, “te kesh talent” do te thote, qe je salca pikante ne nje pjate.
19. Te telefonon e para ose ndonjehere vetem telefonon, pa asnje shkak.
20. Kur ti e fton per te pire diēka, ajo vesh nje pale kepuce te reja, nje veshje te re dhe nje ēante, ndryshe nga ato qe kishte ne orarin e punes.
21. Ėshte vone dhe ajo s’ka pasur kohe te mjaftueshme per t’u trukuar, por nuk ka harruar rimelin.
22. Te pyet se ku eshte tualeti, ti i tregon se ku. Ajo sheh rrotull, ngre vetullat dhe ngrihet ngadale duke ecur drejt vendit te duhur.
23. Qendron ne banje me shume sesa duhet, qellimi per t’u rregulluar para pasqyres.
24. Ne pranine tende perdor shpesh fraza romanesh, vargje poezish apo tekste kengesh.
25. Te pyet nese do te provosh pjaten qe ajo ka zgjedhur per te ngrene, qe do te thote se eshte gati te ndaje gjithēka me ty.
26. Ti ose dikush me te cilin te ka krahasuar jeni protagoniste te gjerave qe mund te fantazoje gjate bisedes.
27. Ajo fillon te flase pareshtur per materien, vrimen e ozonit ose argumente te ngjashme “shkencore”.
avatar
Albina Kosova

Shteti : Kosova
Postime : 9
Kyējet nė forum : 7146
Regjistruar mė : 26/11/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sinjalet e dashurise

Mesazh nga Katilja prej Sun 07 Jul 2013, 14:19

interesante

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7117
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi