» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Gruaja mė e vogėl nė botė, vetėm 62.8 cm (VIDEO)

Shko poshtė

Gruaja mė e vogėl nė botė, vetėm 62.8 cm (VIDEO)

Mesazh nga Pellumb Lirie prej Sat 17 Dec 2011, 02:05

Jyoti Amge mbush sot 18-vjeē. Bashkė me kėtė gėzim, ajo sot feston edhe njė arritje tjetėr pasi ėshtė gruaja mė e shkurtėr nė botė. Ajo ėshtė vetėm 62.8 cm e gjatė, 7 cm mė e shkurtėr se mbajtėsja e mėparshme e kėtij titulli, amerikania Bridgette Jordan.

Amge ėshtė nga India dhe sot ajo ka marrė certifikatėn e cila vėrteton se ėshtė gruaja mė e shkurt nė Librin e Rekordeve Guinness.

Ajo ėshtė nė kėtė gjendje pasi ėshtė prekur nga sėmundja e quajtur achondroplasia dhe ajo nuk pritet qė tė zgjatet mė.

Gruaja qė e vogėl qė ka njohur bota ėshtė Pauline Musters (1876 – 1895) nga Hollanda e cila ishte e gjatė vetėm 61 cm.

“Ėshtė e jashtėzakonshme tė feston 18-vjetorin me njė rekord tė ri botėror, ėshtė si njė dhuratė shtesė pėr ditėlindje”, thotė ajo.

Jyoti ėndėrron tė bėhet aktore e famshme e Bollywood-it.
firma.................................................................................................................................................................................
Une dhe Pellumbi

Liri-cfar ere ke?
Tredhjet e gjasht vjet dshiroj te t “marr er
T “krkova,e di?T“ kerkova-gjithkund
Nuk t“ gjej dot-askund!
Bile nje shenj t“me kishe len-ndokund
Zemra do t“me trokiste-normal
Evropa esht plakur-gjithnje plaket
Por shpresoj-do t“ gjej
Do te kerkoj-nuk ndalem
Do te gjej edhe pse-Evropa plaket
Nga xhelozia s“me lejon te t“ marr er-edhe une
Vall!Je ne Amerik?-!shte e re Amerika
Do te vij atje te t“ marr-nje copk me vete
Pajtohesh?Pyete Ameriken,t“ leshon-nj copk nga ti?
Le ta dish-po te mora er
Ste lshoj-pe r jet e mot
Sepse shum te dua-LIRI
Europa le te plaket ...
avatar
Pellumb Lirie

Shteti : .........
Postime : 31
Kyējet nė forum : 7182
Regjistruar mė : 30/11/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gruaja mė e vogėl nė botė, vetėm 62.8 cm (VIDEO)

Mesazh nga Pellumb Lirie prej Sat 17 Dec 2011, 02:07


firma.................................................................................................................................................................................
Une dhe Pellumbi

Liri-cfar ere ke?
Tredhjet e gjasht vjet dshiroj te t “marr er
T “krkova,e di?T“ kerkova-gjithkund
Nuk t“ gjej dot-askund!
Bile nje shenj t“me kishe len-ndokund
Zemra do t“me trokiste-normal
Evropa esht plakur-gjithnje plaket
Por shpresoj-do t“ gjej
Do te kerkoj-nuk ndalem
Do te gjej edhe pse-Evropa plaket
Nga xhelozia s“me lejon te t“ marr er-edhe une
Vall!Je ne Amerik?-!shte e re Amerika
Do te vij atje te t“ marr-nje copk me vete
Pajtohesh?Pyete Ameriken,t“ leshon-nj copk nga ti?
Le ta dish-po te mora er
Ste lshoj-pe r jet e mot
Sepse shum te dua-LIRI
Europa le te plaket ...
avatar
Pellumb Lirie

Shteti : .........
Postime : 31
Kyējet nė forum : 7182
Regjistruar mė : 30/11/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi