» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A pėrbėn kjo fotografi njė “mesazh” tė ardhur nga bota tjetėr? (video -CNN)

Shko poshtė

A pėrbėn kjo fotografi njė “mesazh” tė ardhur nga bota tjetėr? (video -CNN)

Mesazh nga Pellumb Lirie prej Sat 17 Dec 2011, 02:27

Pjesėtarėt e njė familje Australiane, pohojnė u kthyen nga njė udhėtim i tyre nė Amerikė me njė dhuratė pėrkujtimore e cila pėrmban njė mesazh tė ardhur nga… bota tjetėr!
Familja De Vanny, ndodhej pėr pushime nė Hawai. Gjatė qėndrimit aty, ajo shkoi pėr tė vizituar pėrkujtimoren e ngritur pėr nderė tė rėnėve nė betejėn e famshme tė Pearl Harbor.
Nė atė betejė tė tmerrshme -si pėr popullin Amerikanė, po ashtu dhe pėr marinėn e saj- qė u zhvillua gjatė luftės sė dytė botėrore, mė 1941-in, nga sulmi befasues i Japonezėve, mė shumė se 1,000 marinar amerikanė humbėn jetėn dhe trupat e shumicės prej tyre nuk u gjendėn kurrė!
Nėna e familjes Australiane, Susan, (siē edhe mund tė shihni nė video) nxori disa fotografi rreth pėrkujtimores, mbi varrin e lagshtė tė marinarėve tė vrarė. Por, kur ajo u kthye nė hotel dhe po shikonte tė gjitha fotografit njė e nga njė me kujdes, vuri re se njėra prej tyre ishte krejt ndryshe nga tė tjerat dhe e pa zakontė!
Sipas pohimeve tė saj, siē edhe mund tė shikoni nė foto, ėshtė fokusuar nė sfond njė morfi e cila del nga uji.
“Ja tregova fotografin, bashkėshortit dhe fėmijėve tė mi pa u thėnė atyre se ēfarė shihja unė nė tė. Thjeshtė ju kėrkova qė tė shikojnė fotografin. Por, ata thėrritėn menjėherė: O zotė njė fytyrė! E pamė mė mirė dhe shumė me kujdes fotografin e cila na befasoj dhe vumė re se fytyra e fokusuar nė tė ėshtė shumė e dėshpėruar”, deklaroi pėr kanalin televiziv CNN, Susan.
Po ju, a shikoni tė njėjtėn gjė?Ndiqni videon me hollėsirat e kėsaj fotografie tė mistershme:

firma.................................................................................................................................................................................
Une dhe Pellumbi

Liri-cfar ere ke?
Tredhjet e gjasht vjet dshiroj te t “marr er
T “krkova,e di?T“ kerkova-gjithkund
Nuk t“ gjej dot-askund!
Bile nje shenj t“me kishe len-ndokund
Zemra do t“me trokiste-normal
Evropa esht plakur-gjithnje plaket
Por shpresoj-do t“ gjej
Do te kerkoj-nuk ndalem
Do te gjej edhe pse-Evropa plaket
Nga xhelozia s“me lejon te t“ marr er-edhe une
Vall!Je ne Amerik?-!shte e re Amerika
Do te vij atje te t“ marr-nje copk me vete
Pajtohesh?Pyete Ameriken,t“ leshon-nj copk nga ti?
Le ta dish-po te mora er
Ste lshoj-pe r jet e mot
Sepse shum te dua-LIRI
Europa le te plaket ...
avatar
Pellumb Lirie

Shteti : .........
Postime : 31
Kyējet nė forum : 7338
Regjistruar mė : 30/11/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pėrbėn kjo fotografi njė “mesazh” tė ardhur nga bota tjetėr? (video -CNN)

Mesazh nga Pellumb Lirie prej Sat 17 Dec 2011, 02:29


firma.................................................................................................................................................................................
Une dhe Pellumbi

Liri-cfar ere ke?
Tredhjet e gjasht vjet dshiroj te t “marr er
T “krkova,e di?T“ kerkova-gjithkund
Nuk t“ gjej dot-askund!
Bile nje shenj t“me kishe len-ndokund
Zemra do t“me trokiste-normal
Evropa esht plakur-gjithnje plaket
Por shpresoj-do t“ gjej
Do te kerkoj-nuk ndalem
Do te gjej edhe pse-Evropa plaket
Nga xhelozia s“me lejon te t“ marr er-edhe une
Vall!Je ne Amerik?-!shte e re Amerika
Do te vij atje te t“ marr-nje copk me vete
Pajtohesh?Pyete Ameriken,t“ leshon-nj copk nga ti?
Le ta dish-po te mora er
Ste lshoj-pe r jet e mot
Sepse shum te dua-LIRI
Europa le te plaket ...
avatar
Pellumb Lirie

Shteti : .........
Postime : 31
Kyējet nė forum : 7338
Regjistruar mė : 30/11/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi