» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


6 mėnyra ta zbavitni fėmijėn e sėmurė

Shko poshtė

6 mėnyra ta zbavitni fėmijėn e sėmurė

Mesazh nga Albanian_Girl prej Wed 22 Feb 2012, 00:04

Atėherė kur fėmija ėshtė i sėmurė, kėrkon kujdes tė veēantė, por edhe vėmendje. Pėr t’u mbijetuar kėtyre momenteve tė vėshtira, ju paraqesim 6 mėnyra pėr ta shkurtuar “dhimbjen” e tė ndiheni mirė njėkohėsisht.
Leximi
Madje edhe fėmijėt e rritur qė mund tė lexojnė vetė, kur janė tė sėmurė kėrkojnė njė tretman mė tė veēantė dhe mė me dėshirė do tė dėgjonin tregimet e nėnės apo tė babit. Zgjedhjen e librin ta bėni sipas dėshirės, apo tė themi le tė jetė njė libėr pėrplot me barsoleta dhe ju duhet ta tregoni nė mėnyrė tė veēantė.
Rishikoni fotot
Fėmijėt e vegjėl do tė kėnaqen duke rishikuar fotot e tyre tė pushimeve verore apo dimėrore, fotove tė ditėlindjeve, apo ndonjė feste tjetėr.
Vizatoni
Zgjidhni ngjyra interesante, merrni njė grumbull letra, vizatoni, ndėrtoni diēka apo mbushni
fjalėkryqet.
Lojėrat
Mendoni lojėra tė reja apo diēka tjetėr tė cilat deri nė atė moment fėmija juaj nuk i ka provuar. Gjatė ditės kur tė jetė i sėmurė, ai kėnaqet mė shumė dhe ka kohė pėr t’u kėnaqur me gjėra tė tilla.
Shikoni filma
Edhe pse nė rrethana normale i mbroni, tash kur janė tė sėmurė lejojuni mė tepėr hapėsirė dhe le tė shikojnė filmat tė cilėt mė parė nuk ua keni lejuar. Merrni pjesė edhe ju aty.
Ledhatimi
Nė momentin kur fėmijėt tė jenė tė sėmurė, mė sė shumti ju pėlqen vėmendja e prindėrve.
Shfrytėzojeni rastin, ledhatoni, puthni, harroni obligimet e pėrditshme dhe rutinėn. /reuters/
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11840
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 6 mėnyra ta zbavitni fėmijėn e sėmurė

Mesazh nga Katilja prej Mon 15 Jul 2013, 12:07

Ledhatimi
Nė momentin kur fėmijėt tė jenė tė sėmurė, mė sė shumti ju pėlqen vėmendja e prindėrve.
Shfrytėzojeni rastin, ledhatoni, puthni, harroni obligimet e pėrditshme dhe rutinėn.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7114
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi