» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Shqipėri, nė ditė, tri femra “rikthejnė” virgjėrinė

Shko poshtė

Shqipėri, nė ditė, tri femra “rikthejnė” virgjėrinė

Mesazh nga Naki prej Mon 19 Mar 2012, 19:42

Ėshtė njė fenomen qė ka shpėrthyer kohėt e fundit. Bėhet fjalė pėr operacione pėr rikthimin e virgjėrisė. Sipas disa statistikave qė publikon “Osservatorio Balcani e Caucaso” nė njė shkrim, ēdo ditė tre vajza shqiptare i nėnshtrohen operacionit pėr rikthimin e virgjėrisė.
Kėto vajza janė nga 18 deri nė 30 vjeē. Ato vendosin qė tė paraqesin veten si tė virgjėra tek mashkulli me tė cilin do martohen, duke hedhur pas krahėve marrėdhėniet seksuale tė sė shkuarės. Operacionet bėhen nė mėnyrė sekrete.
Pėr 20 minuta, femrat ribėhen tė virgjėra. Sipas raportit, kostoja e njė operacioni tė tilla nė klinikat publike ėshtė 200 euro, kurse nė ato private mė shtrenjtė.
Drejtoresha e maternitetit “Koēo Gliozheni”, Rubena Moisiu thotė se bėhet fjalė pėr njė fenomen kompleks qė nuk shqetėson vetėm vajzat qė vijnė nga zonat rurale. Shumica e operacioneve, thotė ajo, bėhen nė Tiranė.
Shkak pėr rritjen e operacioneve tė tilla, thonė gjinekologėt dhe sociologėt, ėshtė emigrimi i meshkujve shqiptarė jashtė vendit. Ata gjejnė shpesh femra pėr tu martuar nė vendin e tyre. Virgjėria ėshtė njė sinonim i besimit tek partneri femėr si dhe njė ogur i mirė pėr marrėdhėnien nė ēift.
Burimi /tema/

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi