» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

1 Pėrdorues nė Linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 1 vizitor :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


95-vjeēarja del nga arkivoli pas 6 ditėsh

Shko poshtė

95-vjeēarja del nga arkivoli pas 6 ditėsh

Mesazh nga Naki prej Mon 19 Mar 2012, 19:45


Fqinjėt e saj u ndjenė vėrtet tė tmerruar, duke menduar se ishin duke folur me njė mumje. Por ishte pikėrisht gruaja 95-vjeēare, Chen Qingvang, e cila u shfaq para tyre, ndėrsa dihej se kishte 6 ditė qė ajo kishte vdekur.
Nė fakt, ajo kishte dalė nga arkivoli i saj pas vdekjes sė saj tė dyshuar nė fshatin Liulou, nė Kinė.
Mediat kineze bėjnė me dije se dy javė mė parė ajo kishte bėrė njė operacion pėr njė lėndim nė kokė, ndėrsa ishte zbuluar se kishte vdekur nga personi qė i sillte ēdo ditė mėngjesin nė shtrat.
"Thirra emrin e saj dhe u pėrpoqa pėr ta lėvizur atė, por atėherė i kontrollova frymėmarrjen dhe vura re se kishte vdekur”, ka pohuar ky person.
Sipas traditės kineze, tė vdekurit vendosen brenda arkivolit para varrimit.
Por ditėn e parė tė ceremonisė, arkivoli i zonjės Qingvang arkivolin ishte i zbrazėt, pa patur nė brendėsi trupin e saj.
Surpriza mė e madhe ndėrkaq, ishte gjetja e 95-vjeēares tė ulur nė kuzhinė.
"Unė fjeta aq shumė saqė tani kam kėrkuar pėr tė ngrėnė," tha ajo.
Sipas mjekėve ajo ishte njė rast i vdekjes sė dukshme, ku zemra dhe fryma duket se kanė ndalur, por trupi mbetet i ngrohtė.
Burimi i shkrimit /noa/

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19196
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi