» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Bretkosa dhe kau

Shko poshtė

Bretkosa dhe kau

Mesazh nga Naki prej Mon 19 Mar 2012, 20:54

Njė ditė, njė ka i madh po kulloste nė njė moēalishte, kur kėmba i shkeli padashur mbi njė grumbull bretkosash tė vogla, tė cilat i shtypi dhe i mbyti gati tė gjitha. Njė bretk i vogėl, qė i shpėtoi katastrofės, vrapoi me shpejtėsi te e ėma, pėr t’i rrėfyer lajmin e tmerrshėm. “Nėnė, ishte njė bishė e madhe katėrkėmbėshe qė bėri kėrdinė dhe i ka mbytur gati tė gjitha motrat dhe vėllezėrit e mi”, i tha bretku i trazuar. E ėma, njė bretkosė plakė budallaqe, mendoi se mund tė fryhej dhe tė bėhej aq e madhe sa bisha: “Sa e madhe ishte ajo bishė? Mė e madhe se kaq?”, e pyeti ajo bretkun e vogėl, duke e fryrė trupin e saj pėr aq sa mundi. “Jo”, i tha i vogli “shumė mė e madhe se sa aq!”. “Atėherė kaq?”, thirri bretkosa plakė, duke u fryrė dhe duke u stėrfryrė me gjithė fuqinė e vet. “Patjetėr se ishte mė e madhe nėnė”, ia ktheu bretku. “Dhe kam frikė se mund tė pėlcasėsh pa patur mundėsi qė tė arrish dot as gjysmėn e madhėsisė sė bishės katėrkėmbėshe". E provokuar nga pėrēmimi i aftėsive tė veta, bretkosa budallaqe bėri njė pėrpjekje tė fundit dhe natyrisht nuk mundi t’i bėj ballė gjithė atij presioni dhe pėlciti si njė flluskė nė ajėr. Dhe kjo pėrrallė e bukur, tregon se jo tė gjitha krijesat mund tė bėhen aq tė mėdha sa mendojnė, prandaj secili duhet tė jetė vetvetja e tij, dhe jo dikush tjetėr.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi