» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Breshka dhe shqiponja

Shko poshtė

Breshka dhe shqiponja

Mesazh nga Naki prej Tue 20 Mar 2012, 19:06


Breshkės i kishte ardhur nė majė tė hundės jeta e ngadalshme dhe zvarritja e pėrhershme nė tokė me hapin e kėrmillit. I kishte zili zogjtė qė ngriheshin lart mbi re dhe fluturonin nga kishin dėshirė. Breshka mendonte qė, sikur tė mundej tė ngrihej vetėm njė herė nė ajėr, do tė ishte nė gjendje tė fluturonte po aq mirė sa ata.
Kėshtu, njė ditė i premtoi njė shqiponje gjithė thesaret e oqeanit vetėm ta mėsonte si tė fluturonte. Shqiponja kundėrshtoi dhe i tha se dėshira e breshkės pėr tė fluturuar ishte jo vetėm e paarsyeshme, por edhe e pamundur. Mirėpo, breshka nguli kėmbė dhe filloi t’i pėrgjėrohej aq shumė sa shqiponja ra nė siklet dhe e pranoi tė pėrpiqej njė herė.
Kėshtu shqiponja e ngriti breshkėn lart nė ajėr dhe pastaj e lėshoi duke i thėnė:
- Tani, hap kėmbėt!
Po, para se breshka t’i kthente pėrgjigje shqiponjės, u rrokullis tatėpjetė, ra mbi njė shkėmb e u bė copė-copė.
Kjo fabul na mėson se kush ngul kėmbė nė diēka tė pamundur, shkon drejt shkatėrrimit, si rasti i breshkės qė deshi tė mėsonte tė fluturonte.
Burimi/zeri.info/

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi