» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Majmuni dhe delfini

Shko poshtė

Majmuni dhe delfini

Mesazh nga Naki prej Thu 22 Mar 2012, 01:39

Marinarėt e vjetėr e kishin zakon tė merrnin nė udhėtime tė gjata qenushė maltzezė apo majmunė pėr t’u argėtuar. Kėshtu, njė herė, njėri prej tyre kishte marrė njė majmun pėr ta shoqėruar gjatė njė udhėtimi.
Gjatė lundrimit anija u kap befas mes njė shtrėngate tė fuqishme afėr bregut tė Suniumit, nė gadishullin e famshėm tė Atikės. Anija u pėrmbys dhe marinarėt filluan tė notonin drejt bregut nė pėrpjekje pėr tė shpėtuar jetėn.
Njė delfin pa majmunin tek pėrpiqej me mish e me shpirt tė qėndronte sipėr ujit dhe, duke e marrė pėr njeri (dihet qė delfinėt i trajtojnė miqėsisht njerėzit), iu afrua ta ndihmonte dhe e mbajti mbi kurrizin e vet pėr ta nxjerrė nė breg. Pikėrisht kur ndodheshin pėrballė Pireut, gjirit tė Athinės, delfini e pyeti majmunin nėse ishte athinas.
- Po, - ia ktheu majmuni. - Sigurisht. Rrjedh nga njė prej familjeve mė tė njohura.
- Atėherė, me siguri e njeh Pireun, - i tha delfini.
- Oh, po, - iu pėrgjigj majmuni, i cili e mori Pireun pėr ndonjė qytetar tė njohur. - Ėshtė njėri prej miqve tė mi mė tė ngushtė.
I xhindosur nga kjo gėnjeshtėr kaq e trashė, delfini u zhyt nė fund tė ujit dhe e la majmunin gėnjeshtar nė fatin e vet.
Kjo fabul tregon se njė gėnjeshtėr tė ēon tek njė tjetėr, e cila, mė nė fund, vulos rrėnimin

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19262
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi