» Cila ėshtė miqėsia sot?
Rosaku i shemtuar Icon_minitime1Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Rosaku i shemtuar Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Rosaku i shemtuar Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Rosaku i shemtuar Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Rosaku i shemtuar Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Rosaku i shemtuar Icon_minitime1Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat
Rosaku i shemtuar 1121118304631035.2138.80686866

Naki (9126)
Rosaku i shemtuar Vote_lcapRosaku i shemtuar Voting_barRosaku i shemtuar Vote_rcap 
Geri (7161)
Rosaku i shemtuar Vote_lcapRosaku i shemtuar Voting_barRosaku i shemtuar Vote_rcap 
lolita (6766)
Rosaku i shemtuar Vote_lcapRosaku i shemtuar Voting_barRosaku i shemtuar Vote_rcap 
Annika (6751)
Rosaku i shemtuar Vote_lcapRosaku i shemtuar Voting_barRosaku i shemtuar Vote_rcap 
Kle@Love (6659)
Rosaku i shemtuar Vote_lcapRosaku i shemtuar Voting_barRosaku i shemtuar Vote_rcap 
Voglushja (4385)
Rosaku i shemtuar Vote_lcapRosaku i shemtuar Voting_barRosaku i shemtuar Vote_rcap 
Interesant (4173)
Rosaku i shemtuar Vote_lcapRosaku i shemtuar Voting_barRosaku i shemtuar Vote_rcap 
Arjana (3724)
Rosaku i shemtuar Vote_lcapRosaku i shemtuar Voting_barRosaku i shemtuar Vote_rcap 
albi (3377)
Rosaku i shemtuar Vote_lcapRosaku i shemtuar Voting_barRosaku i shemtuar Vote_rcap 
Adisa (3282)
Rosaku i shemtuar Vote_lcapRosaku i shemtuar Voting_barRosaku i shemtuar Vote_rcap 


Rosaku i shemtuar

Shko poshtė

Rosaku i shemtuar Empty Rosaku i shemtuar

Mesazh nga Naki prej Thu 22 Mar 2012, 02:10

Na ishte njehere nje rose qe polli kater rosak shume te bukur,po kur u qa veza dhe doli i fundit…”oh!c rosak i shemtuar!” kur mama rosa shkonte per te notuar me te vegjelit atehere te gjitha kafshet e fermes dilnin per ti pare: eh qe fatkeqesi!rosaku me i vogli eshte me trashulluqi dhe me i shemtuari! vellezerve u vinte turp prej tij.-e sheh,per fajin tende e gjithe bota na ka sqepur syt e na sheh! rosaku i shemtuar u largu aq shume nga tufa sa doli ne bregun tjeter.atekohe u degjua nje e shtene dhe aj pa nje tufe patash te egra qe u ngriten fluturim.sakaq,langoi i gjahtarve zuri ta ndjek nga pas gjithe tersellem.ia mbathi nga langoi,po,duke mos pasur vend ku te fuste koken,vijoi te endej kuturu.s kaloj shume dhe qatisi dimri…kafshet e pyllit e veshtronin te piklluara. ku do te shkoj rosaku i shemtuar me gjith kete acar?Debora nuk kishte te reshtur.rosaku u fsheh nen nje turre drush dhe aty gjeti nje plak me qenin e saj.-i gjori rosak!sa i shemtuar dhe i lig qenka!-tha plaka dhe e mori e futi ne shtepi.Aty perkujdeseshin per te dhe kjo e bente te ndihej i lumtur.te gjith e donin e qmonin…te gjithe me perjashtim te maqokut smirezi.-sa kohe qe do te jete ky zhuls ketu,-tha me vete maqoku ,mu ska per te ma varur njeri.Erdhi pranvera.plaka e deboi rosakun e shemtuar,ngaqe nuk i sillte dobi:nuk bente vez dhe sikur te mos mjaftonte hante sa per dy vet e po ngjallej ca si shume.Maqoku perfitoj nga ky rast dhe iu kanos:
-shporru!nuk i duhesh kujt!-duke notuar ,rosaku mberiti ne nje liqen ku po laheshin disa mjellma bukuroshe qe i hodhen dhe e pane te kersheritura.sakaq mendoi se mjellmat do ta perzinin duke e qokitur me sqep.ndaj fshehu kryet i ndrojtur mes krahve,kur befas pa te pasqyruar ne uje nje mjellme shume te bukur,qe nuk ishte tjeter vew ai vete.mjellmat rrahen krahet e u ngriten fluturim dhe tok me to fluturoj edhe rosaku.Duke kaluar mbi shtepin e vjeter,rosaket e vegjel ngriten koken dhe thiren te mahnitur:-ah,c mjellma te bukura!

firma.................................................................................................................................................................................
Rosaku i shemtuar Image110Rosaku i shemtuar Bb_net10Rosaku i shemtuar Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20195
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi