» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Shumė pyetje

Shko poshtė

Shumė pyetje

Mesazh nga Naki prej Sun 25 Mar 2012, 03:06

Na ishte njėherė njė fėmijė i cili bėnte shumė pyetje. Kjo nuk ėshtė njė gjė e keqe, bile ėshtė njė gjė shumė e mirė. Por pyetjeve tė atij fėmije, ishte vėshtirė t’u jepje pėrgjigje. Pėr shembull ai pyeste: “Pse sirtarėt kanė tavolina?”. Njerėzit e shikonin me habi dhe ndoshta ndonjė pėrgjigjej: “Sirtarėt shėrbejnė pėr tė vėnė enėt”.
“E di pėrse duhen sirtarėt, por nuk e di pėrse sirtarėt kanė tavolina?”, prapė pyeste ai. Njerėzit tundin kokėn tė habitur dhe iknin tutje. Njė herė tjetėr pyeste: “Pėrse bishtat kanė peshq?”. Ose njėherė tjetėr: “Pėrse mustaqet kanė mace?”. Njerėzit tundnin kokėn dhe iknin nėpėr punėt e veta.
Fėmija duke u rritur nuk reshte kurrė sė pyeturi. Edhe kur u rrit e u bė burrė, shkonte pėrreth duke pyetur kėtė e atė. Meqė askush nuk i pėrgjigjej, u tėrhoq nė njė shtėpi nė maje tė njė mali dhe gjithė kohėn mendonte pyetje dhe i shkruante nė njė fletore. Pastaj pėrpiqej tė gjente pėrgjigjen e pyetjeve qė kishte shkruar, por nuk i gjente.
Pėr shembull shkruante: “Pėrse hija ka njė pishė?”, “Pėrse retė nuk shkruajnė letra?”, “Pėrse pullat nuk pinė birrė?”. Duke shkruar kaq shumė pyetje, i dhembte koka, por ai nuk donte ta dinte. Ju rrit edhe mjekra, por ai nuk e preu. Bile pyeste veten: “Pėrse mjekra ka fytyrė?”.
Domethėnė ishte njė njeri i veēantė. Kur vdiq, njė studiues bėri kėrkime dhe zbuloi se ky tipi qė i vogėl ishte mėsuar tė vishte ēorapet mbrapsht dhe nuk kishte arritur kurrė njėherė t’i fuste nga ana e duhur, prandaj nuk kishte mundur kurrė tė mėsonte tė bėnte pyetjet e duhura. Shumė njerėzve u ndodh si atij.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19262
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shumė pyetje

Mesazh nga Genci-fr prej Sun 25 Mar 2012, 17:37

interesante, shume njerz nuk din se si te pyesin se nese behet pyetja mir ateher ipet gjysma e pergjigjies..e nese pyetja esht e pa vend ateher veshtir te pergjigjesh...

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10505
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi