» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ujku dhe Dhia

Shko poshtė

Ujku dhe Dhia

Mesazh nga Naki prej Mon 26 Mar 2012, 00:09

Njė ujk i uritur, pa njė dhi tė kulloste nė majėn e njė shkėmbi tė lartė, ku ai nuk hipte dot. Duke u hequr nė merak pėr shėndetin e saj, ujku e kėshilloi tė zbriste poshtė: “Do tė tė merren mendtė e do tė rrėzohesh qė andej lart”, i tha ujku, dhisė. “Pastaj bari ėshtė mė i shijshėm e mė i bollshėm kėtu poshtė”, vazhdoi ujku. “Mė vjen keq qė nuk mund tė ndjek kėshillėn tėnde”, ia ktheu dhia. “Po bari nuk mė duket mė jeshil aty ku je ti, sidomos kur e di se ti kėrkon tė mė hash”, tha dhia e menēur.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19262
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ujku dhe Dhia

Mesazh nga Katilja prej Sun 14 Apr 2013, 16:34

Shimpanzeja Ēarli dhe luani Luis
Luani Luis kishte njė karrocė tė re tė cilėn me krenari e merrte me vete kudo qė shkonte pėr tė luajtur. Por ai e reuante me xhelozi karrocėn e tij. “Askush nuk duhet ta prekė dhe as tė luaj me tė, pėrveē meje”, tha luani krenar me zė tė lartė, pėr ta dėgjuar tė gjithė dhe pėr tė mos ia prekin karrocėn. Shimpanzeja me emrin Ēarli, po luhatej aty afėr.
Kur ulej nė njėrin skaj, skaji tjetėr ngrihej lartė, ndėrsa ai binte nė tokė TRAS! Dhe kjo nuk ishte aspak zbavitėse. Shimpanzeja Ēarli e vuri re luanin Luis dhe e thirri me gėzim: Hej Luis, eja kėtu tė luhatemi sė bashku dhe do tė kėnaqemi”.
Luisi erdhi menjėherė dhe tė dy zbaviteshin shumė mirė derisa luhateshin poshtė-lartė nė luhatėse. Atėherė luanit Luis i lindi njė ide: “Ēarli, a do tė doje ta provosh karrocėn time tė re?”, e pyeti ai gėzueshėm. “Por Luis, ti the se nuk guxon askush tė luaj me tė”, tha shimpanzeja Ēarli e befasuar me ofertėn e luanit. “Mirė, unė mendova ta tėrheqim
njėri-tjetrin, si thua? Nuk ėshtė mirė ta tėrheqės karrocėn vetė”, e pranoi Luis.
Kėshtu, luani Luis dhe shimpanzeja Ēarli, mėsuan se lojėrat janė shumė mė argėtuese, kur ato ndahen sė bashku me shokėt e tjerė dhe jo tė mbahen vetėm pėr vete. Dhe qė nga ajo ditė, tė dy ata, por edhe kafshėt e tjera qė kishin lodra tė ndryshme, filluan t’i ndajnė ato me njėri-tjetrin dhe ia kalonin pėr mrekulli.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7270
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi