» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


SHBA, Llotaria kap shifra marramėndėse

Shko poshtė

SHBA, Llotaria kap shifra marramėndėse

Mesazh nga Majlinda prej Thu 29 Mar 2012, 21:31

Jackpot-i i llotarisė “Megamillions” nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės ka arritur shifrėn tronditėse prej 500 milion dollarėsh, mė i madhi nė historinė e kėsaj loje.
Shifra rekord qė mund tė fitohet nga njė ose disa persona me fat, u akumulua pasi shorteu i ditės sė martė nuk solli asnjė fitues.
Loja radhės do tė mbahet ditėn e premte dhe fluksi i qytetarėve amerikanė drejt pikave ku shiten bileta tė kėsaj lotarie ėshtė rritur ndjeshėm.
Rekordi i mėparshėm i kėsaj lotarie ishte 390 milion dollarė dhe u fitua mė 6 mars tė vitit 2007. Shitėsit nėpėr pikat ku shiten biletat e kėsaj lotarie thonė se shifra e madhe “jackpot” ka bėrė qė edhe klientėt qė nuk kanė blerė kurrė njė biletė tė tillė, ta bėjnė kėtė, duke shpresuar tek “fati i fillestarit”.
Tė intervistuar nga mediat amerikane, qytetarėt thonė se mundėsia pėr tė fituar lotarinė ėshtė tmerrėsisht e vogėl, por askush nuk humb gjė nėse shpenzon pak dollarė pėr tė blerė njė biletė, fundja, prandaj quhet dhe lotari…/albeu.com/
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12198
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi