» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Qeni i ftuar pėr darkė

Shko poshtė

Qeni i ftuar pėr darkė

Mesazh nga Naki prej Tue 03 Apr 2012, 03:08

Njė zotėri i pasur ftoi njė fisnik tė darkonte me tė dhe u dha urdhėr njerėzve tė vet tė shtronin njė tryezė tė jashtėzakonshme. Nė tė njėjtėn kohė, qeni i zotėrisė sė pasur takoi qenin e fisnikut dhe i tha: - Eja edhe ti, shok i mirė, tė darkosh me ne sonte.
Qenit tė fisnikut iu bė qejfi nga ftesa dhe shkoi pėr tė parė nga afėr pėrgatitjet e gostisė.
- Ēfarė darkė e hatashme do tė jetė! - tha me vete qeni i fisnikut. - Ēfarė fati! Do tė kėnaqem nė gosti dhe do tė mundohem tė ruaj ca gjėra mėnjanė sonte, se nesėr mund tė mos kem ē’tė ha.
Teksa thoshte kėto me vete, tundte bishtin e shihte me dinakėri mikun qė e kishte ftuar pėr darkė. Mirėpo syrit tė mprehtė tė kuzhinierit nuk i shpėtoi tundja e bishtit tė qenit dhe ky e kapi qenin e huaj pėr kėmbės dhe flaku jashtė dritares.
Qeni u rrėzua pėrtokė dhe filloi tė angullinte e tė ecte lart e poshtė rrugės. Kėtė zallamahi e dėgjuan qentė e fqinjėve, tė cilėt rendėn ta pyesnin se si i kishte shkuar darka.
- Tė them tė drejtėn, - foli qeni i fisnikut me njė buzėqeshje pėr tė ardhur keq, - nuk e mbaj mend mirė, sepse pimė aq shumė sa nuk mė kujtohet si dola nga shtėpia.
Porosia qė del nga kjo fabul ėshtė: ata qė hyjnė nga dera e pasme, nuk ėshtė ēudi qė dalin nga dritarja. /zeri/

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi