» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ujku dhe qengji

Shko poshtė

Ujku dhe qengji

Mesazh nga Majlinda prej Tue 10 Apr 2012, 02:18

Ndėrsa pinte ujė nė krye tė njė pėrroi qė rridhte, njė ujk pa njė qengj pak mė poshtė rrjedhės. Meqė e ndau mendjen ta sulmonte, egėrsira filloi tė mendonte njė justifikim tė besueshėm pėr ta bėrė qengjin pre e vet. - Maskara, - bėrtiti, duke iu afruar. - Si guxon tė turbullosh ujin qė pi unė?- Tė lutem, mė fal, - ia ktheu qengji me zė tė mekur, - po nuk e kuptoj si ta turbulluakam unė ujin, kur ai rrjedh nga ti tek unė dhe jo nga unė tek ti.- Sido qė tė jetė, - iu kundėrpėrgjigj bisha. - Mirė, po a nuk tė kujtohet vetėm njė vit mė parė ke folur keq pėr mua pas kurrizit.- Oh, zotėri, - tha qengji, - unė nuk kisha lindur ende para njė vit.- Mirė, - vazhdoi me tė vetėn ujku, - nėse nuk ke qenė ti, ka qenė nėna jote, njėlloj ėshtė pėr mua. Sidoqoftė, nuk ke pse mė kundėrshton kot. Prapėseprapė do tė ha pėr darkė. Dhe, pa thėnė asnjė fjalė mė shumė, u lėshua mbi qengjin e shkretė e tė pambrojtur dhe e bėri copė e ēikė.Porosia qė del nga kjo fabul ėshtė: Njė tiran do tė gjejė gjithmonė njė shkak pėr krimin e vet. Kėshtu nuk jep dobi qė njė i pafajshėm pėrpiqet tė kėrkojė drejtėsi nėpėrmjet arsyetimit, kur armiku i vet ka ndėrmend tė tregohet i padrejtė.
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12195
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi