» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Indiani gjen tė ėmėn nė “Google Earth” pas 25 vitesh

Shko poshtė

Indiani gjen tė ėmėn nė “Google Earth” pas 25 vitesh

Mesazh nga AC_Milano prej Mon 16 Apr 2012, 22:01

Njė i ri indian ka arritur tė gjejė nėnėn e tij pas 25 vitesh me anė tė “Google Earth”. Saro, i ndarė nga nėna nė moshėn 5-vjeēare, nė vitin 1986, pasi kishte humbur gjatė njė udhėtimi me tren, ku e kishte zėnė gjumi. Kur ishte zgjuar nuk kishte gjetur as nėnėn dhe as vėllain e tij afėr. Mė pas, duke hipur e zbritur nėpėr trena pėr t’i kėrkuar ata kishte pėrfunduar nė Kalkuta. Saro ishte bėrė lypės nė kėtė qytet tė varfėr, e kishin ēuar nė jetimore dhe pastaj ishte birėsuar nga njė familje australiane. Tani, ai vendosi tė pėrdorte pamjet satelitore pėr tė krahasuar kujtimet e vegjėlisė. Ai e gjeti qytetin e lindjes nga njė digė dhe njė lumė dhe iu kujtua edhe shtėpia e tij e vjetėr, tani e boshatisur. Shkoi nė Indi, fqinjėt e ēuan te nėna e tij, e cila e kishte pritur pėr vite me radhė, pasi njė fallxhore e kishte siguruar se do tė ritakoheshin.
avatar
AC_Milano

Postime : 64
Kyējet nė forum : 8337
Regjistruar mė : 22/12/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi